Jump to content

Home made tube amp PP UL EL84


revox

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 151
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

staviš sjajnu foliju i nema grejanja. jes ružno al reflektuje.kad neko dođe, smakneš :sarcastic_hand:

gujo ne zajebavajnije nego ću ga zamotat u alu foliju pa da ga žena metne u rernu umjesto pečenjanemo tako da seljačiš sa alu folijomveć sam napravio zaštitu iza gzpost-38-0-22544300-1321802962_thumb.jpg post-38-0-83501300-1321802969_thumb.jpgnajveći zajeb je što je smješten u policu tako da je zatvoren sa svih strana bez sa prednje i vrlo mala je cirkulacija vzduhapost-38-0-73700200-1321803124_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista to nije - lampe malo greju poklopce, oni tu toplotu isijavaju i sve je OK. Bitno je da taj lim poklopca nije u kontaktu sa trafoom.A i da jeste, opet nikom nista - termo osiguraci koji se stavljaju u trafo su obicno na oko 110 stepeni. Da istopis izolacioni lak na zici u trafou treba ti vise od 200 stepeni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista to nije - lampe malo greju poklopce, oni tu toplotu isijavaju i sve je OK. Bitno je da taj lim poklopca nije u kontaktu sa trafoom.A i da jeste, opet nikom nista - termo osiguraci koji se stavljaju u trafo su obicno na oko 110 stepeni. Da istopis izolacioni lak na zici u trafou treba ti vise od 200 stepeni...

unutrašnji razmak između lima i trafoa je 1 cm sa svih stranasam lim poklopaca je debeo 4 mma trafo nema termo osigurač već su stavljeni na sekundarima brzi osigurači 2 x 160 mA, 2 x 315 mA, 1x 2 A i 1x 3,15A radi zaštite trafoa od eventualne havarije naravno ima i ulazni osigurač na primaru
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemoj da busis rupe , no odnesi kod nekog na glodalicu da ti otvori okrugao otyvor na okruglom poklopcu , i cetvrtaste na cetvrtastimasve to misleci na gornju povrsinuposle toga ubaci iznuta perforiranu mrezu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox, sve je to jasno i poznato. Postupi po uputstvu iz posta #109.I cemu rupe ako poklopce zagrevaju cevi, dakle toplota dolazi sa spoljne strane poklopca?

:hi:

nemoj da busis rupe , no odnesi kod nekog na glodalicu da ti otvori okrugao otyvor na okruglom poklopcu , i cetvrtaste na cetvrtastimasve to misleci na gornju povrsinuposle toga ubaci iznuta perforiranu mrezu

:hi:al da znaš da bušim rupe neviđeno :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

unutrašnji razmak između lima i trafoa je 1 cm sa svih stranasam lim poklopaca je debeo 4 mma trafo nema termo osigurač već su stavljeni na sekundarima brzi osigurači 2 x 160 mA, 2 x 315 mA, 1x 2 A i 1x 3,15A radi zaštite trafoa od eventualne havarije naravno ima i ulazni osigurač na primaru

А чу јадо немој зајебават,то мало јада од цијеви па ти греје поклопце,Што би ја требао чинит са мојих теглетина од 6с33с,а још све затворено :L3000:Цепај Вранац или Мерлот и уживај,а за температуру се не брини,мало је то.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А чу јадо немој зајебават,то мало јада од цијеви па ти греје поклопце,Што би ја требао чинит са мојих теглетина од 6с33с,а још све затворено :L3000:Цепај Вранац или Мерлот и уживај,а за температуру се не брини,мало је то.

ja koliko sam te shvatio to tvoje je višestruke namjene uređaj :dance2:i za slušanje i za grijanje :rofl:brate kod vas ladnije pa valja mislit o grijanjukod nas prevruće pa samo kontamo kao što oladitidobro si ti to projektova samo ne znam jesi li stavlja kakve unutrašnje obloge da akumulira toplotu,mada to povećava težinu, to napravi kad budeš prodavamislim, čujem, teže se uređaji veće tražine, bolje zvuče kažu "seljoberi" :rofl:zato ovaj moj vaga 24 kg ima da prođe kao halva kad krene na doboš :cray:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja koliko sam te shvatio to tvoje je višestruke namjene uređaj :dance2:i za slušanje i za grijanje :rofl:brate kod vas ladnije pa valja mislit o grijanjukod nas prevruće pa samo kontamo kao što oladitidobro si ti to projektova samo ne znam jesi li stavlja kakve unutrašnje obloge da akumulira toplotu,mada to povećava težinu, to napravi kad budeš prodavamislim, čujem, teže se uređaji veće tražine, bolje zvuče kažu "seljoberi" :rofl:zato ovaj moj vaga 24 kg ima da prođe kao halva kad krene na doboš :cray:

Не него што рече ББ,док слушаш музику, на решетку(горњи поклопац појачала,који је перфориран ко решетка за роштиљ) бациш мало сланинице чисто да вино лакше клизи :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не него што рече ББ,док слушаш музику, на решетку(горњи поклопац појачала,који је перфориран ко решетка за роштиљ) бациш мало сланинице чисто да вино лакше клизи :wink2:

nisi normalan :msn-rofl:a efekti curenja viskoko koncentrisanih trans-masnih kiselina na ukupni dojam širine i prozirnosti zvučne slike :hyper: :hyper:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a no sto ce ti taj kuhinjski okov na pojacalu ko da su vrata od sudopere?

ne pratiš na času :angry27:prvo nije kuhinjski nego od rashodovanog plakara iz sobe :sarcastic_hand:drugo ima 24kg valja ufatit za nešto :training1:treće utiče da zvuk nije zrnast u gornjem spektru :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisi normalan :msn-rofl:a efekti curenja viskoko koncentrisanih trans-masnih kiselina na ukupni dojam širine i prozirnosti zvučne slike :hyper: :hyper:

За ту прилику је и доњи поклопац перфориран,тако да можеш ставити којекакав плек да сакупља мочу(ко воле да му цури масТ низ браду) :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemogado da izdržim i danas izbuših rupepost-38-0-16305700-1322326582_thumb.jpgima efekta, ladniji je poklopac osjetnoi još jedno pitanjceovi magneti što ih kače na kablovepost-38-0-27799400-1322326640_thumb.jpgvidim ih i u boljim hi fi uređajima na naponskim kablovima i još po neđešto im je svrha i đe bi ih valjalo metnut ako bi uopšte valjaopokupio par komada od rashodovanih uređaja pa velim da iskoristim :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

što nisi sačekao leto, 'će trafuljko da se prehladi :preved::shinymj5:

neće to su mu pripreme za ljeto da bude u dobroj kondiciji da izdrži kad pripečeno bili ko dao kakvo pojašnjenje oko ovoga pitanjahttp://www.diyaudio.rs/topic/3316-home-made-tube-amp-pp-ul-el84/page__view__findpost__p__105444ili sam postavio retardirano glupo pitanje te dobijam iste takve odgovore
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...