Jump to content

Potato pit


beatgoeson

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 161
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Eve josh jedna... malo sam frezom us*o oko ivica za waveguide al popravice se lako...

sync-eima mesta na forumu i za tvoj solo thread ;don't ya think ?:thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:blink: Naaah mislim da je bolje spamovati tudji...Skupljam slike polako kako lepim uokolo...pa ce biti posveceni thread kad se sve kompletira sa svom dokumentacijom, nacrtima i simulacijama. Jer ovo moje je cetvrti (SuperFi, Impuls, Damir) projekat na istu temu sa istim drajverima na nivou backe... :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:blink: Naaah mislim da je bolje spamovati tudji...Skupljam slike polako kako lepim uokolo...pa ce biti posveceni thread kad se sve kompletira sa svom dokumentacijom, nacrtima i simulacijama. Jer ovo moje je cetvrti (SuperFi, Impuls, Damir) projekat na istu temu sa istim drajverima na nivou backe... :thumbsup:

Fi, Damir , ti ;tvoj ce verovatno prvi prosvirati u sobi@beat :nisam mu rekao zbog off-a (nije off na ovi vorum gre'ota ) , nego steta da ne napravi thread
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bila danas ekipica na kratko da cuje zvucnike. :P Zaista greota sto je skretnica u mono rezimu i nije se mogla osetiti prostornost. Al da svira, bogami......Jedina primedba mi je da bi fokalu dole trebala neka veca mrcina od trenutne yamahe, il radni sati razmrdavanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedina primedba mi je da bi fokalu dole trebala neka veca mrcina od trenutne yamahe, il radni sati razmrdavanja.

Pa, neka overkill krofna bi, verovatno, bolje legla. :P A za ovakvog grmalja, verovatno, nije na odmet i malo usviravanja.Do sada sam najglasnije slušao negde 20-30w, što BAŠ dosta dobro drma, a danas je "povuklo" preko 180... O finesama, na kraju - za sada je OK. Veruj mi, da pravu vrednost OVO pokazuje sada - kada je tišina, svira tiše nego bilo šta što smo slušali, a tako je dobro. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadam se da će u Karlovcima tamo do berbe stići i drugi zvučnjak na degustaciju, i tako će stvari hmmmmm.... leći na svoje mesto......inače, da se ne lažemo, kad čujem da zvuk izlazi samo iz jednog zvučnika, i ja prvo što uradim nije da slušam zvuk, nego tražim onaj drugi, koji ne svira... LOL ...uvek ti fali ono što nemaš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam bio vredan, pa sam završio pre dva dana započeto dampiranje sunđerom. Malo sam bio skeptičan, međutim, ovo radi pos'o. Rezonancije, koje su inače bile mnogo manje nego na Ardenima, dodatno su smanjene, i to baš primetno. Evo kako to sada izgleda iznutra:post-59-124986686524_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Si odredjiovao rezonanciju kutije ko ja...zabijesh glavu unutra i brundash? :rofl: Odlican je taj sundjer...

Pa ne mogu da brundam do 100Hz. :mad: Nešto je ranije Stein uradio proračun za ovaj drajver, pa je "prorekao" rezonancije na nešto preko 100Hz.Ovakav isti sundjer su stavili u Ardene, pa rek'o da se ne bakćem sa kojekakvim krpama... Nisam hteo da preteram sa količinom, ali se razmišljam da li da stavim jedan poveći komad koji bi, delom, ispunio ovu neku vrstu komore neposredno iza zvučnika. Računam da neće promeniti prirodu zvuka, pošto je kompresiona... Ni sada nisam primetio neku promenu boje zvuka, samo se znatno smanjila rezonancija.U moje stare male komresione kutije je ubačen jedan takav komad, koji obavija mid-bas i, praktično, ispunjava celu kutiju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam zaključio da je kompanija koja je bila kod mene stekla potpuno faličnu sliku o zvuku... Moraće da se ponovi sesija. :rofl: U nekom momentu sam smanjio bas opseg, bilo je tiše najmanje 3-4dB... Primetio sam da nešto nije u redu, ali, reko' to je zato što ne sedim na kanabetu.Od tada nisam ni slušao, otvorio sam kutije radi dampiranja, i tek danas sam ih ozbiljnije odrapio... Nema veze sa onim kako ume da ubija. :mad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...