Jump to content

Jagnje u vučjoj koži


sir Oliver

Preporučeni Komentari

moze ...... al su novci danas ckupi

Postavljena slika

Jes', sg' je oskudacija! :D

Ma manje-vise za lovu - kilo para kucu ne obara... Nego sto mi ni to nije bas-bas (doduse, slusao sam samo QUAD-ove statike, a od ravnih, velikih jos i Magnaplanare).

Obrni-okreni, opet stari dinamicki zvucnik mi najvise pasuje - gore moze ribbon (slusao sam andrics-ov veliki ribon, na 200Hz secen, i to mi se bas dopalo, al' jope' mora dinamicki bas...)

Stici ce uskoro i nesto od Soltanusa u Bgd da moze da se cuje u pristojnim uslovima (tako rece drugar na Audioberzi u nedelju) pa da se ima neki posten uvid u to - jedino mi nije jasno zasto mu impedansa silazi jako nisko - nisam video krivu impedanse, al' drugar kaze da je u delovima apektra skoro na 1 Ohm, a i Stein kaze da mu je F5 slab da ih potera, natera F5 do klipinga i nije dovoljno... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se ne bih bunio da u jednoj sobi imam SMG ( ajd nisu statici , ali su planari ) , vozene sa solidnih 3Wtako smo ih svojevremeno slusali - mali ceve SE od 3W ........ krenulo iz zeze , pa posle nismo ni spajali velike ampove - bas nam se dopalo ....... tek posle nedelju dana gazda spojio neki veci amp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ebala te fizika vise mi verujes da smo slusali muziku tako ?nije tu bilo dinamike sa 3 pentodna wata, ali je bilo vrazje muzike .poenta je u tome sto su SMG ruler flat na 4 oma db/W su malo nevazniji deo price to su zvucnici sa kojima mozes da sednes u fotelju i ceo dan slusas muziku isto tako mozes da radis nesto i ceo dan da sviraju isto tako mozes da spavas a da nista ne gasis, nego samo smanjis .naravna stvar da sa 50-ak zdravih vati ( jerbo i ne trpe bas mnogo vise ) stvar drugacije i vividnije zvuci , ali je poenta u tome da se njihovi kvaliteti ispoljavaju i sa daleko manjom cifrom , unatoc brojkamanasuprot mnogim izvikanim zvucnicima koji prorade tek kad ih zapapris , i/ili kad imas 20-ak A rezerve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...