Jump to content

Aktivno ludilo...


stein

Preporučeni Komentari

iskljuci hidrofor na dan - dva .. :Viannen_loungelizard:

:angry7: (ne na tebe...)"... zakleo se bumbar u cvet i u med, da će u preampu, da napravi red... neće tu da zuji od sad bilo ko, ni pumpa, ni pegla, ni šporet ni ...vo...":buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 467
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mozda ti se pri ukljucenju nekog induktivnog potrosaca sto rece Zen pumpe hidrofora (sa obzirom na to da imas monofazni sistem) javlja DC na mrezi i neki od trafoa ode u zasicenje, mozes da probas onaj trik sa diodama i velikim elektrolitom. Ja do sada nisam nasao na taj problem u praksi ali je definitivno moguc, to mi pada napamet. U koliko sam dobro shvatio da je brum iz amp-a, tj eliminisao si ostale uzroke?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije pot. Lemljen na raster, zavrnuta stisnuta žičica, zalemljeno pošteno. Ne uspeva mi uvek, ali je ovo sigurno dobro jer sam čak i to probao. Odlemio žice sa pločice na preampu, kratko spojio ulaze i nije se ništa promenilo, brum ostao... pa nestao, pa opet... Probaću sada da ubacim onaj mali filtar koji se nekada na zasebnoj pločici stavljao u PC napajanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije pot. Lemljen na raster, zavrnuta stisnuta žičica, zalemljeno pošteno. Ne uspeva mi uvek, ali je ovo sigurno dobro jer sam čak i to probao. Odlemio žice sa pločice na preampu, kratko spojio ulaze i nije se ništa promenilo, brum ostao... pa nestao, pa opet... Probaću sada da ubacim onaj mali filtar koji se nekada na zasebnoj pločici stavljao u PC napajanja...

Filterom neces nista postici... Onaj kondenzator napravis od dva suprotno polarisana elektrolita na red. Za pocetak probaj samo sa grecom da vidis da li je DC uopste uzrok...

post-10-0-24507400-1298212663_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Filterom neces nista postici... Onaj kondenzator napravis od dva suprotno polarisana elektrolita na red. Za pocetak probaj samo sa grecom da vidis da li je DC uopste uzrok...

