Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

mozda bi mogli da dogovorimo snimanje ako te ne mrzi da jednog dana podjemo do zrenjanina. doduse, treba videti i sa novim vlasnikom da li bi to bio problem ili ne.

 

merene su kada je jedan bas bio pogresno polarizovan, ili nesto slicno (FFL ce vec znati sta) tako da to nije bilo relevantno... jedino cega se secam sto bi jos moglo da pije vodu je bas solidna dipcina na 4.5k od jedno 5db najmanje on-axis. verujem da je to bio glavni razlog sto je geddes ponavljao kao papagaj da se slusaju tako da se ose ukrstaju pola metra ispred slusaoca.

 

Ne bi bilo loše. Čisto da znamo šta jurimo. Ovo bi trebalo da izmerim u kutiji od par stotina litara (muahahaha) koliko sutra. Smanjim litražu na 115 (što je skroz Ok) i vidimo kako se ponaša FR odziv.

 

Meni je došlo da za ove novce kupim 2 para za neki besan izobarik :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam pogledao PDF za 15LW30... I on ima pad od 4-5dB na 350 Hz. Videćemo.

Meni je cena od 500 evra za 4 komada ovih 15-ica hit.

Evo nekih merenja koja je radio jedan francuz za 15K200 + Supravox 215

 

Postavljena slika

 

 

 

ili za PPSL !

Ovo još nisam proučio pa ne bih znao paše li ili ne. Možda najbolje da pitaš tvorca može li ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15LW30 koji svira kod mene u swingovima je secen na 270 tako da nam nista ne govori:)

 

PPSL sa ovim beymama mislim da bi bio sve samo ne za kucu - 105db osetljivost u startu i sve ostalo, a o ovim beymama ionako samo hvalospevi kao klupski bas drajver (u prevodu - za disko). tako da bolje da ne pitam, neko bi mogao da se polakomi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grau, pa ja tek sad vidim da ih preporučuje do 200 Hz tip koji je projektovao bas hornu za njih. To je sasvim ok.

 

No to ne znači da ne mogu više u kutiji koja nije bas horna i gde basevi nisu okrenuti ka podu.

 

http://www.yildiz.edu.tr/~ilkorur/speaker/beyma.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi kad ne znam.................... ako ti nije frka, sačekaj do sutra da ih izmerim u kutiji........

 

Anubise, merio sam. Ide prilično linearno od 400 do 1800Hz posle čega kreće da pada - to je na osi. Kad sam merio 45 stepeni van ose kreće da pada tek od oko 800Hz ili malo preko tako da mislim da bi ovo moglo za Sumeće zvučnike :).

 

Kako ne mogu da merim ispod 400 Hz zbog time gate-a onda se za opseg ispod toga možemo osloniti samo na PDF. Mislim mogu da merim iz blizine ali je to nerealno i tek aproksimacija onoga što taj zvučnik treba da radi. Postovaću slike kad dođem kući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Izgleda da imaju dvije varijante šestočetvorke. Ova bi bila nešto kao bliža originalu iz Alteca? (mada je i Altec tokom godina mijenjao serije od, čini mi se, A do K)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...