Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.6k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

(Jedna od) odlika renesansne likovne umjetnosti je upravo specifična "kompozicija slike" koja naglašava dramatičnost pokreta ili postavlja redoslijed važnosti subjekata na slici.

Fotografija makljaže u parlamentu se poklapa sa uobičajenom renesansnom kompozicijom i nekome je to zanimljivo ili čak na tragu Monty Pythonovskog humora (meni npr.).
Naravno, da ne mora to biti svima zanimljivo. Kao što nije svima smiješan ovaj vic:
"A neutron walked into a bar and asked, "How much for a drink?" The bartender replied, "For you, no charge." 

 

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I šta sad ja uzmem slikam djubre ispred zgrade i cropujem sliku u photoshopu da ima zlatni odnos ivica i to je "well-composed as the best renaissance art"? 

 

Upravo tako :)

 

 

Two atoms of Hydrogen walked down the street. In one moment, one of them said:

- Oh my God, I think I have just lost an electron!

- Are you sure?

- I'm positive.

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Two atoms of Hydrogen walked down the street. In one moment, one of them said: - Oh my God, I think I have just lost an electron! - Are you sure? - I'm positive.

 

Istu stranicu smo čitali?
Ovaj tvoj je nekoliko redova ispod "no charge for you" . :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam šta je zlatni odnos.....

 

I šta sad ja uzmem slikam djubre ispred zgrade i cropujem sliku u photoshopu da ima zlatni odnos ivica i to je "well-composed as the best renaissance art"? 

 

Nemoj tako, Ne može svako đubre da dospe u parlament...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

(Jedna od) odlika renesansne likovne umjetnosti je upravo specifična "kompozicija slike" koja naglašava dramatičnost pokreta ili postavlja redoslijed važnosti subjekata na slici.

Fotografija makljaže u parlamentu se poklapa sa uobičajenom renesansnom kompozicijom i nekome je to zanimljivo ili čak na tragu Monty Pythonovskog humora (meni npr.).

 

Hvala ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj tako, Ne može svako đubre da dospe u parlament...

 

 

post-168-0-69054400-1407694777_thumb.jpg

 

Овај напред каже:  - Што је тешко угурати коња у скупштину.

А онај иза одговара:  - Још је теже извући га напоље.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala ;)

 

 

Kad bi postojao koji povjesničar likovne umjetnosti na forumu bi me vjerojatno ispravio jer sam banalizirao do "netočnosti" likovnu kompoziciju, ali otprilike je o tome riječ u vezi komentara djela "Makljaža u parlamentu".

Prisjećam se svojih satova likovne umjetnosti (imao sam ih jednak broj kao i npr. Mjerenja u elektrotehnici... :( ) i kad bi bio pozvan opisati bilo koje likovno djelo nisi mogao samo reći da vidiš kravu koja pase, nego je gotovo siguran pogodak bio spomenuti zanimljivu kompoziciju (geometrijsku, linijsku, spiralnu itd), te pokušati odgonetnuti u kojoj tehnici je slika bila napravljena. Do tad bi ti već netko šapnuo tko je to naslikao i kad. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

A bogami bilo vreme...

 

Evo šta možete da očekujete da dobijete kad u Sarajevu naručite "burek sa sirom"...

 

pita-sa-sirom-830x553.jpg

 

izvor: http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1068837-evo-sta-dobijete-kada-u-sarajevu-narucite-pitu-sa-sirom-foto

 

... podseća me na vreme kad sam na NS željezničkoj stanici seo u restoran i naručio "kafu sa mlekom"... Donela lepo brkata konobarica crnu kafu u šoljici i uz to mi pod nos švićnula čašu sa 2dl mleka... :buehehe: (beše vreme kad još nisu izmislili kojekakve sprave sa fotoaparatima...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://youtu.be/rKWoI6ivRyw?t=1m3s

 

:rofl:

(Mika, zašto nije postavio video ovdje nego je samo pokazao link?)

Zato što ste postavili trenutak od koje bi trebalo da počne. Sva je prilika da mu i skraćena address-a za YT ne okida script.

https://developers.google.com/youtube/player_parameters#start

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam video nesto slicno, ali stvarno! Odem kod lika da mu pogledam invertor (12v dc na 220 ac). Problem je bio u akumulatoru, ali ono sto me je zapanjilo bilo je "uzemljenje" invertora. Naime taj model je imao buksnu sa strane za uzemljenje...a zica je sa te buksne isla pravo u...Saksiju sa cvecem!!! (doduse malo vecu) :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...