Jump to content

Home made tube amp PP UL EL84


revox

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 151
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

to ti mene malo :connie_nutzo::serbvidkakisicl0: Spašavaj, piši nešto

Posle ovijeh slika ije potrebno spašavanje. Neću da presrećem amp na putu severno, čekam (ga) da krene južno... K'o Somali pirates...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neću da presrećem amp na putu severno, čekam (ga) da krene južno... K'o Somali pirates...

Da nisi ti Živorade iz naših krajeva :Viannen_loungelizard: Pošto je presretanje karavan i trgovaca /oću reći orobrljavanje/ bila glavna privredna grana nekad :sarcastic_hand: Mada tradicija je čudo :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да не испадне да неког кудим,Обично се делови полеме и уређаји просвирају на којекаквим даскама.Овог пута имамо сасвим другачији приступ.Чоек крено од најтежег дела-кутијања.После ове презентације урађеног није битно више како ће се шта спојити,јер се електроника може увек заменити другом.Пробити челични лим те дебљине "из руке" је прича за себе. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да не испадне да неког кудим,Обично се делови полеме и уређаји просвирају на којекаквим даскама.Овог пута имамо сасвим другачији приступ.Чоек крено од најтежег дела-кутијања.После ове презентације урађеног није битно више како ће се шта спојити,јер се електроника може увек заменити другом.Пробити челични лим те дебљине "из руке" је прича за себе. :worship:

Ma ti si u pravu, to vidim svaki dan na forumu. :doh: I Chakey drži završeno pojačalo /lampaško/ u kutiji od cipela ispod kreveta :sarcastic_hand: E pa da se to meni ne bi desilo ja krenuo od druge strane. :ok: Uosatlom svako radi to što zna :moil: ovo ispalo đene đene :Viannen_loungelizard: drugo će biti bolje :matrix002:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ti si u pravu, to vidim svaki dan na forumu. :doh: ..........Uosatlom svako radi to što zna :moil: ovo ispalo đene đene :Viannen_loungelizard: drugo će biti bolje :matrix002:

Изгледа да се нисмо разумели старији колега,Мислим да нема потребе за таквим коментаром.Мени се јако допало то што си ти урадио.Раније сам имао прилике да бушим челични лим 2мм из руке,знам које су то муке и због тога сам написао да није битно шта ће се ставити од електронике.У сваком случају,никоме се до сада није свидело оно што је направио на дуже стазе и увек нас изједа црв да пробамо да нешто променимо.У твом случају имаш веома конструктивну кутију,која веома лако може поднети евентуалне замене цеви и концепције.Све похвале за презентовано.PS: да ли сам најпаметнији,или лупам на форуму из дана у дан(немајући простора и времена за нешто конструктивно),није вредно спомена и скретања са теме која се лепо одвија
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Изгледа да се нисмо разумели старији колега,Мислим да нема потребе за таквим коментаром.Мени се јако допало то што си ти урадио.Раније сам имао прилике да бушим челични лим 2мм из руке,знам које су то муке и због тога сам написао да није битно шта ће се ставити од електронике.У сваком случају,никоме се до сада није свидело оно што је направио на дуже стазе и увек нас изједа црв да пробамо да нешто променимо.У твом случају имаш веома конструктивну кутију,која веома лако може поднети евентуалне замене цеви и концепције.Све похвале за презентовано.PS: да ли сам најпаметнији,или лупам на форуму из дана у дан(немајући простора и времена за нешто конструктивно),није вредно спомена и скретања са теме која се лепо одвија

Ma ja sam tebe razumio savim ok, pozitivno, no ti mene očigledno nisiAjde da razjasnim što sam htio reć da ne bude nesporazuma

Ma ti si u pravu, to vidim svaki dan na forumu. :doh:

Ovaj komentar se odnosi na moj utisak, koji ne mora biti tačan, da se na forumu razrađuje masa dobrih ideja oko izrade pojedinih uređaja a da finalizacija izrade u smislu konačnog izgeda uređaja, dizajna i tome slično ne prati sam kvalitet projekata koji se radi.Za mene je pored kvaliteta projekta kao projekta vrlo bitan finalni izgled uređajaU tom smislu je bio i moj gornji komentarRazumijem ljude koji se bave elektronikom da im je bitnije da uređaj kosntrukcijski osmisle i izvedu na odgovarajući način a da zanemare izradu šasije i estetiku jer im je to manje bitno.

I Chakey drži završeno pojačalo /lampaško/ u kutiji od cipela ispod kreveta :sarcastic_hand:

Zato sam i pomenuo kolegu Chakey-a koji je davno sklopio svoje pojačalo ali nema kad da se nakani da napravi šasiju za njega. To teško razumijem ali takav je kakav je i to je to.Da se ja pitam i za to njegovo pojačalo bi se radila kutija al mu je komentar "ima kad"

Uosatlom svako radi to što zna :moil:

Ovo je bilo čisto na moj račun jer dalje od ovoga što je urađeno oko pojačala ni makac ne mogu mrdnut bez gore pomenutog kolege.

ovo ispalo đene đene :Viannen_loungelizard: drugo će biti bolje :matrix002:

a ovo se odnosi na ideju koja mi se već vrzma po glavi da radim dual mono pp sa el34No da ne laparam previše nadam se da se razumijemo :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne preko 450e sa lampama, ako ne bude iznenađenja a više nema što za iznenadit :my2cents:Mada kad se sve završi mogu dati listu troškova. :coffee:

Nisi morao toliko da se mucis, za 200E vise mogao si da dobijes sve gotovo :), sa telefunken lampama EL34!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi morao toliko da se mucis, za 200E vise mogao si da dobijes sve gotovo :), sa telefunken lampama EL34!

