Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

Ništa od peMzije, Robsone.....
Tu fali još RIAA sa previše trafoa i lampama, te DIY DSD DAC sa SNR od barem 200dB....također sa previše trafoa.
Ne zato što ovo ne valja nego zato što nisi ti za penziju.
 :D:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ček, ček... Prvo moram da sredim subwoofere. Ja to sku*co onomad ali stalci su mi malo onako... Flimzy... Kupio sam isti materijal koji je navučen i preko elektrostatika pa sad lomim krivulje kako da sve odradim a da bude kako valja a da ne moram po ovom vremenu mnogo da ordiniram sa obradom mediapana... Dakle, prvo moram da dobro osmislim, pa će implementacija biti lako i brzo rešena. Do tada može da svira i ovako, ali onako će možda biti bolje, ali ako i ne, sigurno će biti manje ružno...

Naravno, u međuvremenu hoću da završim sa gramofonom, tj da sve lepo složim u neku kutijicu pa da se može koristiti. Trenutačno je kao i lift u zgradi - out of order.

Potom, što se vidi iz priloženog, po ćoškovima nedostaju lajsne koje imam ali su još uvek sve na gomili - dakle, treba ih lepo okolo slagati da to bude konačno završeno (ja nešto večito kao radim ali zapravo... Isto tako, treba one jadne grede počistiti i premazati, pojavio se žižak... greb, greb, greb, pa ne prestaje... :(

Kako reče kolega, krpare... (a stvarno treba malo poraditi i na akustici prostora)

Eh, i onda... Pa prvo treba da malo slušam sve ovo... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I eto, što kaže, čudni su putevi... Da mi je neko rekao, ne bih verovao...

 

Ali da ukratko rezimiram poslednje izmene u sistemu što dovodi na konačno stanje...

 

Izvori

 

Analogni:  Technics SL1210MkII sa ext napajanjem + Ortofon 2M Red

Digitalni: CD : Acoustic Advance MCD 203MkII (balansirani izlaz sa E83CC)

               Transport: Sony XE330

               PC Acer Extensa 5220

               DAC Arcam rDAC

Preamp: Balansirani preamp (šema Sipi) + MM/MC RIAA iz Denona R880

Active X-over: Behringer 

PWR Amps: Cirklotron (Sipi)

                    Hibridni Cirklotron sa E88CC (Sipi & Zen)

Zvučnici: HP: Soltanus ESL150 (2x2) + LP Eminence Alpha 15 OB (2x2)

 

post-13-0-64160400-1417555113.jpg

 

Lepo ovo izgleda :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Povezao basics, sa CD-a preko balansiranog izlaza, čuje se razlika - definitivno se uzani sweet spot promenio u karakteru (sada oprašta i značajnije pomeranje levo desno), međutim, izmeštanjem basova iza, došlo je do promene i na drugim nivoima, moram da se još dosta zabavljam dok ne budem namestio da bude kako valja... Sreća pa imam aktivnu skretnicu gde se može podesiti mnogo toga, uključujući i delaj, fazne pomake i obrte... Sa onom mojom DIY varijantom bilo je na uzmi ili ostavi tako da ne žalim ni grama...

Daklem, rekao bih da već svira bolje i još nije kraj...

Sledeće čime ću se pozabaviti je instalacija playera na laptop i pronalaženje nekih stvarčica za čisto tehničko poigravanje (pink noise, white noise, phase in-out signali itd, itd...), usput ću proveriti radi li ovo sa DAC-om ili ne a posle i kako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ispostavilo se da sam imao mali glitch sa aktivnom skretnicom ali srećom, popravljeno :)

 

Sistem konačno(?) izgleda kao da je postavljen na noge, Rega RB250 na Tehniksu u kombinaciji sa Ortofon 2MRed, laptop sa eksternim DAC-om, amplifikacija šljaka besprekorno, Odslušao nekoliko albuma što sa ploče, što sa kompa. Recimo da sam zadovoljan prvim utiscima, ali ću ipak da vratim Grado zvučnicu u sistem, svikao sam se na zvuk iste pa će biti merodavnije (pr)ocenjivati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispostavilo se da sam imao mali glitch sa aktivnom skretnicom ali srećom, popravljeno :)

