Jump to content

Aktivno ludilo...


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 467
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Posle mnogo petljanja sa sitnežom i usputnog osmišljavanja kako i šta i gde, sklopio sam do potpune funkcionalnosti ovo malo parče hardvera. Ostade mi još samo da smislim veličinu, oblik i boju LED indikatora uključenosti, mada, ako ćemo pravo, trebalo bi da bude amber, kao i na Quadu. Zelena žićica koja onako bezveze visi je žičica za LED... Sa zadnje strane još treba staviti dva RCA konektora i ugraditi napajanje i RIAA "Le Pacifique", a u međuvremenu razmišljam da li staviti staklo, plexi/akril ili lim kao poklopac. Staklo bi mi najviše odgovaralo zarad usklađenosti sa pojačalom, plexi zbog mogućnosti da se pričvrsti vijcima, a lim bi mi bila najjednostavnija varijanta.I evo par na brzinu škljocnutih slika kako to na kraju (ili pred sam kraj) izgleda...post-13-0-12796700-1295790781_thumb.jpgpost-13-0-08098600-1295790793_thumb.jpgpost-13-0-06077000-1295790802_thumb.jpgpost-13-0-26358900-1295790811_thumb.jpg

Lepo skutijano  :clapping:.I jedno dobronamerno pitanje. Da li makina ima mrežni osigurač? Ja ga nešto ne primetih, a ne bih se s tim lično zezao :to_become_senile: Nije problem da ga bocneš na perf. board negde uz trafo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dugmići kupljeni u Mitrosu (ima prodavnica u gradu) e sad, jesu za Fender ili ne, ne znam, liči, 119RSD/kom ;)Svi BF862 su zalemljeni za podnožja, a podnožja za board, nema svrhe mučiti se. Da sam imao društvo, možda bismo pravili neki redovan PCB, onda bih lemio direktno.Kada ugradim i RIAA, videću za poklopac, a mislim da će ipak biti plexi ili staklo. Uvek mogu da skrojim komad lima ako mi se ne dopadne :)Nema osigurača, a svakako će bar još jednom pcb da se vadi kad budem ugrađivao MM preamp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ko će ga znati... Možda jeste. A onda, možda i nije :)Kao što rekoh, bez fine engleske magle, 5 minuta čekanja i 200 dinara i kutija ima poklopac :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Evo malo osveženja priče. Sticajem bedastih okolnosti, kod mene, na periferiji mrežni napon hoće da padne, i to ne baš malo. Do sada to nikada nije izazivalo neke posebno velike probleme, a u poslednje vreme bogami jeste. Počelo je sa neobjašnjivim zujanjem na basovima. Nije čak ni zujanje nego brujanje ponekad ujednačenog, a nekad promenljivog intenziteta. Pipkao mase, probao sa uzemljavanjima, tražio loše spojeve, stavljao i vadio komade žice i ništa. Prokleti amp sa TDA7294 čas bruji ko blesav, čas ništa... Posle malo konsultacija sa guruom, krenusmo redom. Eliminacija. Kratko spajanje ulaza na sub-ampu. Tišina. Dakle, nije tamo problem. Kaže mi guru da proverim napon napajanja na Xoveru. Merim, pipam, nije nešto mnogo manje od +/-10 (stabilizatori su 7810 i 7910), kad ne lezi vraže, ulazni napon manji od 12 VDC. Trafo 12+12VAC posle greca zbog pada napona nije u stanju da izda čak ni toliko DC napona koliko bi trebalo da bude AC napona! Usledila je zamena. Umesto 5VA 12+12, stavljen 10VA sa 15+15 izvodima. Problem rešen :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da - a propo :kaze on "nemoj da se deres !"- "kako da se ne derem kad ti treci put kazem da umasis ulaze , da skontas da li je do ampa ili do dolaza na njega !"opet on :"nemoj da se deres !"- "kako da se ne derem kad rekoh da izmeris napon na ulazu 7810 , sta me boli koliki je izlaz "eto - ispadoh tiranin i netaktican ......... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ej, znaš šta je novo? Na ulazu je 17V, na izlazu 10, obe grane. Opet ponekad bruji, pa stane, pa bruji, pa stane, a nije pojačalo. Nešto se dešava što ne umem da nađem. Da je petlja ili neadekvatno uzemljavanje, brujalo bi stalno. Nekad bruji, nekad ne. Nema šablona, može da bruji minut pa pola sata ništa, ili da bruji sat vremena pa prestane na minut. Probao da menjam interkonekte (rekoh, možda neki od ovih fabričkih ne valja), na kućištu konektori sve novo, pedantno spojeno.... Ne znam, moraću da tražim, pa dok ne nađem. Probao i sa drugim snagašem, fabričkim, i tamo ista priča, dakle definitivno nije amp... Merio DC na izlazu, nema ga ni kada je tišina, nema DC komponente ni kada bruji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ej, znaš šta je novo? Na ulazu je 17V, na izlazu 10, obe grane. Opet ponekad bruji, pa stane, pa bruji, pa stane, a nije pojačalo. Nešto se dešava što ne umem da nađem. Da je petlja ili neadekvatno uzemljavanje, brujalo bi stalno. Nekad bruji, nekad ne. Nema šablona, može da bruji minut pa pola sata ništa, ili da bruji sat vremena pa prestane na minut. Probao da menjam interkonekte (rekoh, možda neki od ovih fabričkih ne valja), na kućištu konektori sve novo, pedantno spojeno.... Ne znam, moraću da tražim, pa dok ne nađem. Probao i sa drugim snagašem, fabričkim, i tamo ista priča, dakle definitivno nije amp... Merio DC na izlazu, nema ga ni kada je tišina, nema DC komponente ni kada bruji.