Ova "in" tačka ide gde? :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo signal ubodem u ulazni deo.post-13-0-86868700-1298668342_thumb.jpgPotom preklopnik pa kabel do kontrole. Srednji je vol pot, onaj levo na slici kontroler za low pass, desno je LED indikacija pa štapić za pwr on/offpost-13-0-24169600-1298668431_thumb.jpgMreža se uvodi na prekidač i odmah na trafoj.post-13-0-83934900-1298668462_thumb.jpgA sveukupni raspored se vidi na sliki gde se vidi sve.post-13-0-28987500-1298668525_thumb.jpgDa bruji konstantno, znao bih da sam nešto zajebunio, ovako nikako ne znam je li do mene ili neki outsiderski faktor... BTW, probao masu da uzemljim, ne uzemljim, uzemljim preko termistora. Isti kur, drugo pakovanje. Probao i sa Borkovom šemom, grec 35A, kond, izvan kutije nakačio krokodilkama i tako probao... Ništa se ne menja, malo bruji, pa ne bruji, pa onda opet, pa malo jače, pa slabije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako bruji na roletne, ne se čuje, rezano je na oko 110Hz a ovo mi jako liči na 50... Sutra ću biti pametniji, probaću pa da ti kažem. Ovako mislim da ne bruji. Probam sutra, kad žena ode i počupam veš mašinu, isključim pumpu na sat vremena i iskopčam frižider, pumpu od centralnog grejanja (i pretvarač) i probam bez tih potrošača. Ako se u tih sat vremena ne pojavi brujanje, onda kopčam redom jedan po jedan pa vidim... Inače, ne može da ne zabruji unutar sat vremena (do sada uvek zabrujalo u roku max 15-20 minuta...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ode žena sa ćerom.Idem redom pa probam sve. Sve što sam do sada probao, i sve što nisam. Odvojio sam preamp od svih izvora pošto se dodavanjem ili oduzimanjem izvora ništa ne menja.Pre merenja, išao redom, gasio i palio uređaje, sijalice, lemilicu, komp. Ništa od uređaja gore u potkrovlju ne pokazuje uticaj na brum koji je sada konstantno prisutan. tiho, ali prisutno.1. masa-uzemljenje.1a. Masa u vazduhu, uzemljenje sa mreže na šasiji: nivo bruma povišen.2a. Masa direktno na šasiji u istoj tački sa uzemljenjem iz mreže: nivo bruma smanjen, i dalje prisutan.3a. Masa preko termistora na šasiji sa uzemljenjem: nivo bruma kao kod 2a.4a. Uzemljenje sa mreže na šasiju nema uticaja na brum: spojeno ili odvojeno, isto.2. napon na ulazu u regulatore: 17.5VDC sa blagim porastima i padovima, nikada manje od 17.2V, nikada preko 17.8VDC, oba regulatora približno isto.2a. napon na izlazu sa regulatora: +9.85V/-9.89 stabilno3. DC napon na izlazima: 0.00V konstantno na 200mV području (mereno sa dva instrumenta, po izlazima za opseg -LP-LP; HP-HP)4. Brum pod tačkama 1-3 isti kako na LP, tako i na HP, oba kanala.Merim, tražim dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd ovako :odredi sta ti je CTMza sve ulazne RCA - dovedi masu sa CTMza sve izlazne RCA - dovedi masu sa CTMsa CTM - termistor na chassischassis - na uzemljenjesvaka aktivna PCB (ne znam koliko ih imas) - poseban vod mase sa CTMsignal vodi oklopljenim/upredenim kabelom koji je shirmovan/umasen samo sa dolazne straneako imas samo jedan pcb - proveri kako si odradio na njoj energetske mase ( mase na koje spajas decouple kondove ) odnosno kako si odradio signalnu masunegde si tu napravio zez a to sto ti se brum javljao samo intermitentno je dodatno zakomplikovalo dedukciju :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok si ti ovo pisao, ja sam izlazne vodove ka pojačalima (u kućištu) oklopio tj ovlaš zaštitio, upredenim dodatnim vodom, svaki kreće sa RCA ka početnoj tačci na pločici. Stavio da probam i pomeranjem da liči na nešto primetio da kada stavim ruku između kablova i trafoa, opadne nivo bruma i to značajno. Pomeranjem kabela bliže, pa do sve iznad trafoa, brum se konstantno pojačava. Dakle, zaključujem da je osnovni izvor smetnji sam transformator i njegovo rasipno polje. Sada ću lepo da uzmem parče bakarnog ili pocink lima i probam da mu napravim kratak spoj ili shield na rasipno polje pošto kablove ne mogu da pomeram mnogo dalje. Uzemljavanjem pregrade bi trebalo da se smanji ili čak eliminiše brum. Ako proba uspe, onda je to-to, moram sve te tanke kabliće da zamenim malo dužim širmovanim. Probam pa se javim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije Vix...Doakao sam mu. morao sam da isključim komp da budem siguran. Uzeo sam parče pocink lima od nekog poklopca sa tunera ili ne znam čega već iz nekog štampača ili video rekordera, spustio ga samo između trafoa i onih malih elektrolita prema stabilizatorima i brum se toliko smanjio da se praktično i ne čuje (bez spajanja lima sa masom). Sada sledi obrezivanje i savijanje lima da slučajno ne nagazdujem kakav kratak spoj i da pokrijem trafo skroz, potom proba sa i bez povezivanja lima sa masom. Sa limom između trafoa i izlaznih vodova brum je do te mere potisnut da se baš jedva čuje. Probam pa javim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravoucenije za ZM-a :

nikad nikad nikad ne pretpostavljaj da je Stein uradio nesto najosnovnije i najlogicnije , pa tek onda krenuo da zakukava ....................

to je prva stvar koju si trebao da probas - limcinu do trafoa - da vidis da li to smanjuje brum .......... :connie_nutzo:

limom potpuno oklopi trafo - zavrni isti na sasiju i ne igraj se sa tonskom masom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...