Sistem konačno(?) izgleda kao da je postavljen na noge, Rega RB250 na Tehniksu u kombinaciji sa Ortofon 2MRed, laptop sa eksternim DAC-om, amplifikacija šljaka besprekorno, Odslušao nekoliko albuma što sa ploče, što sa kompa. Recimo da sam zadovoljan prvim utiscima, ali ću ipak da vratim Grado zvučnicu u sistem, svikao sam se na zvuk iste pa će biti merodavnije (pr)ocenjivati.

Grado je bolja od 2M Reda. I to značajno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grado je bolja od 2M Reda. I to značajno.

 

Ja sam otprilike mislio isto, ali sam ostavio mogućnost da je ova Ortofonka potpuno nova, pa neusvirana i tako...

 

Bio mi (porodični) frend pa smo malo slušali. Sad moram da idem okolo i brišem sline... Sve je ubalavio, nikako nije mogao da zatvori usta - šta god sam pustio da svira, sve ga je  (i previše) oduševljavalo... Inače, kada bih sada morao onako paušalno da delim ocene za performans, CD plejer bi bio neka referenca pa bi dobio 10/10, gramofon 8.8/10 (znači, može bolje jer znam da može bolje) ali veoma dobro, ali me komp malo razočarao, u stvari mislim da je DAC, moraću da proverim, ali čini mi se da mu nešto ne šljaka kako treba, dođe mu napad pa klikće - prvo sam mislio da komp zapinje ali malo pažljivije osluškivanje je pokazalo da DAC klikće... Ne znam šta je, ali nadam se da je samo prolazno ludilo... Trenutačno, ovako komp + DAC ne može da dobije više od 6/10...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gramofonski setup 8.8/10 ( 'de mu nadje bas tu ocenu sa decimalom ) ? ;)

No, nema veze.

Ako je tako, tj. losije od CD-a, onda nesto u tom "lancu" ne stima.

RIAA, MM zvucnica ......nesto trece .... ?

 

Decimala je eto, reda radi, da naglasim da nije čak ni za ocenu devet (skoro, ali nije)... Stavio sam na kratko Grado i odmah se osetilo poboljšanje, zvučna slika je čistija, instrumenti definisaniji, ali kada budem malo više slušao, biću u stanju da bolje procenim. Pošto sam ovo sve prilično pametno rešio (vezano za način kako je Rega ručka montirana), mogu veoma brzo da zamenim jednu za drugu ručku pa ću i to da probam... Moguće čak da sam us*o sa interkonektom, mislim da ovaj ima malo previše kapacitativnosti (nikad ga pre nisam koristio na relaciji zvučnica/RIAA)... Kad zamenim bateriju u instrumentu za merenje kapacitativnosti, smeriću... (ne bih se čudio da je jedan od onih reda 300pf/m)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da si Ortofon fan, ali razlika je veoma čujna u korist AT.. nije stvar ukusa.

Bio sam, jesam i bicu, ali to nema apsoutno veze sa relacijom AT vs. Ortofon.

 

Generalno Ortofon "posrce" poslednju deceniju. Ova poslednja MC "linija" Quintet je po meni totalni promasaj.

Da ovde ne offtopic-ujem Stein-ovu tema ima o tome jos.

Da se vratim na poentu - ni jedna AT zvucnica pocevsi od AT95, pa sve do AT- OC-9 me nije "pomerila".

Naprotiv.

Tu uljucujem i ovu koju si pomenuo - 440.

Daleko od toga da je 2M Red odlicna, medjutim, za mene je bolja od 440.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve OK.

Voleo bih to čuti. Uporediti.

Što se tice "pomeranja" da ponovim - ni njihova AT OC-9/III original, te AT OC-9/III ali kompletno odradjena kod VdHull-a ( pisao sam svojevremeno ) ne "pomera".

Naprotiv - nervira.

"Srča" i "žileti" oko glave.

To neko traži, teži ka tome. Uživa u tome.

Mene taj zvuk umara, smeta mi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...