Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

izbor se suzio na dva-tri naslova

otprilike ovako:

ili marantz 1090 za 150 evra ili luxman l-430 za 320 evra

negde između je recimo marantz pm 64 mk2 za 250 evra

to sad ne mogu nikako da se odlučim

1090 je jeftin pa me baš briga kako će da ispadne, za tuner je dovoljan i uvek ću ga prodati za približne pare, recap nije skup (valjda)

l-430 je više od duplo para, ali značajnije bolja i jača mašina, pa i mlađa malo, tog luxmana ću se teško odreći dok neko od nas prvi prestane da diše, ali se plašim da će nadsvirati mog POINTE-a, a kud ću i šta ću onda? hoću i dalje lampe...pa onda opet prodaja pa smaranje forumskih članova...aman zaman

pm-64 mk2, prva četvrtina u A klasi, nikad nisam imao A klasu, svrbi do neizdrža, ali mi se nešto čini povelika ta cena od 250 evra...možda se varam, možda vredi?

eto drugari, to su moje muke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, krca44 said:

Nema teorije da neko od tih pojacala sa KP za 250 eu svira cistije od onog sto imas ( Pointe ),  jedino mogu niske frekvence bolje da obrade.

e to je i bila moja ideja...da na pointe nakačim gramofon i uživam u apsolutno analognom zvuku

a maranc/laksmana za cuce mecu fanki taun, mesečina bato i tome slično:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, crni. reče

e to je i bila moja ideja...da na pointe nakačim gramofon i uživam u apsolutno analognom zvuku

Treba ti dobar preamp, u idealnom slucaju neki koji daje "arhitekturu" muzici koja dolazi na Pointe.

Uzmi u obzir to je zapravo samo snagash kome su dodate Source i Volume kontrole.

Kod mene, sto se tice phono-a, najbolje se slagao Salas tranzistorski koji je Impuls dodatno modifikovao.

Aikido ( onaj Nixie-jev prenosni ) je takodje malo poboljsao situaciju kao Line preamp, dodao je malo ritmike i te "arhitekture".

Hocu da kazem da sa odlicnim preampom moze da se izvuce jos iz Pointe-a... to je neko moje iskustvo.

 

Sto se tice funky town-a, ja sam se navikao, nemam kick kao sa dobrim tranzistorskim ampom ali ostalo je iznenadjujuce dobro.

 

P.S.  Ovo je samo moje misljenje, ti naravno radi kako mislis, ipak su nam sistemi drugaciji.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, чика-Брка reče

nemam kick kao sa dobrim tranzistorskim ampom

?

PP cevno pojacalo i nema kick.

prosto neverovatno.

Cika Brko mozda se nisam dobro izrazio - ima ga samo taj tranzijent, udarac u elektronskoj muzici, nije tako izrazen i brz.

Mislim na elektroniku tipa techno-house. Pomera dzigerice i ovaj moj amp, samo je to malo umeksano u odnosu na neki amp b klase.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, crni. said:

 to su moje muke

Nema leka na KP za te muke. Niti tim pristupom postoji opcija da budes zadovoljan efektima/

To sto zelis je fina perverzija, koja kosta dosta, ili novca ili rada, u ukupnom skoru prilicno, pa recimo kao Krca, da pravis nesto...

Placebo koji probas, sa brendom koji ce se mozda lako prodati(a vidljiva je drugacija situacija), sigurno nije resenje.

Jedini sliper je neki sony 1120 ali je u tako jezivom stanju kao da je kupljen za  "tri kile evro" i tovaren lopatom u kombi..

Prodavac kao dobri prodavac, sacne internet, i ocepi radosnu cenu koja bi mu zadovoljila gramzivost, ne upustajuci se u cenu dovodjenja krsa u humano stanje.

I to je slika hife na trzistu, svi bi da se bave bakalukom i da zakace hiend na robu, ne bi  li se dokopali dodatnih 50-100 evra...

Hifa najvise trpi lagarije i magije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

 

Jedini sliper je neki sony 1120 ali je u tako jezivom stanju kao da je kupljen za  "tri kile evro" i tovaren lopatom u kombi..

 

a jesi li video ovog sonyja?

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Sony 1130. kao novo. cena zadnja. za inf. poziv. ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

a jesi li video ovog sonyja?

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Sony 1130. kao novo. cena zadnja. za inf. poziv. ...

 

Imao sam jednog bas takvog , uradio mu kompletan refresh i podesavanja , zvuk iz tog pojacala je nista specijalno , nekako sterilan , brze bolje sam ga prodao , jedino sto tu vredi je ta zaista solidno uradjena kutija sa masivnom alu prednjom plocom ,

ps,nikad nisam uspeo da nadjem originalan service manual .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, BANAT said:

Bolje nemoj ! , mislim da za iste pare mozes da kupis zvucno neuporedivo bolji amp .

naravno da neću...ne zbog ampa, nego zbog budaletine koji ga prodaje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Sto sta je bilo? Mislim ima budaletina more, ali na razne nacine

dere se ko magarac na pitanja o tehničkom stanju...kao šta on ima meni da priča o stanju kad ocene govore

kad sam ga pitao o refrešu kao da ga je zmija ujela...šta je taj refreš, čemu on služi, svaka budala čaprka i drnda...ja mu kažem pa staro je skoro pola veka, a on: ma ti ćeš da mi kažeš koliko je staro, svi ste vi neki pametnjakovići

na kraju mu usred rečenice spustim slušalicu...ende

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...