Jump to content

Aktivno ludilo...


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 467
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pozuri kuci - da ti se ne pregreju ti stabilizatorimalecno mi deluje taj hladnjak za njih ....... :Viannen_loungelizard:

Ma daj, o'ladi... Oladi... razumeš? :) (oladi stabilizatore)Ma dosta je to. Nije ti to A klasa... Tek se smlače... Jedva...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, ovako, dolazi deo koji se očekivao od samog početka.Svira!Koliko dobro, e to ne umem kasti, još nisam došao do tog dela... U svakom slučaju, nakon oko pola sata ekstra posla oko lemljenja svih nožica malih BF862 (izvoda sa pločica, zapravo) jer je u prvom pokušaju bilo podosta krčanja što sam pripisao nestabilnim kontaktima između podnožja i žičica koje dolaze sa pločica sa tranzistorima, priključio sam preamp (NS10) na CD i izlaz na skretnicu (donekle skutijanu - mrežni kabel pod hitno moram zameniti za neki duži) a odatle na budući Gastronomique-Cube koji je spojen na elektrostatika. Dakle, iz cuga je sve proradilo kako treba, a čisto zarad probe, isto pojačalo sam potom priključio i na low pass izlaz i rade oba kanala, naravno, muzike tamo ni nema, ali se oba kanala jednako čuju, razgovetno i jednako. Sledeći korak je priključenje jednog fabričkog pojačala na izlaz niskog propusta i vezivanje subwoofer drajvera pa sve u kompletu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodat još jedan amp u sistem i uvezan za niski propust. I dalje radi... Sve... :buehehe:Ostaje mi valjda da sada skockavam drugi par Quadova i nadam se da neću ništa pokvariti... Sada razmišljam da li da skretnicu strpam u mini-flat Cube kutiju (ista širina i dubina kao Cube, manja visina, staklo na prednjici) ili da ostane u ovoj kutiji od dvd-a pa samo da smislim nešto da sakrijem ovu rogobatnu pojavu očerupane plasične maske... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle nekoliko uspešno preslušanih albuma, čini mi se da je eksperiment više nego uspeo. Muzika je čista, sve zvuči veoma neopterećeno, jasno, a moram da dodam, sa dubinom basa koju sa MNC aktivnim sklopom jednostavno nisam imao. Kao što to i mora da bude, bas sekcija je rasterećena koloracija koje bi dolazile od kutije bilo koje vrste, kontrola nad membranama basova je veoma dobra, tamo gde basa ima (na snimku), ima ga i tokom slušanja muzike, a tamo gde ga nema, nema ga. Sve je, kao što rekoh veoma dobro jer sada i paneli zvuče jasnije, definitivno im prija odsecanje opterećujućih niskih tonova... Za sada sam se ograničio na slušanje muzike koja ne obiluje preterano kompleksnim pasažima, bez preterano mnogo muzičkih instrumenata koji bi svi svirali u isto vreme, ali to naravno ne znači da ista nije prijatna za slušanje... Davno je bilo kada sam ovako uživao u relaksirajućem zvuku, i tek kada sam sišao dole, shvatio sam koliko je zapravo glasno postavljeno... i dole se čuje (ne da dole smeta, ali se čuje) Da bilo šta nije kako treba, već bih tražio kontrolu glasnoće sa namerom da stišam... Dakle, u srži svega je činjenica da sam za sada veoma zadovoljan onim što se isfabrikovalo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

citajuci upravo napisanu jezicku tvorevinu , ne mogu a da se ne zapitam -da niste ti i moj drug Impuls isli u istu skolu zvuka ?:Viannen_loungelizard::buehehe:

