Jump to content

JBL red pill ...


Zvu

Preporučeni Komentari

Eto mene, eto Vas... Elem, Impuls me odveo da cujem ta JeBaLa od kutija. Na prvom mestu to su dobre kutije, ali ! Ako se ne varam to je studijski monitor. Predvidjen da radi u ne tako velikim, dampiranim, debelo izolovanim prostorijama, punim opreme, elektronike, akusticno tretirani zidovi... Slusali smo ih u sobi bez tepiha, praznjikavoj namestajem, cca 25m2, kad tapsete rukama ona zvoni, kutije u cosku. Eto na to sam mislio. Te kutije po meni (mozda i gresim) treba da se pozicioniraju drugacije i da se soba "izdampira" tepihom npr, tezim zavesama, bas trapovima, cime vec. Nije tu falilo kontrole, prostora, nije bilo nekog nereda u zvuku, jednostavno zvucale su ispod nivoa koje one definitivno mogu da dostignu. Izvinjavam se ako sam uvredio vise nego ljubaznog domacina, ali mislim da te kutije mogu mnogo vise. Na to sam mislio kad sam rekao da nisu predvidjene za to. Mada, kad bolje razmislim gomila nas ima probleme sa prostorom (prvi ja), pa pristaje na razne kompromise. Covek hoce da ima te kutije, svidjaju mu se, uziva u njima, pa ko sam ja da tu nesto tupim. Veliki pozdrav ljudi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 84
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Pitam zato što sam od skoro postao vlasnik JBL L100. Razlika u odnosu na JBL L90 je u litraži za bas zvučnik - kod mene je litraža veća pa je i ekstenzija ka nižim tonovima veća.

 

Kako si napisao, pomislio sam da je došlo do nekog igranja sa skretnicom pa je krajnji proizvod ispao loše. Ako je do prostorije, zna se šta se mora uraditi. 

 

Druga stvar, bas refleks im je sa zadnje strane. Moraju biti barem pola metra udaljene od zadnjeg zida kako bi se eliminisao BR efekat. Još ako se nemaju stalci to može da zvuči jako loše.

 

No sve to nije ništa problematično. Puno nas ostavi neke stvari za kasnije pa na kraju ispadne da se "privremeno rešenje" najduže zadrži u sistemu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam L60, L80, L90, Ti5000, 250Ti LE, 4311...Da korigujem Milosava, L serija nije monitorska ni studijska, u pitanju je marketing. Solidan zvuk. Moje mišljenje je da je Yamaha NS-1000M bolje radila u centralnom i gornjem opsegu od svih pomenutih, na basu bolje od L60-L90. Slušao sam jedno pored drugog ATC studio monitore (one velike) pogonjene Mark Levinson mono blokovima i preampom i 4311 pogonjene starim Dynaco tranzistorcem i Conrad Johnson cevnim preampom. Bez problema bih pre odabrao ovaj drugi kombo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBG stvarno sam mislio da je studio monitor.  Bar tako pisalo. :oke:

 

I na tarabi piše...

 

 

:)

 

Ja sam sad pogledao svoje JBL L100 - nigde se ne pominje studio. Piše L series JBL L100, JBL Incorporated Northridge California 91329 USA.

 

Slušao sam L60, L80, L90, Ti5000, 250Ti LE, 4311...Da korigujem Milosava, L serija nije monitorska ni studijska, u pitanju je marketing. Solidan zvuk. Moje mišljenje je da je Yamaha NS-1000M bolje radila u centralnom i gornjem opsegu od svih pomenutih, na basu bolje od L60-L90. Slušao sam jedno pored drugog ATC studio monitore (one velike) pogonjene Mark Levinson mono blokovima i preampom i 4311 pogonjene starim Dynaco tranzistorcem i Conrad Johnson cevnim preampom. Bez problema bih pre odabrao ovaj drugi kombo.

 

 

To je čist dokaz da se mogu nabacati skupe komponente i da se nema zvuk. Ne kažem da su Mark Levinson pojačala i preampi loši niti da su ATC monitori loši (nisam slušao niti jedno) već da ako se nema zvuk na umu pri sastavljanju sistema već druge stvari, može se desiti i takva stvar kao što je trijumf 4311 sa nekim vintidž pojačalom nad ultraskupom kombinacijom.

 

Nešto nisam preveliki ljubitelj 4310-11-12 ali sve u svemu smatram ih Ok kutijama. Mislim da je nekoliko prodavaca u poslednje vreme popilo koju više glede istih. Realna cena tih zvučnika i to ako su u perfektnom stanju je oko 400 evra. Pogledam oglase i vidim da ih neki batica prodaje za preko 600. Htedoh da mu pošaljem poruku ali sam odustao. Ako nađe nekoga da mu da te novce za te zvučnike, onda ih taj i zaslužuje :)

 

EDIT: hahahaha :D Sad vidim da se JBL L112 prodaje za 1000 evra na kupujem-prodajem, neverovatno :D Voleo bih da upoznam onog ko ih kupi za te novce, samo da vidim kako izgledaju takvi tipovi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drvenarija je pravljena u Danskoj. Made in Denmark pozadi piše.

 

JBL Ti5000 i sve JBL L100 i L90 su Danske. Sve tri kutije su skoro pa iste. Jedino se Ti5000 razlikuje po tome što ima nešto nižu reznu, na 300Hz, između basa i srednjih pa su morali da stave 2 srednjetonca zbog osetljivosti.

 

Skretnica je na ploči 20x20 cm. Nema elektrolita ili mi se čini da su sve polipropilenski kondiši. Sad ću da otvorim kutiju da napravim par fotki. Obećao sam od ranije da ako ih udomim hoću pa... :)

 

Previše su koštale i nisu se dugo proizvodile pa ih nema mnogo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doxa je strava amp. pokazuje jednu stvar koju svajseri cesto previdjaju: da boj ne bije samo svetlo oruzje nego i usi u junaka. ima od te doxe i preciznijih i jacih i brzih pojacala a o onima sa boljim delovima i inteligentinijim semama da ne govorimo ali ona lepo svira muziku kao retko koji tranzistorac, sto pokazuje da je pravio onaj koji cuje. ne moze bas sve da se napravi u domacoj radinosti, ili barem ne moze preko noci. filozofija zvuka je u najmanju ruku jednako bitna stvar kao i poznavanje konstrukcione materije. jedno bez drugog ne ide, inace je proizvod uvek polufabrikat.

Koj{e,i} pojač{alo,ivač} je u pitanju/odgovoru?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

joooooj :unbelieveble:

 

muke mu ježove

 

 

 

Zen-e 

 

Ovi se sitni Japanci stvarno okilavise sa tim kutijetinama ! ,

bar da su ranije rasrafili i povadili sve zvucnike napolje islo bi to mnogo lakse , a i taj gazda cicijas sto je te kutije kupio vidim pri kraju filma ne nudi ovim jadnim kubikasima nikakav mustuluk , ni rakiju , ni koj Qufer .  :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi se sitni Japanci stvarno okilavise sa tim kutijetinama !

 

Moraju biti sitni. Da su krupniji ne bi stali zajedno sa zvučnikom u hodnik. :rofl:

Obrati li itko pažnju kako organizirano i bez nervoze prihvaćaju uvjete u kojima rade? ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...