Jump to content
Zvu

Kupuj dok nije otišlo...

Recommended Posts

8 hours ago, sir Oliver said:

ma kazaljka nije ni teška ni uzrok inercije

Naravno da nije, vec kazaljkasi imaju svoje prigusenje u osloncu kalema. I to je jedan deo price, drugi deo je oblik signala koji dolazi, kolicina poravnavanja signala(integraljenja), sto treba da je uklopljeno u osobinu instrumenta, prigusenost kretnja. 

I naravno, maksimalno dozvoljen signal na instrumentu, da prebacuje bez veze, a ni kazaljkasi ne vole kada mlati kazaljka ili je zakucana u jednu stranu.

Ne moze ni ofrlja ni prosto, a da izgleda kako treba.

Instrument pokazuje energiju signala (integraljenjem napona ili struje), a najmanja energija je u visokim tonovim, pa ako se zeli priblizniji prikaz, kondenzator(integrator) u prilagodnom kolu treba da je pazljivo odabran prema inztrumentu.

Kada se u tu energiju ubaci vreme, realno koliko kazaljki treba do kraja skale sa prigusenjem, dobija se pokazivanje snage..pa spomenuti kond treba u tom vremenu da se relaksira(kroz instrument) i obradjuje sledeci paket energije.

Jeste malo komplikovano, ali je efekat prikazivanja fascinantan. :) 

Cak i sa jeftinim pokazivacima, cak i kada se ispromasuju malo tajminzi, deluje preciznije nego ofrlje kacenje random instrumenta.

ma kakvi...moje mi bolje legle

probao sam a bile su i slicne cene, međutim nesto mi moje bolje zvucale

ma slicno je to...

nesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledamnesmemdgledam.......

moja cera ima u sobu Hafler preamp i Bose Roomate

idi begaj ....... nisam ni skontao da sam dete iskvario da bude Fullranger :)