Jump to content

Jagnje u vučjoj koži


sir Oliver

Preporučeni Komentari

To mene vrlo interesuje. Sa blututom sam probao i radi ali nema omota na telefonu. Kad porastem do Androida, pokazaćeš mi kako to funkcioniše. Mada ni PocketPC nije loše rešenje.

http://www.androidzoom.com/free_android_applications/foobar+remote+controlJa sam koristio 2., 3. i 4. sa spiska.Sa Bluetooth-om nema omota, moja greška, nisam bio dovoljno precizan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Priča druga. Meridian Sooloos. Price 3.600€. A unutra:

Postavljena slika

From left to right:

[*]switching power supply

[*]VIA Epia PC

[*]RME Hammerfall DSP 9632 PCI sound card

A silent PC combined with a high quality sound card or an outboard DAC will probably:

[*]equal or outperform most of these dedicated boxes in sound quality

[*]offers a better interface

[*]at a lower price.

But you do have to do your own homework.

Buying a music server means a couple of engineers has done your homework.

A great comfort but, yes, engineers need payment too.

Čak su ostavili originalne breakout kablove. Zamena istih stonE-ovim srebrnjacima dovela je do znatnog poboljšanja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je ovo pobednik u kategoriji " jagnje u vučjoj koži" iliti prodavanje "muda za bubrege" ?

Postavljena slika

Micromega WM10 cena 1000$

Unutar kutije

Postavljena slika

Apple Airport Express kome je otkinut utikač za struju i napravljeno linearno napajanje.

Cena Airporta 89$

Postavljena slika

Da li se ponosni vlasnik Micromege oseća kao magarac što je platio 911$ skutijavanje?

Doduše kupio je " A lot of Air " u kutiji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Nisam mogao da odolim... ponovo inkriminisani slučaj by Goldmund, ovog puta je amp u pitanju:

 

Originaj je "Job 225" čija je cena $1500

 

Job225_zpsc5bd8ee8.png

 

a evo i Goldmundove verzije "Goldmund Metis" za tričavih $6500

 

GoldmundMetis_zps922869c0.jpg

 

Fata je Fata al' dva torusa su dual-mono ;)

 

Samo da podsetim na predhodni slučaj Pioneer DV575 u Goldmund izdanju, da ne listate temu unazad:

 

GoldmundDV575_zps1f10315d.jpg

 

 

Da li ovo znači da prepakivanje uređaja ne podleže nikakvom "copyright-u"?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada oni kopiraju to je ok. Kada mi kopiramo to je krivicno delo. Kad oni prodaju vazduh i maglu to je "strava marketing". Kad mi pomislimo samo da prodamo nesto sto lici na njihovu maglu, opletu po nama ko po najvecim zlikovcima.

 

Oni proizvode pare. U tome su nabolji. Mi savesni proizvodimo kvalitet. Ali tu nema para ko u magli. Sreca pa ima pametnih ljudi da nauce nas glupave sta vredi a sta ne.

 

 

 

Da li ovo znači da prepakivanje uređaja ne podleže nikakvom "copyright-u"?

 

Pare ne razumeju tu rec. Danas ako napravis lek protiv raka ili auto na vodu, neprijatel si broj 1 ovoga sveta, Ako stvoris pare iz magle na tudjoj muci, ocekuj krunu sveckog lidera. 

 

"copyright"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mi možemo ustanoviti sličnost ili čak i istovjetnost uređaja. No i dalje sumnjam da je copyright narušen. 
Mi ne znamo što su dvije tvrtke potpisale o pravima i uvjetima korištenja dizajna niti znamo pravu vlasničku strukturu bilo koje tvrtke.
Budući da nitko od njih nije milo janje nego su to sve vukovi ne vjerujem da je moguće biti copycat, a da te odvjetničke tvrtke ne ogule živoga i to vrijedi za sav zapadni svijet osim Kine - Još uvijek je teško ili nemoguće napraviti arbitražu protiv kineskog kopiranja zato što Kina ne priznaje takve sudove, ali i to će se s vremenom promijeniti.
Ovakve pojave su poznate u auto industriji već desetljećima - suradnje poput Renaulta i Nissana ili Volva, te FIAT-a i GM-a. (Ne spominjem Ferdinanda Piecha jer je on prvo kupio brendove, pa im onda dao tehnologiju)
Jedino se u industriji zabavne elektronike manje piše o takvim suradnjama ili trgovinama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 @zerowaf

