Jump to content

DIY system by Stein & Co.


stein

Preporučeni Komentari

.........u stvari mislim da je DAC, moraću da proverim, ali čini mi se da mu nešto ne šljaka kako treba, dođe mu napad pa klikće - prvo sam mislio da komp zapinje ali malo pažljivije osluškivanje je pokazalo da DAC klikće...

 

:msn-rofl: :msn-rofl: :msn-rofl: :msn-rofl: :msn-rofl:

 

Dje kupi Arcamov DAC.On klikce (ili puc puc) non - stop kod promene frekvencije.Ako koristis bit-exact(asio,wasapi),a razne frekvencije (verovatno 44.1,88.2.........) ete zabave.Petarde ne trebaju za Novu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam jel' to... Dešava se nešto slično k'o kad se svi u kući nakače na internet a ti pokušavaš da gledaš neki video na YT u HD... ono... "buffering"... svira pa zapne pa opet svira...

 

Ako je to-to, kako ga "izlečiti" ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A VdH ?

 

VDH je interno ožičenje i nema te žice mnogo više no ručke... Fazon je na Tehniksu da on ima kroz celu bazu prolaznu rupu kroz koju se u originalu iz ručke direktaša izvlači kabel sa dva konektora, tako je stock ručka, a i Rega je rešena na isti fazon - ne ide na ženske konektore nego sa ručke odmah ide interkonekt...

 

olrb300.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji plejer koristis Stein?Kojim kablom je povezan DAC sa kompom?Ako je USB kabal koliko je dugacak i na toj grani ima li jos sta osim DAC-a?

Izmeri latenciju sa http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

 

Ta pojava se zove drop-out ili prekid u reprodukciji muzike.U tim momentima prekida latencija je veoma visoka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AT440 definitivno ne pomera. Imam obe, svaka ima svoj Technics shell pa ih je jednostavno uporediti na 1210. Kad dođeš sledećeg puta, čućeš i sam. 2M Red je zvučno u klasi OM3 ili OM5 iako je cenovno značajno skuplja.

 

A znao sam da mi od negde poznato to... Inače OM5 i takav zvuk ne mogu da svarim... Al' dobro, svaka se škola plaća... Neka, saće na KP pa šta bude.... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji plejer koristis Stein?Kojim kablom je povezan DAC sa kompom?Ako je USB kabal koliko je dugacak i na toj grani ima li jos sta osim DAC-a?

 

Rekli mi da stavim JRiver (mada, nalazim da je krajnje nemisesviđa)

laptop i DAC spojeni sa klasičnim AB i najkraći koji sam našao, mislim da je 1m, odmah pored, ako misliš na USB "granu" povezan externi 2.5" hard odakle se vuče muzika. Ext HDD inače ima svoje zasebno napajanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kabl od računara do DAC-a (AK4396) mi je trenutno TV 75omski dužine 8 metara (izmestio sistem daleko od kompa), spojen sa činčevima metodom "upredanje žice ručno" (privremeno rešenje jbg :D ) i nemam nikakvih problema u reprodukciji... tako da bih stvarno rekao da je do tog Arcama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...mogu ja sjutra navratit s mojim dakićem pa da vidimo dali isto štekće a?

 

Kafa, sok, čaj? :)

Naravno da može... (moram ovako jer kad te zovem na fon, kaže da sam izabrao nepostojeći broj... :( )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Win operativni sistem?Ako jeste Izmeri latenciju,skini DPC latency checker i aktiviraj ga.U dnu tabele ce pisati da li je sistem sposoban za reprodukciju bez prekida.

 

yLCMsRl.png

 

Ushtekaj usb kabal u neki drugi shteker u kompu,vidi ima li razlike.

 

Kaže na sajtu (gde se nalazi DPC) "The DPC latency utility runs on Windows 8 but does not show correct values" i probao, i kaže da je komp sposoban da svira bez podrigivanja... (pošto vrednosti nisu tačne, nema ih smisla ni navoditi - naravno, na kompu je win8 koji mi jako ide na živce pa je veoma izvesno da će da leti u 3lepe...)

 

edit: evo, kaže da mi nešto u pozadini serucka i da su mogući problemi u reprodukciji. Znači, goodbye win8.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz kojeg programa svira? Jesi li pokušavao namjestiti vrijednosti nekakvih buffera u tom programu, priority, i slično.

 

Uzmi Foobar, nije fancy, ali se da podesiti.... :acute:

 

Na radnom kompu koristim Foobar i ne smeta mi što nije "fancy" ali baš me briga za to kakvo je sučelje - bitno mi je da svira. Ponekad "zavrtim" i winamp, ali to više zbog internet radia i da proverim ispravnost fajla kad konvertujem neku muziku u mp3 da se prebaci na stick za sviranje u autu...

Instalira se win7, tamo se mnogo bolje snalazim a i nema toliko apsolutno nepotrebnih koještarija, taj laptop nema nikakvu drugu svrhu nego da reprodukuje lossless muziku. Stavio bih čak i XP da nije toliko veliki problem sa drajverima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

File- Preferences - Output pa malo mrdaj buffer lenght, možda pomogne. Isključi one vumetre i tako to. Trebalo bi to raditi i na najgorem mogućem kompjuteru koji se da nabaviti, sve do negdje 24/176, a nakon toga možda i ima veze sa kompjuterom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...

 

I onda kažu win8 brži od sedmice...

 

DPC test na osmici trčao sa test intervalom od 1000us a latencija konstantno probijala preko tih 1000us. Isti test na sedmici, test na 1000us, latencija reda veličine 250-500us... pfff...

 

EDIT: našao sam (čini mi se) relativno dobar/pouzdan način da ustanovim gde je problem - sistem eliminacije - povezao Sony XE330 preko optike na Arcama pa ćemo da vidimo. Nek' svira dok mi ne dosadi ili ne počne da škljoca. Ako ne bude škljocao, onda će verovatno biti do kompa, a još izvesnije, do naprezanja pod win8... Za nekoliko sati ćemo biti pametniji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...