Jump to content

Potato pit


beatgoeson

Preporučeni Komentari

Ja bih stavio ove mrežice (ako bih baš morao da stavim). Iste su rupice kao i kod srednjetonaca.

Ako je to isto ono što sam video u radnji, ne sviđa mi se. Izgled manje-više (nije čak ni mnogo lepše od mojeg rešenja :buehehe: ), nego mrežica nije od žice, već od listića lima, popreko postavljenih. Previše je zatvoreno... Možda nema veze, a možda i ima - previše je blizu zvučnika.Evo još jedne slike, malo izdalje - nije to baš ni tako jako ružno, zar ne? :cheers: A i potpuno je u skladu sa enterijerom... Ko je bio, mora da se složi. :buehehe:post-59-126626984973_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 161
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako je to isto ono što sam video u radnji, ne sviđa mi se. Izgled manje-više (nije čak ni mnogo lepše od mojeg rešenja :buehehe: ), nego mrežica nije od žice, već od listića lima, popreko postavljenih. Previše je zatvoreno... Možda nema veze, a možda i ima - previše je blizu zvučnika.Evo još jedne slike, malo izdalje - nije to baš ni tako jako ružno, zar ne? :cheers: A i potpuno je u skladu sa enterijerom... Ko je bio, mora da se složi. :w00t:

А шта мислиш о неком тз. "Блинд" раму од летвица пуног дрвета.Такве рамове користе сликари, па преко навући неку тканину.А качење на кутију уз помоћ чичак траке или оних спец типлова, има их Тома из Крушевца :buehehe: дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekao bih da će to da vibrira i zveči kada se razigra vazdušni pritisak sa Audion-a. Zar nisi o tome razmišljao?Pa, kakva su iskustva? Da li si slušao?

Nisam slušao, kauč je okrenut na drugu stranu, malo da slušam novi F5. :buehehe: Inače, nema šanse da to zazvrji - žica je veoma čvrsta i prilično teška - verujem, potpuno inertna na zvuk. Takođe, veoma je čvrsto stegnuta između dve navrtke, a šrafovi su fi 5mm.Ima tu još jedan momenat, bitan za estetiku: Biće tu jedna skalamerija od metalnih profila, koja će nositi sve ove manje komponente, a malo će i da upre sandučinu od dole, da rastereti točkove, koliko može. Svakako to neću raditi od prohroma ili tako nečega... Ova žica će se dobro uklopiti.Elem, biće to industrial-art... Sa naglaskom na "art". :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А шта мислиш о неком тз. "Блинд" раму од летвица пуног дрвета.

Znači - definitivno ti se ne sviđa. :buehehe: To sa ramom ne bi bilo tako jednostavno. Drajver je jednostavno našrafljen na površinu daske (nema žleba), pa štrči barem santimetar. Ne bi to mogao biti običan ram, jer tekstil ne bi ništa štitio od mačijih noktiju. Naprotiv, izazivao bi na oštrenje. Morao bih da napravim nešto kao na Ardenima - cela maska je, u stvari, daska presvučena tekstilom, samo su izrezani otvori tamo gde treba - za bas-refleks, i krug ispred drajvera.Uostalom, videćemo... Pratiću reakcije posetilaca. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači - definitivno ti se ne sviđa. :buehehe: To sa ramom ne bi bilo tako jednostavno. Drajver je jednostavno našrafljen na površinu daske (nema žleba), pa štrči barem santimetar. Ne bi to mogao biti običan ram, jer tekstil ne bi ništa štitio od mačijih noktiju. Naprotiv, izazivao bi na oštrenje. Morao bih da napravim nešto kao na Ardenima - cela maska je, u stvari, daska presvučena tekstilom, samo su izrezani otvori tamo gde treba - za bas-refleks, i krug ispred drajvera.Uostalom, videćemo... Pratiću reakcije posetilaca. :buehehe:

Онда боље не стављати ништа испред звучника а мачку у :cheers: дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jadna maca! :buehehe: Zapravo, u ovom momentu bi mi najviše odgovaralo rešenje sa nekom lepšom žicom. Nekada je bio dobar izbor pletenih, ukrasnih žica. Ovo je najbolje što sam sada našao u "Petru Drapšinu". Ako neko zna gde se može nabaviti nešto lepše, neka napiše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja za zastitnu masku je dobra cini mi se bolja od onih rogobatnih prstenova koji se najcesvce koristei na taj nacin ucine da kabinet izgleda kao jeftini kabineti za kafice i zurke?.ali mislim da bi trebalo nekako da oblozis okolne povrsine necim, kao neki ram koji prati taj oblikali od ivice do i ivice..?i recimo odgovarajuce platno preko?...moja macka nece da grebe zvucnike ali recimo voli da boravi iza u Open bafle cak i kada rade? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja za zastitnu masku je dobra cini mi se bolja od onih rogobatnih prstenova koji se najcesvce koristei na taj nacin ucine da kabinet izgleda kao jeftini kabineti za kafice i zurke?.ali mislim da bi trebalo nekako da oblozis okolne povrsine necim, kao neki ram koji prati taj oblikali od ivice do i ivice..?i recimo odgovarajuce platno preko?...moja macka nece da grebe zvucnike ali recimo voli da boravi iza u Open bafle cak i kada rade? :buehehe:

