Jump to content

Home made tube amp PP UL EL84


revox

Preporučeni Komentari

..... Tako sam uništio BANAT-ov thread sa oglasom za cevi...

Bas naprotiv - `ozivljavanje` tog mojeg starog oglasa urodio je plodom - tako da kod mene u kuhinji trenutno odlicno sviraju dve lepe malene Pioneer zvucne kutijice`` za sve`` trampljene cevi ,siguran sam isto da je i druga strana te trampe prezadovoljna dobijenim cevima ! Poz Svima :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 151
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bas naprotiv - `ozivljavanje` tog mojeg starog oglasa urodio je plodom - tako da kod mene u kuhinji trenutno odlicno sviraju dve lepe malene Pioneer zvucne kutijice`` za sve`` trampljene cevi ,siguran sam isto da je i druga strana te trampe prezadovoljna dobijenim cevima ! Poz Svima :good2:

Što ne reče da ti trebaju zvučnici imam Wharfedale diamond 6R viška

Urađeno. K'o što sam i pretpostavljao ograničenje je u veličini...

Pa sve je stalo :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hajde, kad eksperimenat bude gotov, da to i cujemo. valjda ce da bude moguce, ako je pojacalce u BG

Vjerovatno hoće :hi: mada ne odlučujem ja već Chakeyako ga uopšte sastavi :dash1: ako ne šasija ide na prodaju :hyper:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sve je stalo :hi:

Upravo to i pišem. Bio sam u nedoumici da li me je tamo odbio zbog broja slika ili njihove (zbirne) veličine. Ispostavlja se da je zbog veličine.Vidim da, iako ja neću presretati karavane, ima drugih koji imaju tu nameru...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto stigla je kutija i preostali delovi u Zemunsad pocinjem sa radom... obavestavam o napretku radova

veselo oko što te vidi na forumu :cheers: da ne bi ovog pojačala nebi slova napisa :serbvidkakisicl0: viđi mene kako laparadam :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Vidim da su izlazni transformatori P&K, jesu li to LUX varijanta (sa vise gvozdja) ili obicna?

Kada sam im trazio za 6L6 PP rekli su mi za ovu obicnu varijantu da je presek jezgra 16 kvadrata a po nekim proracunima to ce biti malo za 20 W, e sad ne rekose mi koliki je presek za LUX varijantu.

- Izlazni trafo 2A3/300B SE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .5000 din

- Izlazni trafo 2A3/300B SE LUX. . . . . . . . . . . . . .7000 din

- Izlazni trafo EL 34/6L6 SE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .4500 din

- Izlazni trafo KT88/6550 SE. . . . . . . . . . . . . . . . . . .6000 din

- Izlazni trafo KT88/6550 SE LUX. . . . . . . . . . . . .7500 din

- Izlazni trafo 211/VT4-C. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .8000 din

- Izlazni trafo 6C33C SE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .8000 din

- Izlazni trafo 845 SE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .9000 din

- Izlazni trafo GM 70 SE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .9000 din

- Izlazni trafo PP EL 84/6V6. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .3500 din

- Izlazni trafo PP EL34/6L6 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .4500 din

- Izlazni trafo PP EL34/6L6 LUX. . . . . . . . . . . . . . . .6000 din

- Izlazni trafo PP 6550/KT88. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .6000 din

- Izlazni trafo PP 300B/2A3. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .5000 din

- Izlazni trafo PPP EL84/6V6. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .4500 din

- Izlazni trafo PPP EL34/6L6. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .6000 din

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije izlazni trafo je ovaj- Izlazni trafo PP EL 84/6V6. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .3500 dina presek je 11.2 cm^2 (28x40 mm) ei 84 sa obicnim trafo limom s tim sto sam trazio da mi namota UL na 43% sto je za istu cenu, nije mu bila nijedna lux varijanta u prodavnici tako da nisam mogao da vidim kako izgleda samo je rekao da ima vise gvozdja ali mislim da je samo deblji a ne veci ei profil

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rad je pocet od sheme expirience od trafomatika , mada su i sve druge koje je Revox imao bile manje ili vise iste. Na raspolaganju sam imao ECC83 i ECC82 koje Revox ima nekoliko kompleta i izlaznih EL84 Sovtek uparenih, trafoi su kao sto ste culi pkaudio sa UL na 43%Jedan kanal napravljen po prvobitnoj shemi nije zvucao skoro nikako. Bilo je basova al su bili izobliceni a srednji i visoki nikakvi, to je bilo bez povratne sprege, sa povratnom spregom se stanje popravilo ali ne mnogo, najbolje je bilo sa 10k u povratnoj sprezi, premerim stanje napona kad ono -0.7v na ulaznoj ecc83, nema grid stopera na izlaznim cevima mali screen stoperi i resim da uradim iz pocetka sa postojecim materijalom post-67-0-47816000-1301876332_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa prepravkom se dobilo mnogo, pojacalo je pocelo da zvuci pristojno, sa velikom povratnom spregom dobijeni su precizni basovi visoki i srednji u redu , pojacalo je prosviralo, morao sam obrtac faze staviti na fixni napon posto je napon predhodnog stepena bio prevelik post-67-0-86185600-1301876583_thumb.pngulazni stepen sa uzemljenom katodom nije klipovao, dok je izlazni poceo da klipuje na 24Vpp sto mu na 8 oma dodje oko 9 W izlazne snage, na anodnom delu obrtacu faze dobio sam "nipple distorsion" pa sam povecavao grid stoper na njemu sa 10k do 250k i isto je ne znam da li smem ici dalje , procitah negde da se moze ici do 1M ali reko da pitam ???? na izlaznom stepenu ima oko 30v grid to grid kada klipuje, da li je tih 9 W max za ultralinear sa ovim trafoom???post-67-0-98623600-1301877151_thumb.jpgposto znam da catodin obrtac faze ima vrlo razlicitu izl impedansu izlaza , probao sam da ga izsimetriram diferencijalnim pojacavacem posle njega sa ECC82primetio sam dalje poboljsanje slusnog utiska pojacala , dobilo se jos vise detalja i postalo je vrlo prijatno za slusanje, merno je klipovao na istom naponu 24Vpp na 8oma s tim sto je postalo jos ovetljivije. -14v na resetkama diff drajvera pojacalo ima dosta jace baseve, izlazni napon se ne menja od 20hz - 9kHz kada pocinje da pada i na 20k ima oko 1/3 vrednosti sa pocetka kako na 1W tako i na punoj snazieto to je tokomentari i predlozi su dobrodosli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i jos nesto, primetio sam kada se ugasi svetlo plago placicasto svetlo iz unutrasnjosti obe el 84 ima li kakvih razloga za brigu?post-67-0-97919300-1301879461_thumb.jpg

nema razloga za briguusput - probaj razmisliti o VTL semi koju sam negde na forumu objavio ; zahteva 1,5 ili 2 ECC81 po kanalu a moze jos da se poboljsa lako - da se zadrzi koncept i da se optimizujeovako imas bar jednu triodu debelog viska
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chakey druze ne znam da li je to samo greska pri crtanju u prilozenoj konacnoj schemi Amp-a ali sa tim elektrolitom od 47 uF prema masi sa prakticno resetke druge polovine ulazne triode taj amp ne moze proradi jer taj elko tako postavljen potrpuno uzemljuje(kratkospaja) AF signal na masu .Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...