Jump to content

Potato pit


beatgoeson

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 161
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da se upetljam sa jedni predlogom.Presovan kučina u tablama 1x1 metar debljine 2 cm, kod nas na stovarištima košta 2 eura tabla, je luda stvar za dampiranje.Kada sam umjesto sunđera obložio kutiju sa njom sve bočne strane izuzev prednju potpuno je ugušilo bas.Morao da vadim skoro sve tako da sam ostavio samo zadnju stranu dampiranu sa njom.Po meni mnogo bolje od sunđera i onih sintetičkih pamuka koje guraju u zvučnike.Ne samnjuje zapreminu kutije koliko sunđer a efekat isti ili čak bolji.Valja probat.p.s.Za nju sam doznao kada su kod nas u TV radili zvučnu izolaciju studija.Koristili su nju i preko nje polče presovane kao školjka od jaja samo 1x1 metar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se upetljam sa jedni predlogom.Presovan kučina u tablama 1x1 metar debljine 2 cm, kod nas na stovarištima košta 2 eura tabla, je luda stvar za dampiranje.Kada sam umjesto sunđera obložio kutiju sa njom sve bočne strane izuzev prednju potpuno je ugušilo bas.Morao da vadim skoro sve tako da sam ostavio samo zadnju stranu dampiranu sa njom.Po meni mnogo bolje od sunđera i onih sintetičkih pamuka koje guraju u zvučnike.Ne samnjuje zapreminu kutije koliko sunđer a efekat isti ili čak bolji.Valja probat.p.s.Za nju sam doznao kada su kod nas u TV radili zvučnu izolaciju studija.Koristili su nju i preko nje polče presovane kao školjka od jaja samo 1x1 metar.

E, o tvom predlogu neka razmisli Sync. Ja sam ovo završio, čak mi je izuzetno odgovarao kabasti sunđer, dobar deo ovoga što sam stavio ne bi otpao i da nije lepljen. Tako dobro pasuje, kao da je unapred planirano da tu tako stoji (a nije :rofl: ).Ni litraža mi nije bitna - litar manje ili više...Uzgred, taj pamuk ni meni ne izgleda ubedljivo - ako mislimo na isto. Video sam neku belu vazdušastu tvorevinu, baš kao upravo ubran plod pamuka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek sad pročitah celu temu, onako natenane, od početka :rofl: ... auuuuuuuuuuu brale koji su tu zvučnjaci meću u nekake sandučine s peskom :to_become_senile:... pa onaki srednjetonci se meću u Coincident PR , o RAAL-u šta reći, a tek Focal audiom 15" :rofl:... ako si u mogućnosti trebao bi ipak da ih upariš sa nekom malo boljom amplifikacijom ... gre'ota je da ih se ganja sa ... ma konfekcijom, bre:nea:

A još kad se picnu malo, pa to ima da sviiiiraaaaaa :rofl:

Znam da si bio na slatkim mukama pri izboru, tim pre što i Thiel/Accuton ima sjajan keramički visokotonac koji se u Coincident PR-u odlično uklopio sa već pomenutim srednjetoncem :

... This tweeter has proven to be nearly indestructible. It can be drivento high SPLs with distortion artifacts that are vanishingly low.Furthermore, at low or high levels, there is no change in soniccharacteristics. The tweeter always sounds detailed, smooth and refined...

Midrange

... While this driver has very flat, even response from 70 Hz – 6000 Hz, itis operated in the Pure Reference only from 110hz to 4 KHz. Therefore,the midrange driver reproduces all the midrange frequencies (where the ear is most sensitive to crossover and phase anomalies). Couple this to a tweeter that has virtually the identical sonic characteristics and the end result is the coherency of a single driver, crossoverlessspeaker...

Prava stvar bi bila da se uporede(poslušaju) sa Steinikinim roletnama ... kakva bi tek to :rofl: bila :sarcastic_hand:

Bravo meštre :) , nadam se da ćeš duuuuugo uživati u ovoj zveri od zvučnjaka ... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tek sad pročitah celu temu, onako natenane, od početka :rofl: ... auuuuuuuuuuu brale koji su tu zvučnjaci meću u nekake sandučine s peskom :to_become_senile:... pa onaki srednjetonci se meću u Coincident PR , o RAAL-u šta reći, a tek Focal audiom 15" :rofl:... ako si u mogućnosti trebao bi ipak da ih upariš sa nekom malo boljom amplifikacijom ... gre'ota je da ih se ganja sa ... ma konfekcijom, bre:nea:A još kad se picnu malo, pa to ima da sviiiiraaaaaa :sarcastic_hand:Znam da si bio na slatkim mukama pri izboru, tim pre što i Thiel/Accuton ima sjajan keramički visokotonac koji se u Coincident PR-u odlično uklopio sa već pomenutim srednjetoncem : Prava stvar bi bila da se uporede(poslušaju) sa Steinikinim roletnama ... kakva bi tek to :rofl: bila :rofl:

