Jump to content

Aktivno ludilo...


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 467
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hahaha ma ok, salim se, nije valjda da samo Zen ima akreditaciju za zajebanciju? U svakom slucaju ti zavidim na mogucnosti da uzivas u ovom divnom hobiju . Kod mene se sve odugovlaci zbog lose finansijske situacije, razvod, kod zene su izmedju ostalog ostali zaplenjeni svi uredjaji i gomila delova koje sam imao tako da sa ovom mojom pasijom posle 15 godina opet pocinjem od NULE... Ideje za moj drugi SOTA amp su odavno skrckane do najsitnijih detalja, nabavio sam hladnjake, napravio plocice za napajanje, popunio ih i tu za sada stao... Do skora nisam imao ni unimer... Eto toliko o mojoj nesrecnoj HiFiSudbini :) Bem ga, niko me nije bio po usima da se zenim... :)PoZdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahaha ma ok, salim se, nije valjda da samo Zen ima akreditaciju za zajebanciju? U svakom slucaju ti zavidim na mogucnosti da uzivas u ovom divnom hobiju . Kod mene se sve odugovlaci zbog lose finansijske situacije, razvod, kod zene su izmedju ostalog ostali zaplenjeni svi uredjaji i gomila delova koje sam imao tako da sa ovom mojom pasijom posle 15 godina opet pocinjem od NULE... Ideje za moj drugi SOTA amp su odavno skrckane do najsitnijih detalja, nabavio sam hladnjake, napravio plocice za napajanje, popunio ih i tu za sada stao... Do skora nisam imao ni unimer... Eto toliko o mojoj nesrecnoj HiFiSudbini :) Bem ga, niko me nije bio po usima da se zenim... :)PoZdrav!

Primi moje saučešće... :( Evo, ako će ti biti lakše, dajem ti dozvolu da se sprdaš na moj račun narednih mesec dana. ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mogu i ja ?mislim - da se zezam - ne da se razvedem ....... .. :scratch_head:

Ma udri brate, ja svakako, svakodnevno dam neki dobar povod za to.... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ok, ja volim zajbanciju i na svoj racun tako da izvolte :) Inace ti si jedan od onih za koje sam siguran da na zajebanciju ne reaguju ko uvredjena mlada (naravno treba razgraniciti zajebavanje i podjebavanje) pa sam zbog toga sa tobom, Zen-om i jos par njih malo slobodniji. Bem ga bar nam lepse prodje vreme u ovoj nasoj kafani. Nadam se da cemo ovog leta uspeti da se konacno negde okupimo i vidimo uzivo, meni bi to bio veci dozivljaj od bilo kakvog letovanja , jos kad bi se skrpio do tada da zavrsim ovaj moj golemi amp i ponesem ga da se i ja pohvalim necim :):Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam već nešto izazivao sudbinu pričom o tome kako bi tamo neki 2., 3. maj bio možda dobar datum... Dvorište mi veliko, Mesta u potkrovlju na pretek, porodica druželjubiva...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kako bre odma' razvod - pa juce si se ozenio? I mi ti cestitali od sveg srca i opet ode ukrivo.... Jel bar svastika bila na tvojoj strani - sad bi ti pomogla da izvuces tehniku... :DMa nek' si ti nama ziv, zdrav i veseo, ima toga jos... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uuuu... šta je ovo prvo? (znam odakle si ga povukao, a znaš da tamo ne idem...)Ovo drugo, vazduh, vakum, pumpe, ne me interesira...Mada, kad bolje pogledam i ovo prvo ima pumpicu, nekakvu... bljak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uuuu... šta je ovo prvo? (znam odakle si ga povukao, a znaš da tamo ne idem...)Ovo drugo, vazduh, vakum, pumpe, ne me interesira...Mada, kad bolje pogledam i ovo prvo ima pumpicu, nekakvu... bljak...

Meni to prvo lici na Bergmann 'Sindre' ili 'Sleipner' nisam siguran. A u pravu jesi, sitne rupice i kanister sa vazduhom negde iza..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kako bre odma' razvod - pa juce si se ozenio? I mi ti cestitali od sveg srca i opet ode ukrivo.... Jel bar svastika bila na tvojoj strani - sad bi ti pomogla da izvuces tehniku... :DMa nek' si ti nama ziv, zdrav i veseo, ima toga jos... ;)

Kad ukrivo izaberes , ukrivo i ide... Al da ne zagadjujem vise temu... Lemicemo mi jos ! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da sam malo zakaznio na zurku, posto juce nisam imao vremena za 'vorum. Sve je vec receno, nema sta. :sarcastic_hand: Stein, ako te mrzi da busis rupice, pa evo jos jednog, brzog resenja: Ako ti je tegla previse ruzna, nadji si neku lepu drvenu kutijicu, turi trafo unutra, i gotovo. Pa kad budes raspolozen, moze i veca kutij, i sve ostalo... :sporty095_2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da obavestim javnost... Nakon pomeranja pločice sa elektronikom, izmeštanja prekidača malkice prema napred, odmicanja trafoa od izlaznih konektora za nekih 20mm, zujanje je svedeno na toliko da se mora uvo skoro nasloniti na membranu basa da se čuje malo tihog zujanja. Odmicanjem od zvučnika na recimo, metar, ne mogu više da čujem zujanje. Eto, toliko je tiho. Da budem siguran, ispremeštao sam i pojačala/zvučnike na izlazima, čisto da čujem da li se na modifikovanom Quadu čuje isto. Recimo da mi na uvo zvuči isto, s tom razlikom, da kada stanem bliže samog pojačala, zujanje trafoa iz kutije značajno nadjačava zujanje iz zvučnika koje se na toj poziciji više ni ne čuje. Kratko_spajanje ulaza na pojačalima samo potvrđuje da se čuje zujanje trafoa u Quadu (500VA Edelinski), ali ne na izlazu, čuje se malo zujanje trafoa za sub-amp (300VA Trafomatic) - isto, nema ništa na izlazu sa kratko spojenim ulazima, a kao što rekoh, iz pre-x-over sekcije tek nešto malo. Imam fore još oko 10-12mm da pomerim trafo, ali onda već moram da ga fiksiram jer ga malo potiskuju žice koje prolaze sa IEC konektora ka prekidaču i nazad na primar. Uvezivanje mrežne žile za uzemljavanje ništa ne menja, screen izvod i masa su uzemljene kroz hladnjak za stabilizatore na kućište (dakle, u samo jednoj tački) a odvajanjem mase sa kućišta se pojavi malo zujanja na malo višoj frekvenciji, tako da je propisno uzemljeno, umašeno... Šta god da je pravilan izraz. Tihi, minimalni intenzitet zujanja (toliko malo mi uopšte više ne smeta) se uopšte ne menja kroz neki vremenski ciklus. Pokušaću još da stavim komad oplate između trafoa i vodova signala, mada, mislim da to neće više ništa značajno moći da promeni. Ovim bih izrazio svoju zahvalnost još jednom svima koji su na bilo koji način doprineli da rešim situaciju sa sistemom... Konačno, samo je ovaj, poslednji detalj falio da mogu na miru da slušam muziku... Dakle, hvala Sipiju za šemu, Zenu za angažovanje oko traženja izvora smetnji i naravno, svima koji su makar pokušali... :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...