Jump to content

JBL red pill ...


Zvu

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 84
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

...he he he pa da.... a dok ti i ja jedan drugom titramo jaja s ovim ezoteričnim linkovima ljudi u belom svetu prave bolesno opasne kutije... bolje je i skapirati da nešto ne umeš sam pa se udružiti s nekim nego ovako da se mučimo breeeeeee!!!!! :frusty: ...šta sam teo da kažem? nemam pojma --- evo jedan dobar smajli :dodo: ...ustvari znam šta sam teo da kažem: sve je manje kvalitetnog sadržaja ovde, da li je to zbog hronične besparice ili koji li je djavo ne znam... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ima i onoga da je u komsijskom dvoristu trava zelenija ?nema toga sto para izvrtiti nece :sarcastic_hand:

Samo što u našem slučaju trava jeste zelenija kod komšije (ma koliko bih voleo da je moja zelena). Ne kažem da ne može i kod nas da se zazeleni ali od onog đubreta što bacamo na zemlju, niti jedno nije za rast trave :) Kako pričam, kao House M.D. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe da prave bilo šta osim bas refleksa :to_become_senile: To što ovde postoji trend pljuvanja istog, ne znači da firma koja pravi 65 godina High End zvučnike nema pojma. Znači samo da nekolicini ne odgovara zvuk kutija koje ga imaju. Meni itekako odgovara i u tom smislu nisam ni malo povodljiv :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako pričam, kao House M.D. :)

Skoro. Moraš malo da ga isprofilišeš. Evo ovako: Da si pravi seljak, kao što nisi, znao bi da se đubrivo ne baca na zemlju, nego se baca u zemlju. :house14:

:buehehe:

... apropo BR, pro et contra...

Nema veze, ako je urađeno kako valja. Kod mene, sve male BR kutije zbog prevelikog prostora zvuče jednako "prenaduvano"... Samim tim, nije merodavan prostor za procenu kako sviraju :) Prostor je namenski formulisan za emitere kojima je neophodan dovoljno veliki volumen da zablistaju ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro. Moraš malo da ga isprofilišeš. Evo ovako: Da si pravi seljak, kao što nisi, znao bi da se đubrivo ne baca na zemlju, nego se baca u zemlju. :house14::buehehe:

Umal' da se prvi put u životu uvredim što mi je neko rekao da nisam seljak :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umal' da se prvi put u životu uvredim što mi je neko rekao da nisam seljak :buehehe:

Fazon je da se, ako već hoćeš da igraš u tom ritmu, izrekne nešto tako da istovremeno bude kompliment inteligentnom, a uvreda neinteligentnom...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fazon je da se, ako već hoćeš da igraš u tom ritmu, izrekne nešto tako da istovremeno bude kompliment inteligentnom, a uvreda neinteligentnom...

'Di si mene naš'o so tim rečima od preko šes' slova svaka. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Ostavilo i te kako, posebno ono cudo Doxa a nije sat. Problem je sto nisam bio pri vremenu, tek sad dodjoh kuci a cele nedelje po Srbijici ko gluva kucka jurim. Elem, kod tebe sistem radi ko luce. Moja jedina zamerka, a tu  smo se i slozili je nedostatak stalaka, te ipak mala doza degradacije zvuka, posebno u donjem spektru. Zaista je ogromna steta nemanje stalaka, jer bi onda tvoj sistem prosvirao jos bolje.  Ovako bas malo kvari. S druge strane, zvuk kutija koje sam kod tebe poslusao i zvuk istih na FAK-u nema veze jedan sa drugim. Tamo nije bilo basa, a sada i suvise po meni sa malo slabijom definicijom. (stalci Deki, stalci). Ali zvuk cak i sa kako ti kazes "malo losijim pretpojacalom"??? ( ne bih se slozio, mislim da je odlicno ), i bez stalaka bio bolji nego mnogi uslovno receno mnogo skuplji setapi koje sam imao prilike da cujem.  Prava slika bi se dobila sa Akai CD-om i stalcima, i mislim da bi dosta ljudi bilo iznenadjeno. Za JBL sam ti rekao da ste ih terali da rade ono za sta oni nisu predvidjeni. Zvuce li dobro? Da, ali zvuce kao dobre kutije i nista vise. Sa boljom pozicijom u prostoru i sa malo rasterecenja bas drajvera sve bi to bilo drugacije. Dobili bi na recimo plemenitosti zvuka mnogo.  Ipak su to studijske,  malo "suvlje" kutije ( sto je u studiju potrebno i i te kako pozeljno) kutije. Ne treba ih mastiti nego uzivati u njihovoj prirodnosti i neutralnosti. Ona Haflercina sa Djerdap trafoom radi ko cudo, bljuje wate samo tako, ali nisam imao nazalost vremena da ih ozbiljnije slusam, tako da sve ostaje na prvom utisku. U svakom slucaju vise nego prijatnih par sati nadam se da ce biti prilike za ozbiljnije slusanje sledeci put. Veliki pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doxa je strava amp. pokazuje jednu stvar koju svajseri cesto previdjaju: da boj ne bije samo svetlo oruzje nego i usi u junaka. ima od te doxe i preciznijih i jacih i brzih pojacala a o onima sa boljim delovima i inteligentinijim semama da ne govorimo ali ona lepo svira muziku kao retko koji tranzistorac, sto pokazuje da je pravio onaj koji cuje. ne moze bas sve da se napravi u domacoj radinosti, ili barem ne moze preko noci. filozofija zvuka je u najmanju ruku jednako bitna stvar kao i poznavanje konstrukcione materije. jedno bez drugog ne ide, inace je proizvod uvek polufabrikat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

................Za JBL sam ti rekao da ste ih terali da rade ono za sta oni nisu predvidjeni. Zvuce li dobro? Da, ali zvuce kao dobre kutije i nista vise. Sa boljom pozicijom u prostoru i sa malo rasterecenja bas drajvera sve bi to bilo drugacije. Dobili bi na recimo plemenitosti zvuka mnogo...

 

Zainteresovan sam... Na koji način teranje ? Čime je bas drajver bio opterećen ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:rofl:

 

Ne teranje u smislu ganjanje zvučnika :D

 

Teranje u smislu da nateraš zvučnik da radi nešto što ne može. Bar sam ja skapirao tako Groznog, da je zvučnik nateran da radi nešto što ne može ili za šta suštinski nije pa se kvalitet basa srozao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...