Zapravo ne. Ja sam slušao muziku. I slušam i sada, i kao što rekoh, veoma mi prija. Ne znam koliko će biti razlike između načina na koji sada svira i nakon što dođe Zolika sa mikrofonom i kerberecama za merenje, mada, nema tu šta mnogo da se podešava... Može malo da se pojača osetljivost na low pass sekciji ili da se smanji, ali to je otprilike što može ovako. Mislim da prčkanje tipa pomeranja faza svakako ne može da se izvede osim da neki segment bude okrenut fazom (zvučnik), mada mislim da sada sve stoji kako treba. Nisam stavljao nikakve "specijalne" test CD ploče jer me to, da budem iskren, više smara nego relaksira, a uglavnom je izbor muzike jednako dosadan na svakom "Test CD" snimku. Ima dobrih pesama, ali se zbog izbora sve svodi na jedno te isto, lepršavost vokala, svilenkastostnoće činela... idi-mi dođi mi, trlja baba lan da joj prođe dan... Puca mi prsluče za ožičenje i kondenzatore... Svira, i svira lepo, uživam. Nemoj da mi kvariš užitak... Drotošu jedan... :buehehe:Ono gore je tako napisano da me i audiofili razumeju... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se tice hfaze izmedju hbasa i hpanela - pomeranje bass panela napred nazad 30-ak cm zna da znaci nesto - za subjektivnu percepciju zvuka oka cincilatora :Viannen_loungelizard:

To je i moj plan, ako treba, može da se gurne malo tamo, malo vamo, dok se ne ubode gde valja više nego ovako, mada, ne bih ja tu mnogo... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle nekoliko uspešno preslušanih albuma, čini mi se da je eksperiment više nego uspeo. Muzika je čista, sve zvuči veoma neopterećeno, jasno, a moram da dodam, sa dubinom basa koju sa MNC aktivnim sklopom jednostavno nisam imao. Kao što to i mora da bude, bas sekcija je rasterećena koloracija koje bi dolazile od kutije bilo koje vrste, kontrola nad membranama basova je veoma dobra, tamo gde basa ima (na snimku), ima ga i tokom slušanja muzike, a tamo gde ga nema, nema ga. Sve je, kao što rekoh veoma dobro jer sada i paneli zvuče jasnije, definitivno im prija odsecanje opterećujućih niskih tonova... Za sada sam se ograničio na slušanje muzike koja ne obiluje preterano kompleksnim pasažima, bez preterano mnogo muzičkih instrumenata koji bi svi svirali u isto vreme, ali to naravno ne znači da ista nije prijatna za slušanje... Davno je bilo kada sam ovako uživao u relaksirajućem zvuku, i tek kada sam sišao dole, shvatio sam koliko je zapravo glasno postavljeno... i dole se čuje (ne da dole smeta, ali se čuje) Da bilo šta nije kako treba, već bih tražio kontrolu glasnoće sa namerom da stišam... Dakle, u srži svega je činjenica da sam za sada veoma zadovoljan onim što se isfabrikovalo...

Za nekoga ko se nedavno izjasnio kao gluv, dobro sroceno... :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e sad Stein, posto sklop radi

:)

probaj i ispravne vrednosti pasivnih komponenti filtera

koje imas u postu koji sam poslao i to bas za -3db na 110Hz 24db/oct, butt.

pa prosudi posteno...

.

:hi:

He He

Mislim da za jedno vreme neću ništa prčkati oko skretnice, al' ne zbog toga što se sada nešto pravim pametan ili nipodaštavam "second opinion", nego zato što me čeka gomila drugih radova koje sam sebi zacrtao na "to do" spisak.

