Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Pitanje za kolegione :U mogucnosti sam da nabavim povoljno par ovakvih vintage Iskra zvucnika kao sa slike u dobrom stanju , da li neko ima neka iskustva sa njima kada je kucevni hi - fi u pitanju ? , vredi li ta starudija necemu ?Pozdrav !

Willie, i tako ti pomalo krstariš prerijom i povremeno prosijavaš zlatno grumenje, ha? ;)Šala mala! Nemam pojma koji je to driver i s nestrpljenjem čekam nećiji odgovor. Koji je promjer zvučnika?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Willie, i tako ti pomalo krstariš prerijom i povremeno prosijavaš zlatno grumenje, ha? ;)Šala mala! Nemam pojma koji je to driver i s nestrpljenjem čekam nećiji odgovor. Koji je promjer zvučnika?

Zero Druze !Pre svega Svako Dobro ti zelim !!!Prica je jednostavna , obidjem danas jednog starog drugara koji se pomalo bavi ovim nasim DIY sportom i tako kroz neku pricu on mi pokaze ovakav jedan par zvucnika kao sa slike , znam da poticu iz bioskopskih razglasa ali su bez ikave oznake , i u OK su stanju , kaze mi , uzmi nosi ako ti trebaju , ja ih nisam poneo jer sam vec natrpao oko sebe gomilu koje kakvih starih `lavora`, ali .....Pozdrav !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero Druze !Pre svega Svako Dobro ti zelim !!!Prica je jednostavna , obidjem danas jednog starog drugara koji se pomalo bavi ovim nasim DIY sportom i tako kroz neku pricu on mi pokaze ovakav jedan par zvucnika kao sa slike , znam da poticu iz bioskopskih razglasa ali su bez ikave oznake , i u OK su stanju , kaze mi , uzmi nosi ako ti trebaju , ja ih nisam poneo jer sam vec natrpao oko sebe gomilu koje kakvih starih `lavora`, ali .....Pozdrav !

Ako je to ono na što mislim onda su promjera 10 ili 12 incha i Zen kaže da su stvarno full range. Bilo je negdje ovdje na forumu malo pisano o njima. Ja ih doduše nikad nisam niti vidio.P.S. Hvala Willie, moj duže na drumu! Svako dobro i tebi! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je to ono na što mislim onda su promjera 10 ili 12 incha i Zen kaže da su stvarno full range. Bilo je negdje ovdje na forumu malo pisano o njima. Ja ih doduše nikad nisam niti vidio.P.S. Hvala Willie, moj duže na drumu! Svako dobro i tebi! :cheers:

I ja bih rekao da su neki full range -ovi , onako odokativno ceneci ih po spoljnjem vesanju , ali nisu promera od 12 `` niti 15 `` nego nesto izmedju , rekao bih da su 13 ili 14 `` .Mozda ih pokupim sutra , pa da cu da im premerim otpor i malo zakacim na neko pojacalce da mi sviraju , mozda mi se dopadnu kako rade kao srednjetonci , ako ne prodju vracam ih drugaru nazad . :BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja bih rekao da su neki full range -ovi , onako odokativno ceneci ih po spoljnjem vesanju , ali nisu promera od 12 `` niti 15 `` nego nesto izmedju , rekao bih da su 13 ili 14 `` .Mozda ih pokupim sutra , pa da cu da im premerim otpor i malo zakacim na neko pojacalce da mi sviraju , mozda mi se dopadnu kako rade kao srednjetonci , ako ne prodju vracam ih drugaru nazad . :BeerMugCheers:

Hm....šteta što nisam bliže. Pozvao bih se sam na slušanje tih drivera. :)Sad kad si spomenuo 13 ili 14 cola i meni zvoni da je riječ bila o nekoj mjeri koja nije danas uobičajenih 10-12-15 incha, nego nešto između.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14" Iskra EZ 1606, ako ti se ne dopadnu slobodno ih prosledi meni. :)

Pitanje za kolegione :U mogucnosti sam da nabavim povoljno par ovakvih vintage Iskra zvucnika kao sa slike u dobrom stanju , da li neko ima neka iskustva sa njima kada je kucevni hi - fi u pitanju ? , vredi li ta starudija necemu ?Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14" Iskra EZ 1606, ako ti se ne dopadnu slobodno ih prosledi meni. :)