Opet ti o prodaji. :connie_nutzo: Je` ti Mika rekao da ne prodajše, a i ja ti to savjetujem. Nemoj poslije da se kaješ. :aggressive: Pazi, da nisam pisao ne bih znao koliko je koštalo. Danas kupiš nešto, sjutra nešto i tako 2 godine. Razvuče se to pa ti ne padne teško. :good: Iskreno nikad ti ne bih dao 650e za to pojačalo kao što ni meni niko neće dati 450 za ovo. :rofl: Za tu lovu kupuješ brendirano koje uvjek možeš prodati, ako ti se prodaje.Ovo se radi iz meraka i za sebe a tu onda cijena nije presudna, a i pravi se da ti ostane doma. :dance2::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al, znas kad ti crv proradi. A dugo sam bio miran, evo skoro pet godina ...:)

'' Iskuliras" tog(trgovca) crva pa posle budes: :) ! Evo i zasto : Pre ili Kasnije kada budes odslusao ovamo ili onamo neki prosecno dosadan " stanceraj " od uredjaja , jednostavno shvatis..... :dubbio::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno nikad ti ne bih dao 650e za to pojačalo kao što ni meni niko neće dati 450 za ovo. :rofl:

- Ko bude znao sta kupuje, dace. Nije meni o glavu da ga prodajem a necu ga sigurno dati u bescenje. Znas li kako se krecu cene za original Telefunken EL 34? Jesi li ti zavrsio svoje pojacalo?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- Ko bude znao sta kupuje, dace. Nije meni o glavu da ga prodajem a necu ga sigurno dati u bescenje. Znas li kako se krecu cene za original Telefunken EL 34?

Цене се крећу,овај крећу се....зависи из ког извора их набављаш.Некад коштају ко златан зуб са све протетским радовима,а некад их неко шутира јер му сметају и незна чему служе.Ето како се крећу.Желим ја теби да то удомиш(немој ме погрешно схватити),али за 650Е може се свашта направити,наравно ако се зна како се и шта прави. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..........Znas li kako se krecu cene za original Telefunken EL 34? Jesi li ti zavrsio svoje pojacalo?

Nemam pojma, ali znam da sam ja 3 komada kupio za 12 eJedna philips minivat, jedna telefunken i jedna korićena ispravna đe ne mogu pročitat ko je proizvođač.de reci mi kolko je ova telefunken da je oma utopim za 50-60e ako ima ko da bi dao te pare :sarcastic_hand:

Цене се крећу,овај крећу се....зависи из ког извора их набављаш.Некад коштају ко златан зуб са све протетским радовима,а некад их неко шутира јер му сметају и незна чему служе.Ето како се крећу.Желим ја теби да то удомиш(немој ме погрешно схватити),али за 650Е може се свашта направити,наравно ако се зна како се и шта прави. :cheers:

što kaže kolega

Цене се крећу,овај крећу се....зависи из ког извора их набављаш.

a pojačalo sam grube građevinske radove završio Čekam Chakey-a da to isproba na šper ploči pa da ubačamo u kutiju.Najvjerovatnije da ću iz pojačala izbaciti phono sekciju sa ecc83 i da će ići sa dvije lampe u predpojačanju i obrtaču 83 i 82.Posebno ću raditi phono preamp pošto imam dva trafoa viška koje niko neće da kupi a lampi i ostalih djelova imam i viška.može li mi ko reć alps pot 20KDX2 može li se iskoristiti za pream phono ili liniskiIzvađen je iz cd snimača philips
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Krenulo za Beogradpost-38-0-83436600-1300307772_thumb.jpgpost-38-0-15520100-1300307785_thumb.jpgPo Impulsovom savjetu utrljavano laneno ulje na prethodno nanešeni vodeni bajc-neviđeno dobar efekat na drvetu.Zahvaljujem na dobrom savjetu :wave: Takođe odustao od prednje i zadnje ploče koja je bila rađena od plastike sa laserskim graviranjem i nanovo radio iste od inoxa i sito štampom ispisanopost-38-0-94366500-1300307834_thumb.jpgpost-38-0-94019900-1300307842_thumb.jpgpost-38-0-36602700-1300307883_thumb.jpgpost-38-0-96634700-1300307891_thumb.jpgpost-38-0-03106600-1300307941_thumb.jpgpost-38-0-81052900-1300307949_thumb.jpgpost-38-0-62655300-1300308055_thumb.jpgpost-38-0-83956200-1300308179_thumb.jpgpost-38-0-59668200-1300308224_thumb.jpgpost-38-0-36936400-1300308233_thumb.jpgŽivorade nemoj da ti padne na pamet da presrećeš karavane :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-38-0-59668200-1300308224_thumb.jpgpost-38-0-36936400-1300308233_thumb.jpgŽivorade nemoj da ti padne na pamet da presrećeš karavane :sarcastic_hand:P.S.Ko god da je neka zgura i ove dvije fotke sve zajedno

Bojim se da ne može. Tako sam uništio BANAT-ov thread sa oglasom za cevi...Mislim da je ograničenje za broj prilepaka 10.Ja taman sredim slike, Revox izmeni nešto u post-u i vrati sve nazad. Odustajem... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bojim se da ne može. Tako sam uništio BANAT-ov thread sa oglasom za cevi...Mislim da je ograničenje za broj prilepaka 10.Ja taman sredim slike, Revox izmeni nešto u post-u i vrati sve nazad. Odustajem... :)

Ajde probaj pa ako upskaš izbriši sve pa ću ponovo prikačit :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...