Evo, konačno, čovek prefinjenog osećaja za lepo. :angry7: Pokušavam da nađem ono pletivo od debele, talasaste žice. Ona je pravilno oblikovana, mnogo bi lepše izgledala, ivice ne bih morao da savijam, niti da oblažem. Dok moji zvučnici rade, mačke zabrinuto gledaju u njih, i stružu ušima. :heh:Dobro - ne baš uvek, ali bude.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Dok moji zvučnici rade, mačke zabrinuto gledaju u njih, i stružu ušima. :buehehe:Dobro - ne baš uvek, ali bude.

Veruj zivotinjskim usima!Dok ne budu mirno spavale (ili ne daj Boze bezale iz sobe) u sobi kad pustas muziku zvuk nije (dovoljno) dobar!A kad se budu opusteno baskarile - to je to!Provereno u praksi - doduse sa psecim usima! :angry7::heh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok ne budu mirno spavale (ili ne daj Boze bezale iz sobe) u sobi kad pustas muziku zvuk nije (dovoljno) dobar!A kad se budu opusteno baskarile - to je to!

Razumem o čemu govoriš, ali meni ponekad dođe da se razveselim... :buehehe: Decibeli čine svoje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Evo, montirano je sve, u svirnom je stanju. :happy64: Posle dužeg slušanja, zaključio sam da je sve ispalo onako kako sam se i nadao da će ispasti. Pređen je ogroman put od početnog oduševljenja potencijalom drajvera, do, rekao bih, veoma usklađene svirke, koja sada dopire iz njh.Ono što je najviše smetalo kod dosadašnjeg zvuka, to je ogromna nelinearnost frekventne krive kod Audioma. Postoji velika grba od nekih plus osam-devet decibela između 100-200Hz. Video sam ja to, pošteno su nacrtali dijagram, ali sam mislio da je to u redu, video sam sličnu grbu i kod drugih drajvera odgovarajućih performansi. Osim toga, mislio sam - kako ga slušaju drugi, tako ću i ja. Kada se ispostavilo da ni svirka u višim poverenim mu frekvencijama nije baš najkorektnija, zaključio sam da on nije ni predviđen da svira preko 100Hz (iako ide do 1k). I tako je došlo do ovog upgrade-a. Doduše, i ovi vuferčići imaju manju grbu na tom mestu, ali me ovo izdanje sistema potpuno zadovoljava, skretnicom će se učiniti manja korekcija, i to je to. Zapravo, za ovu grbu znam isključivo zato što je nacrtana, u zvuku se ne primećuje, dok je do sada donji deo spektra bio prenaduvan, i, pomalo, kao iz bureta.Ako ovo pročita AR2, možda mu pomogne oko nekih dilema sa vuferom koje je spomenuo Boki, a ja nisam hteo da se trpam - dakle, verujem da ni onom drajveru ne treba davati da ide previsoko, uprkos deklarisanim vrednostima.post-59-127337003998_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A na šta vas ova maska asocira? Da vas odmah lišim dve najgore asocijacije - mene podseća na grobljansku ogradu, i na zatvor. :unsure: Kako god, ovo je konačno rešenje. Zapravo, mislim da je dosta dobro ispalo.post-59-074425600 1273961880_thumb.jpgEvo kako to izgleda u kompletu. Sada je to bezvezna hrpa sanduka, u planu je nosač od metalnih profila, pa će ovi midbasovi ići na vrh, iznad srednjetonca, malo nagnuto napred.post-59-054473500 1273962352_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A na šta vas ova maska asocira? Da vas odmah lišim dve najgore asocijacije - mene podseća na grobljansku ogradu, i na zatvor.  

Ако наставиш тако неће бити слободних хоклица у кући  :unsure:.Мени личи на комарник, ал за велике комарце  :D.дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, raščulo se po svetu i, ukrali design...http://www.audio-kontakt.com/forum/nalozeno/AUIOOA-127340535107052010713.jpghttp://www.audio-kontakt.com/forum/nalozeno/AUIOOA-127340536707052010714.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...