Sinoć sam rastavio onaj nakaradni Quad, izduvao od prašine i očistio od legla paukova, a danas mi je završena dorada čaure osovine granafora i ima još tako stvari koje treba da iskonstruišem za bazu, ostalo mi tri kutije za obuću pune mix delova, što šarafa, što pasivnih komponenti što treba presortirati i poređati u kutijice... Mnogo posla koji treba da uradim pre nego se vratim na skretnicu (za koju je sledeća faza osmišljavanje dal' prednjice, dal' nove kutije), a bogami, i rastavljanje OB subwoofera zarad finalizacije samog baffla, odlučio sam da ne pravim kutiju, ostaje open baffle pa treba da se pripremi za farbanje, potom vraćanje drajvera i lemljenje poštenih kablova namesto 0.5mm2 žičica koje sam samo stezanjem spojio na neke klimave stopice, tek, probe radi... Ukratko, spisak je predugačak da ga ovde izlistavam... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I još uvek radi! Bilo mi par gostiju/prijatelja u viziti, više ćakulanja radi, i svaki dan muziku uključim, pa koliko slušam, slušam, ali svaki put kada se sve pouključuje, sve radi bez ikakvih neočekivanih/neželjenih ispada. I ćorava koka nađe zrno... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi i kod mene! Mada nije iz prve. Zajebao me (verovali ili ne) kondenzator od 33 nF, koji je nesto bio u prekidu, te sam ga zamenio i sada je ok. Kutija je dosta velika (od Yamaha pojacala) a odgovara mi zato sto ima brdo chincheva pozadi, vise nego dovoljno za ulaze, izlaze...Trenutni rezovi su: Hi-pass 300 Hz Linkwitz-Riley (Q=0.5) na 12 db/oct + notch na oko 400-600 Hz, pa na F3 pojacalo.Na low-pass-u ce jos da se radi. On nije uradjen j-fetovima nego koristim filter koji sam ranije pravio sa opampovima. Za ispod 200 Hz, mislim da i nema potrebe za J-fetovima. Trenutno je na 85 Hz low-pass, ali butterworth alignment (Q=0.7). E sad, jos cu se igrati frekvencijom low-pass a, a nesto gledam i da dodam "shelving-low pass". Po gruboj kalkulaciji, daska od 50 cm sirine pocije da opada na oko 230 Hz...Ali ipak ce se sve zasnivati na slusnim testovima i nikad se ne zna koja kombinacija ce zvucati najbolje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pojma nemam šta ova moja radi, al' šta god da radi, to čini veoma dobro. Rekao bih da sam zadovoljan odnosom uloženo-dobijeno, štaviše, i više nego zadovoljan. Još samo ime da mu dam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pošto se ispostavilo da mi je sa cevnim stepenom koji obilazi OP na putu audio signala u ozloglašenom Quadu 405 bolje uopšte ne koristiti NS10, aktivna skretnica prerasta u multifunkcionalni uređaj, kontrolnu jedinicu sa izbornikom i kontrolom glasnoće i aktivnu skretnicu istovremeno. Kutija je skoro gotova, a sve će stati u nekih 25x25cm i oko 4 do 5cm viine (zavisi da li se meri samo kutija ili sa sve nogicama :)) Osnovom se, dakle manje-više uklapa u veličinu Quad Gastronomique dimenzije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle mnogo petljanja sa sitnežom i usputnog osmišljavanja kako i šta i gde, sklopio sam do potpune funkcionalnosti ovo malo parče hardvera. Ostade mi još samo da smislim veličinu, oblik i boju LED indikatora uključenosti, mada, ako ćemo pravo, trebalo bi da bude amber, kao i na Quadu. Zelena žićica koja onako bezveze visi je žičica za LED... Sa zadnje strane još treba staviti dva RCA konektora i ugraditi napajanje i RIAA "Le Pacifique", a u međuvremenu razmišljam da li staviti staklo, plexi/akril ili lim kao poklopac. Staklo bi mi najviše odgovaralo zarad usklađenosti sa pojačalom, plexi zbog mogućnosti da se pričvrsti vijcima, a lim bi mi bila najjednostavnija varijanta.I evo par na brzinu škljocnutih slika kako to na kraju (ili pred sam kraj) izgleda...post-13-0-12796700-1295790781_thumb.jpgpost-13-0-08098600-1295790793_thumb.jpgpost-13-0-06077000-1295790802_thumb.jpgpost-13-0-26358900-1295790811_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...