Jump to content

Potato pit


beatgoeson

Preporučeni Komentari

a propo finisa - javlja mi se smirglanje i laneno ulje .....greota bi ih bilo mazati bilo cim drugim ......IKEA style

Negde gore sam napisao da mi (ipak) nije bitan izgled, mada mi se svida ovaj neobavezan style. Ovo je mazano bezbojnim lakom. Ako neki naslednik bude hteo, neka ih maze s cim god hoce.Apropo skretnice, desilo se da serviser uvoznika cesto dolazi u Novi Sad, pa ce navratiti. Doduse, do sada je radio samo Behringera, ali, kaze, nema problema.A poslao sam i Mail u servis Rane-a, pa cemo da vidimo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 161
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

mozda imam pogresan utisak , ali cini mi se da i bas pritis'o ;iskuliraj par dana , slusaj kako se zateklo , pa onda menjaj ;vrlo cesto se desi da kad nesto promenis prvo pomislis da pada Mana sa neba , a posle par dana pcen to isto da smeta i zivcira ;zato je i bitno pustiti svakom poboljsanju par dana da se pokaze/dokaze .edit - Vlada AR22 ima u neku ruku slican spk sistem kao ti .mozda bi mogao da ti kaze koju , ako nadje vremena ...... znam da je u zadnje vreme hyperbusy , pa kad nadje vremena da nadje vremena onda to obicno bude onesvescenje umesto spavanjca ..........Lambda 12" dole , PHL sredina ,RAAL gore ;X600(1000) DIY Pass dole , 2A3 PP sredina (ili bese PSE ?) , Aleph~30 visoki .Behringer DCX kao aktiva , iskombinovano sa Lundahlima na izlazu + Pass BOZ kao gain stage na svakom od lundahl-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj post bi mogao slobodno da posluži kao podtema: "Sinergija" pojačalo - zvučnici.Dok se na Ardenima pokazalo da (očekivano) bolje zvuči Quad 405 nego Yamaha m-80, jer je sa Yamahom bas previše mek i pomalo rasplinut, dok Quad to više drži na okupu pa deluje definisanije, na ovom sistemu se pokazalo nešto drugo.Pošto sam, čini mi se, konačno odredio rezne tačke i "fiksirao" zvuk, danas sam malo eksperimentisao: Zamenio sam spomenuta dva pojačala u ulogama bas/srednji.Dok Yamaha daje raskošan, ogroman, opušten bas specifične mekoće, ali ipak savršeno definisan i brz, Quad je ovde (ipak) previše stegnut, na momente i tanak. Rekao bih da će Yamaha ostati trajno u ulozi bas-mejkera, čak i u slučaju da na ostalim opsezima "zaigraju" lampaši. Mekoća koju je dao poverenom mu opsegu (do 200Hz) učinila je da ne moram da biram pesme koje slušam: Ako je pesma tanka u basu, ipak ne zvrji kao "šerpe - lonci" nego, u najmanju ruku, može da se sluša. A verovatno i sve ostale komponente igraju neku ulogu u tome.U svakom slučaju, vreme je da neko manje pristrasan od mene ( :thumbsup: ) da neku ocenu ovog zvuka.Doduše, još uvek je mono, još uvek nema peska u sanducima, i tek imam nameru da stavim sunđer od jedno 5cm debljine na dva susedna zida prednjeg dela kutije, da prigušim manje povremene rezonancije, ali, ipak, ovo svira sve u šesnaest. :blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ali, ipak, ovo svira sve u šesnaest. :thumbsup:

Heh, a još kad prosvira sve u tries' dva! :blink:Hmmm... pitam se kako bi se tu ponašao F5 kao bass-maker...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno jeste, i mnogo mi je krivo sto ti nisam dao da je poneses onomad kad si bio kod mene :thumbsup: Kako god, ja se jos uvek osecam pozvanim iako sam bio najvise puta do sad kod tebe :blink:

A ti se, valda, nešto snebivaš? Doduše, postoji opasnost da postaneš pivopija - jedno po jedno... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...