 

verovatno si u pravu da copyright nije narušen, taj momentan i nije bio "okidač" da oživim ovu staru temu (sigurno će kroz vreme biti još sličnih provala), na stvar sam gledao iz ugla krajnjeg kupca koji ne znajući šta je ispod poklopca plati višestruko veći iznos za neki komad elektronike jer je na njemu logo nekog babaroga-brenda - složićeš se da nije baš mala stvar ako neku spravu od 300-400 €/$ lepo upakovanu platiš 10.000 €/$...

Da li je to "prevara" od strane te firme ili lični "zaheb" jer nije bilo nikakve prisile ... kako god, ostaje neki gorak ukus u ustima oko tih stvari.

 

Ovih dana servisiram jedan Musical Fidelity A5, amp čija je tržišna cena bila 2500$. Iz radoznalosti čemu služi 16 malih tranzistora ispred dva para izlaznih nacrtao sam električnu šemu sa pločice i razočarao se. Očekivao sam da vidim neki originalan detalj u topologiji a ispalo je da je reč o školskom primeru AB class ampa - 8 malih tranzistora je u funkciji zaštite izlaznog stepena od preopterećenja i preostalih 8 za sve ostalo što amp treba da ima da bi funkcionisao.

Sklop nije imun na kratak spoj na zvučničkim terminalima, svi izlazni tranzistori bukvalno eksplodiraju!

Korak dalje, sinoć gledam šta je u aktuelnoj ponudi MF-a, A5 nije tamo, njegov naslednik u klasi je sada 3000$... pronašao sam na net-u slike tog ampa (onda sam i naleteo na ispred pomenut copy/paste), fabrika je zamenila samo izlazne tranzistore jer se ovi iz starijeg ampa više ne proizvode i front kućišta jednostavnijim komadom aluminijuma....

 

Poenta ispred napisanog: živeo DIY

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta ispred napisanog: živeo DIY

 

Mislim da se ceo ovaj forum slaze sa ovom izjavom. Uvek je rucna izrada unoslina puno paznje, ljubavi i zelje da se stvori remek delo. Odavno se zna zasto su stvorene fabrike. Za masovnu produkciju. Tu nema vremena za proveru svih detalja a i posvecenost stvarima koje proizvode im nije primarni cilj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 @zerowaf   verovatno si u pravu da copyright nije narušen, taj momentan i nije bio "okidač" da oživim ovu staru temu (sigurno će kroz vreme biti još sličnih provala), na stvar sam gledao iz ugla krajnjeg kupca koji ne znajući šta je ispod poklopca plati višestruko veći iznos za neki komad elektronike jer je na njemu logo nekog babaroga-brenda - složićeš se da nije baš mala stvar ako neku spravu od 300-400 €/$ lepo upakovanu platiš 10.000 €/$... Da li je to "prevara" od strane te firme ili lični "zaheb" jer nije bilo nikakve prisile ... kako god, ostaje neki gorak ukus u ustima oko tih stvari.

 

 

 

Ovo nisam ni doveo u pitanje i s tim se potpuno slažem. Nisam mislio da trebam to posebno isticati jer se podrazumijeva i svakako hvala i tebi i drugima koji će nekom od nas skrenuti pažnju što je što.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

No i dalje sumnjam da je copyright narušen.

Svako ima pravo na svoje mišljenje. No, ovde je sve stvar dogovora koji je (gledao sam u vremenu između dva post-a) javan i jasan. I upravo u smeru koji sam nagovestio gore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta ispred napisanog: živeo DIY

 

Pazi, znaš šta je fazon... Naravno živeo DIY uređaj, koji tebe/mene/diyera košta 500e, a svira kao onaj iz radnje koji košta 2500e.

 

Ali nisu svi diyeri ili tehnički vešti, a vole dobar zvuk.