Ali Prvo malo cika Willy da ih preslisa ! , da cujem dal ta Iskrina starudija zna poso ili ne za ozbiljno sviranje srednje talasnog podrucja , ako ne sviraju kako ja istem i zapovedam onda idu dalje , ali nazalost Druze u tom slucaju vec su bezecovani za nekoga ! PS : Ali prvo sto treba da uradim jeste da odem do svog pajtasa da ih pokupim , sto me danas malo iskreno i mrzi . :BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jo BANAT Boys to su TANG BAND!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :buehehe:

nego taj velki je najnoviji W4-1996SB

http://oaudio.de/Lou...-1996::673.html

http://oaudio.de/Lou...-Kit::4887.html

al mali 3" ima bolji 4D efekat, sad dal je zbog sirine baffla(3" sam slusao sa minimalnim bafflom), ili je zbog toga sto nisu allignovani sa midbassima, ili jednostavno nisu tolko cyber ko malci, videcemo :)

PS: da sam multimilioner nosio bih te 3" po dzepovima i delio ko bombone :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yo Man !!! Tang Band ! :oke:Sta cu kad je cika Banat covek poreklom iz prosloga veka , i neki stariji cikica , tako da se u ovu novu tehniku ne snalazim najbolje , Ona starija sokocala poznam na kilometar , ali zato ova nova skoro nikako , pa zato ponekad moram i ja da pitam : A Sta je to ??? :laugh1tooht:Ps : Ovako jureci , ja kojekavu starudiju a ti te nove tehnike Nikada se necemo obogatiti ! tako da ja licno uskoro planiram sa pocnem da prodajem pojedinim ` Neobicnim Smrtnicima ` neke sarene gajtane za struju i ostale extra skupe dzidze i suvenire ! Pa kad se obogatim ja cu onda da delim narodu za DZ stare Iskre , stare lampe i ostala stara gvozdja ko bonbone . :msn-rofl::BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Pa kad se obogatim ja cu onda da delim narodu za DZ stare Iskre , stare lampe i ostala stara gvozdja ko bonbone . :msn-rofl::BeerMugCheers:

Tebi držim fige da uspiješ u naumu, a sebi da budem blizu kad dođeš do drugog dijela svog plana. :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat, juče videh na kupindu neke 800-omske zvuje, al' ne mogoh da ti javnem, izgleda da ti je poštansko sanduče puno! :)

Sanduce slobodno ! :BeerMugCheers:

Tebi držim fige da uspiješ u naumu, a sebi da budem blizu kad dođeš do drugog dijela svog plana. :shinymj5:

Dogovoreno Druze ! , ali prvo moram nekako da se obogatim !!!BTW , da znas samo kakve sarene strujne i ostale gajtane prodajem i jos po neke lepe nove suvenire !!!! , cena je smesna u odnosu na Beli Svet ! , ( oces da kupis koji meter toga ? ) :msn-rofl::BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sanduce slobodno ! :BeerMugCheers:Dogovoreno Druze ! , ali prvo moram nekako da se obogatim !!!BTW , da znas samo kakve sarene strujne i ostale gajtane prodajem i jos po neke lepe nove suvenire !!!! , cena je smesna u odnosu na Beli Svet ! , ( oces da kupis koji meter toga ? ) :msn-rofl::BeerMugCheers:

Hoću, ali samo ako je od Krupsove pegle i to upleten u najfinije pletivo sa 80% pamuka i 20% poliestera radi dobre fleksibilnosti i da se žice ne znoje unutra kad Art Blakey ili Bernard Perdie polude. :rofl::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...najfinije pletivo sa 80% pamuka i 20% poliestera ...