Uredjaj ti je na istoj strujnoj žili sa frižiderom ili veš-mašinom, garant.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bruji li sa potom na minimumu ?tako si siguran da slusas samo amplifikaciju a ne eventualni bruj iz izvoraako tad ne bruji - pojacaj pot ; ako se tad javi bruj - onda je izvor koji je selektovan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uredjaj ti je na istoj strujnoj žili sa frižiderom ili veš-mašinom, garant.

Tako je - ja imam jednu fazu u radionici koju delim sa frizerkom u lokalu iznad i kad ona ukljuci fen/haubu trafo kod mene zuji, kad ga iskljuci - sve OK...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bruji li sa potom na minimumu ?tako si siguran da slusas samo amplifikaciju a ne eventualni bruj iz izvoraako tad ne bruji - pojacaj pot ; ako se tad javi bruj - onda je izvor koji je selektovan

Kod mene je monofazni sat (u kući nemamo trofaznu struju), preamp/X-over bruji (kada bruji) bez obzira na položaj potenciometra i selektovani ulaz. Dakle, i sa ulazom zatvorenim i otvorenim, intenzitet brujanja bude isti. Brujanje se ne menja u zavisnosti od toga šta ja uradim (ili ne) nego od nečega što se volšebno pojavljuje u potpuno neobjašnjivim ciklusima. Intenzitet brujanja takođe nije uvek isti. Odnos intenziteta (glasnoće) brujanja opet, nije u nekoj direktnoj vezi sa vremenom trajanja brujanja. Kod NS10 to nije bio slučaj, pa sam pomislio da to ima neke veze sa sprežnim kondovima na izlazu iz preampa, ali pošto nema DC komponente, biće da to nije. Problem je na momenat moguće bio u činjenici da se zbog pada napona na ulazu u fiksne stabilizatore nije dovelo dovoljnog ulaznog napona tj nije bilo dovoljno razlike u potencijalima da stabilizatori rade unutar predviđenih parametara pa da je i to dovodilo u nekim slučajevima do brujanja, ali i to sam rešio, dakle, sada je trafo sigurno dovoljno velik i ima sigurno dovoljno napona pa me sada definitivno izjeda ovo brujanje. Pitam se da li je 2x1000uF pre i 2x470uF+0.22uF na izlazu stabilizatora zapravo dovoljno? Mogu da narokam još recimo 2x10.000uF, ali ne vidim svrhu, ako to neće rešiti problem. Mogu da natrpam decouplere recimo reda veličine 0.1uF kod svakog stepena, ali da li je to pristup eliminaciji problema? Mogu da stavim neki Booster (0.1-1uF) paralelno na primar, ali da li...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...