Hvala na pozitivnim vibracijama! :) Ako smognem snage, danas sledi još jedno otvaranje i prilično bespoštedno punjenje sunđerom. Pokazalo se da mnogo pomaže, ništa ne škodi, pa reko - čemu štednja. Zatim, što pre ću da ubacim pesak, jer mi sve više smetaju koloracije iz prazne sandučine, koja je na ovaj način, zapravo, kontraproduktivna, jer deluje kao neka rezonantna kutija. A to će već biti fizički posao, kome se protivi svaki delić moga skrhanog tela. :) Što se amplifikacije tiče, u startu su bili u planu lampaši g.Tatića za srednje i visoko područje, mada, izgleda, u aktivi i konfekcija svira sasvim nekonfekcionalno... :) Zapravo mi se toliko sviđa kako ovo svira, da sam se pokolebao - ta lampaška pojačala, doduše, nisu preskupa, ali nisu ni vremena baš laka...G.Tatić ima dobar običaj da donese spravu na slušanje, pa ćemo da vidimo - uvek se ispostavi da može i bolje. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

U međuvremenu sam ubacio još sunđera, sada je oko polovine unutrašnje zapremine popunjen. Nisam primetio neko značajnije poboljšanje, ali ostaje ovako, ko zna za šta je to dobro. Nego, odlučno sam krenuo u finiširanje, prihvatio sam se fizičkog rada, juče i danas sam doneo sa obližnje građare četvoro kolica peska, produvao ga malo ventilatorom, i ubacio u sanduke. Jedan je skoro popunjen, a drugi u znatno manjoj meri. Trebaće još maximalno troje kolica, pa da i srednjetonce kompletiram.Pre toga sam ubacio table lima, sa tri strane, a biće i odozgo.post-59-125132459959_thumb.jpgpost-59-125132461882_thumb.jpgKada kucnem u ovaj popunjen, zvuči kao kad kucaš u mrtvački sanduk.Iznutra... :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- Pesak je komponenta.- Korisniji je pesak u zvučniku nego u tranzistoru.- Zvučnik bez peska, kao selo bez crkve....(Iz zbirke "narodne mudrosti o pesku")Kao prvo, izbacio sam onu dodatnu dampažu - ubi muziku. Kada sam preslušao par stvari posle dampiranja, lakonski sam zaključio da nema poboljšanja... Ali je zato pogoršanje katastrofalno. Ostala je prvobitna varijanta umerenog dampiranja.Dakle, oba sanduka su puna peska. Bas se utegao i pročistio. Veoma sam, veoma,...,veoma, veoma zadovoljan. :cheers: Još gornji deo nije sređen - neka se pesak malo protrese, slegne i popuni rupe. Onda sledi konačno zatvaranje. Još samo da prosvira stereo... Izgleda nema vajde od servisera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skretnica se popravila, bez otvaranja. Laparoskopski. :clap: Izgrešio sam kod nekih kablova, a pokazalo se i moje umeće lemljenja... :cheers: Ono poređenje stereo efekta sa ženskim sis... grudima je na mestu. Neki zvuci se otkrivaju tako što su izmešteni u prostoru, a gube se kada se utope u masu u sredini. A bilo je tu nečega i u kontra-fazi.sve u svemu - svakog dana, u svakom pogledu, ovo svira sve bolje, kao što i treba.Sprema se i DIY polica, danas će biti prvo lakiranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam otkrio još jednu "sitnicu" - srednjetonci su bili u kontra-fazi... :clap: Kakva je ovo bila papazjanija, dobro je i sviralo. :cheers: Ali, baš se primetilo - jeste bilo stereo, ali još uvek nešto nije štimalo... Uostalom, ni sve žene nisu isto obdarene. Sad bih rekao da je sve potaman. Osim izvesnog zujanja prilikom vršenja tišine. :clap: Uostalom, slušao sam Quada sa takvim brumom petnaest godina, misleći da tako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ti na pojacalima nisam kontrolisao fazu zv. kablova , jerbo nisam mogao da gledim i u kutijama kako su spojeni :clap:al' sam ti zato prekontrolisao nauke i nove svrhe za njihovu uporabo :cheers:si probao okretanje faze basa ( pa onda i visokih ), da vidis kako blenduje u celokupnu sliku ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ti na pojacalima nisam kontrolisao fazu zv. kablova , jerbo nisam mogao da gledim i u kutijama kako su spojeni :clap:al' sam ti zato prekontrolisao nauke i nove svrhe za njihovu uporabo :cheers:si probao okretanje faze basa ( pa onda i visokih ), da vidis kako blenduje u celokupnu sliku ?

Nije to stalno bilo tako povezano, ali od silnog probanja... oba kraja su premotana crvenim izolirom, pa eto.Ovo objašnjava kako se moglo desiti da zvuk bude toliko razdešen kada je bila delegacija. Sada ću opet da malo podešavam, jer su, naravno, sada mnogo glasniji srednji, pa ću sutra da probam ovu tvoju foru. Bilo bi mi lakše kada bi rekao šta mogu da očekujem? Proizvođač skretnice tvrdi da je obezbeđen izlaz bez faznih pomeranja?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne radi se o skretnici , nego o kutijama i ampovimalakse je probati jednaku i kontrafazu izmedju srednjega i basa ( menjanjem faze na basovima) , te jednaku i kontrafazu izmedju srednjega i visokog (menjanjem faze na visokom) , nego racunati sve to ......... uzimajuci u obzir milion faktora :- rastojanje izmedju drivera-dubinski polozaj drivera-rezne f-je-polaritetfaza pojedinih pojacala ........kao sto vidis - sto manje znas - to je bolje ....... inace se ne bi ni upustao u celu pricu :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...