Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

1 hour ago, crni. said:

od kad sam ovo video nije mi dobro

a ima ga za kupiti na kp

neko mišljenje?

yamaha ca-810

post-113548-0-17202800-1459677770.jpg

ima jedna takva Yamaha na KP - 300e.

300e je smejurija za takvo pojacalo.

nista tu nema osim izgleda.

ja sam na primer kupio Teac AS-M50 koji je babaroga

za tu Yamahu za manje para.

(ukljucujuci i refres)

https://www.ebay.com/itm/TEAC-AS-M50-Stereo-Amplifier-High-End-100-Watts-RMS-Vintage-1978/333529813914?hash=item4da7ed139a:g:KUEAAOSws11eOmoA

https://www.ebay.com/itm/174184976638

cene su zanimljive :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj stari Hafler DH-200 snagas je solidna ponuda pod uslovom da je unutra originalan i ispravan i da moze se kupi za 200E, i pod uslovom da se naknadno ulozi jos oko 50E u recap i njegovu kompletnu proveru .

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala-snage/Hafler-DH-200-91531240-oglas.htm?filter_id=278190571

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, BANAT said:

Ovaj stari Hafler DH-200 snagas je solidna ponuda pod uslovom da je unutra originalan i ispravan i da moze se kupi za 200E, i pod uslovom da se naknadno ulozi jos oko 50E u recap i njegovu kompletnu proveru .

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala-snage/Hafler-DH-200-91531240-oglas.htm?filter_id=278190571

e al nema dugmići .........

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Zen Mod said:

e al nema dugmići .........

 

:smesna:

Ako treba ce mu ugradimo dugmici ... :D

Nego gledam schemu , Erno Borbely ga nije lose slozio , dupli diff. bjt par na ulazu ,PP vas stepen , Hitachi TO3 lateralci u izlazu , po specifikaciji trosi 75W na `leru` , sto meni znaci da je ovaj amp tako biasovan da jednim dobrim delom radi u klasi A .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Srecko said:

A ovo Crni?
Čuh od nekog da su te sprave super i da idu na Vaš Harbeth.
 

M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Electrocompa... Ampliwire 100 pojačalo snage, A klasa by Dr. Matti ...

nećemo više...vi'š da nas prozivaju da im napravismo fifi forum :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, crni. said:
nećemo više...vi'š da nas prozivaju da im napravismo fifi forum [emoji4] 


Zašto ? Šta te briga šta zli jezici pričaju. [emoji846]
Cepajte samo ti i@Srecko sa pitanjima i slikama audio uredjaja za koje ste zainteresovani. Već si pomenuo da si "bombardovanjem" oglasa sa KP razmrdao forum. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, vladd said:

Kao dopuna nekih hifi pristupa, ovde mogu da se cuju i drugi aspekti ocene uredjaja.

baš tako...nema boljeg mesta za pitanja o hifi uređajima, zato sam dosadan...ako ovde neko kaže da je nešto dobro i to obrazloži, ja stvarno nemam mnogo razloga za sumnju

a i prosek godina članova mi jako odgovara kad su vintage uređaji u pitanju:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

baš tako...nema boljeg mesta za pitanja o hifi uređajima, zato sam dosadan...ako ovde neko kaže da je nešto dobro i to obrazloži, ja stvarno nemam mnogo razloga za sumnju
a i prosek godina članova mi jako odgovara kad su vintage uređaji u pitanju:buehehe:

Mislim da je u tvom pitanju daj šta daš. [emoji6]
Tamo gde su "omladinci" si banovan za stalno. Zato ti odgovara ova ovde gerijatrija. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktore hvala za podršku.
Generalno mislim da pitanja u vezi sa vintage brendiranim uređajima nisu bez veze. Pokušaću da obrazložim.
Evo npr. ovaj brend Electrocompaniet koga pomenuh, pročitao sam da neki njihov pojačavač ima konstrukcioni problem sa biasovanjem koji je rešiv. Znači ako neko voli sound Electrocompaniet može i pored tih problema da ga kupi i sredi u diy opciji ili da ako nezna plati onome ko zna (moj slučaj).
Tako sam i ja uradio sa mojim Quad 405 II.
Nisam bas ubeđen da ima “puno” diy-ra (nemojte da se ljutite, ako grešim izvinjavam se) koji imaju dovoljno znanja i iskustva da urade modifikaciju Quad 405 II kao sto je moj urađen; sto se jako lepo čuje već pri prvom uključenju.
Uz dužno postovanje Peter Walker i Matti Otala, to su ipak rešenja uređaja stara par desetina godina primerena nekadašnjem tehnološkom nivou.
Smatram da dobar diy-r sa današnjim mogucnostima može napraviti značajno uspešnije uređaje (autorska rešenja bazirana First Watt projektima npr......) od originalnih pogotovo od pomenutih.
Ovakve teme po meni interesantne su i samim diy-rima jer je to tip neke mentalne gimnastike, kao da ste Šerlok i tražite greške koje je neki konstruktor nekada napravio, sto ustvari brusi znanje na pravi način.
Naravno ima mnogo onih kao ja koji kroz ovakve diskusije stiču informacije ko bi mogao nešto da im profesionalno odradi. Ni jedan dinar nije za bacanje pa ni ovaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam što bi bilo zabranjeno da se diskutuje konfekcija, pogotovo u ovakvim temama, al unapred znate kakve ćete ovde komentare dobiti za 95% kanti sa KP-a :buehehe:

Upravo takvi komentari i trebaju da budu. Retko ko (osim pravih zaljubljenika i znalaca poput Doka npr. a takvih nema ni na prste jedne ruke da se izbroje) kupuju nešto staro par desetina godina bez ideje da pokušaju da ga unaprede bilo oni sami (ako znaju) ili da plate.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...