To se kaze: "Materijal proizveden visokotehnoloskim postupkom od najkvalitetnije supstance organskog porekla uz dodatak specificnih sintetickih kompozita u balansiranoj razmeri koja ovom proizvodu omogucava da Vas sistem podigne na neponovljiv nivo reprodukcije zvuka ..."Vidim ja da se ni ti neces obogatiti ! :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoću, ali samo ako je od Krupsove pegle i to upleten u najfinije pletivo sa 80% pamuka i 20% poliestera radi dobre fleksibilnosti i da se žice ne znoje unutra kad Art Blakey ili Bernard Perdie polude. :rofl::cheers:

:idea: Kakva Neverovatna Koincidencia !!!! Bas Takve Sarene Gajtane imam , stiglo mi skoro sve taze iz najboljih fabrika direkt iz Kine !!! i to jedno dal 10 km ili 12km ukupno , nisam u momentu bash siguran , ali nece da se preznojavaju te njine zicurine siguran sam 1000 % , cak i ako cela Filharmonija zasvira falsh !!! A i zvuce neverovatno Moderno !!! Provericu i javicu ti tacno kilometrazu nakon sto ti sutra sabajle odma posaljem celu kolicinu , sta ti ne upotrebis , `` valjaj`` dalje ! :buehehe: Ps : Za njihovo placanje se ne sekiraj mnogo , sve sto ti treba sutra sabajle da uradis jeste da iznudis jedan poveci kredit kod tamo neke jace banke !, siguran sam dace banka ! , jer su sareni gajtani neverovatno u modi i trazeni a nema ih nigde jer sam ja otkupio sve . :BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To se kaze: "Materijal proizveden visokotehnoloskim postupkom od najkvalitetnije supstance organskog porekla uz dodatak specificnih sintetickih kompozita u balansiranoj razmeri koja ovom proizvodu omogucava da Vas sistem podigne na neponovljiv nivo reprodukcije zvuka ..."Vidim ja da se ni ti neces obogatiti ! :rofl:

Po običaju, savršeno si to sročio! :thumbsup:Vidi dolje Williyev odgovor - on ima dobru šansu! ;)

:idea: Kakva Neverovatna Koincidencia !!!!Bas Takve Sarene Gajtane imam , stiglo mi skoro sve taze iz najboljih fabrika direkt iz Kine !!! i to jedno dal 10 km ili 12km ukupno , nisam u momentu bash siguran , ali nece da se preznojavaju te njine zicurine siguran sam 1000 % , cak i ako cela Filharmonija zasvira falsh !!! A i zvuce neverovatno Moderno !!! Provericu i javicu ti tacno kilometrazu nakon sto ti sutra sabajle odma posaljem celu kolicinu , sta ti ne upotrebis , `` valjaj`` dalje ! :buehehe:Ps : Za njihovo placanje se ne sekiraj mnogo , sve sto ti treba sutra sabajle da uradis jeste da iznudis jedan poveci kredit kod tamo neke jace banke !, siguran sam dace banka ! , jer su sareni gajtani neverovatno u modi i trazeni a nema ih nigde jer sam ja otkupio sve . :BeerMugCheers:

Ćim rješim papirologiju u Hrvatskoj Banci za Obnovu i Razvoj i potplatim prekonekoliko nepotkupljivih državnih dužnosnika da se izglasa zakon po kojem će svaka upotreba drugaćijih žica postati ilegalna i strogo kažnjiva šalji prve kilometre žice...zapravo samo pošalji početak žice, a ja ću sa vitlom na Zetoru to malo pomalo dovući amo!Si vidio, Sipi? Tako se radi bizMis! ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po običaju, savršeno si to sročio! :thumbsup:Vidi dolje Williyev odgovor - on ima dobru šansu! ;)Ćim rješim papirologiju u Hrvatskoj Banci za Obnovu i Razvoj i potplatim prekonekoliko nepotkupljivih državnih dužnosnika da se izglasa zakon po kojem će svaka upotreba drugaćijih žica postati ilegalna i strogo kažnjiva šalji prve kilometre žice...zapravo samo pošalji početak žice, a ja ću sa vitlom na Zetoru to malo pomalo dovući amo!Si vidio, Sipi? Tako se radi bizMis! ;)

:msn-rofl: Ziveli Druze !!! :BeerMugCheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:msn-rofl: Ziveli Druze !!! :BeerMugCheers:

U zdravlje! Kod nas se danas slavi Martinje, odnosno pretvorba mošta u vino. Mogu se pohvaliti da sam i sam krstio oko pola litre frankovke uz ručak i da sam savršeno usporen još i sad. :party:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...