 

Onda dođemo u situaciju da neko ko je diyer poželi da nešto što mnogo dobro zvuči pravi i prodaje ovima koji nisu diyeri, a vole dobar zvuk.

 

Onda shvati da je potrošio dosta vremena da to proizvede, pa u cenu ukalkuliše sate rada, radnikovu platu, doprinose, struju, kiriju, ostale rashode, doda malo zarade, a onda na to dođe PDV, porez, trte mrte i štagod već.... Pa onda još gore to ide kod distributera koji se uvek masno ugradi......... i na kraju uređaj koji se u diy varijanti napravi za 500e, brendiran u radnji mora da košta tih 2500.....

 

Tako da........

 

Živeo DIY :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako ima pravo na svoje mišljenje. No, ovde je sve stvar dogovora koji je (gledao sam u vremenu između dva post-a) javan i jasan. I upravo u smeru koji sam nagovestio gore.

 

Napisah svoje mišljenje i nikako ne vidim da se kosi sa tvojim mišljenjem čak i bez truda uloženog u istraživanje. Dapače, moj post upravo podupire tvoj.

Toliko.

 

Tema nije o copyrightu.

Vec o kupovini oo za bubrege.

I dva uredjaja iz inicijalnog posta (McIntosh i 304ka) su najverovatnije bili pokriveni nekim  dogovorom ili (OEM) ugovorom.

 

To se podrazumijeva. Budemo li ustrajali na strogom on topic pisanju u samo tvojim temama onda ćemo pravilo morati primjeniti svuda i  pola tvojih postova na cijelom forumu ( i ne samo tvojih nego i mojih i bilo čijih tuđih!) će završiti u forumskom neverlandu.

Relax.

 

Pazi, znaš šta je fazon... Naravno živeo DIY uređaj, koji tebe/mene/diyera košta 500e, a svira kao onaj iz radnje koji košta 2500e.

 

Ali nisu svi diyeri ili tehnički vešti, a vole dobar zvuk.

 

Onda dođemo u situaciju da neko ko je diyer poželi da nešto što mnogo dobro zvuči pravi i prodaje ovima koji nisu diyeri, a vole dobar zvuk.

 

Onda shvati da je potrošio dosta vremena da to proizvede, pa u cenu ukalkuliše sate rada, radnikovu platu, doprinose, struju, kiriju, ostale rashode, doda malo zarade, a onda na to dođe PDV, porez, trte mrte i štagod već.... Pa onda još gore to ide kod distributera koji se uvek masno ugradi......... i na kraju uređaj koji se u diy varijanti napravi za 500e, brendiran u radnji mora da košta tih 2500.....

 

Tako da........

 

Živeo DIY :D

 

 

Potpis!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisah svoje mišljenje i nikako ne vidim da se kosi sa tvojim mišljenjem čak i bez truda uloženog u istraživanje. Dapače, moj post upravo podupire tvoj.

Toliko.

Ko je napisao da se kosi?  Čak i da se kosi, pa to je osnova razgovora. Toliko. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

To se podrazumijeva. Budemo li ustrajali na strogom on topic pisanju u samo tvojim temama onda ćemo pravilo morati primjeniti svuda i  pola tvojih postova na cijelom forumu ( i ne samo tvojih nego i mojih i bilo čijih tuđih!) će završiti u forumskom neverlandu.

Relax.

 

 

 

 

Nista ja ne  zameram i veoma sam relaxed.  Vidi avatar.

Take it iza i very slowla. 

Tema nije moja vec sam je ja samo naceo.

 

Samo sam hteo da kazem da je ( i Zocky verovatno o tome mislio) sustina o prepakovanju i  (pre)skupom (pre)prodavanju a ne  copyrightu.

 

U mojim postovima ponekad, vrlo retko , skoro nikad ali ipak ima  i nesto  o svajsovanju.

 

 

 

 

PS Danas dobih jedan tipican  egzemplar jagnjeta u vucjoj kozi.

http://www.diyaudio.rs/topic/60-novopridosle-skalamerije/?p=193800

Ali placen 10 puta manje od origigi.

Koliko sam mogao da  uporedim slike i dimenzije to je prilicno isto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...