Jump to content

Jagnje u vučjoj koži


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Мој предлог:Playback Adaptor For CD-ROM Drivesобјављен у Silicon Chip Magazine 11/07 и Everyday Practical Electronics 12/09, 01/10.Имам чланак у ПДФ формату, али је превелики за форум, ко хоће да му пошаљем на мејл, нека се јави. Може и да се купи јефтино у варез продавници.Има све као овај са e-Bay-а, контролише два ЦД-а, а кошта: ATmega8515 је 4 евра, плави дисплеј 5 евра код Микроелектронике, даљинац 150 динара на бувљаку у Панчеву, штампана плочица са ситним елементима на њој макс 8 евра. Дакле, цена није проблем, време израде је исто као чекање да стигне из Кине, а понешто се и научи (ово последње не важи за оне који све знају).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Имам чланак у ПДФ формату, али је превелики за форум, ко хоће да му пошаљем на мејл, нека се јави. 

Ево јављам се!

Ma odlicno!Ajd Deda iznjakaj se i ti jednom za sve. Otvori paypal racun, naruci svima, sredi carinu... I ovako si sve naj naj  :Viannen_loungelizard:

Немам воље да се млатим са  таквим пословима, а нисам први поменуо ГБ.И не нај нај, 3 х нај :lightbulb:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мој предлог:Playback Adaptor For CD-ROM Drivesобјављен у Silicon Chip Magazine 11/07 и Everyday Practical Electronics 12/09, 01/10.Имам чланак у ПДФ формату, али је превелики за форум, ко хоће да му пошаљем на мејл, нека се јави. Може и да се купи јефтино у варез продавници.Има све као овај са e-Bay-а, контролише два ЦД-а, а кошта: ATmega8515 је 4 евра, плави дисплеј 5 евра код Микроелектронике, даљинац 150 динара на бувљаку у Панчеву, штампана плочица са ситним елементима на њој макс 8 евра. Дакле, цена није проблем, време израде је исто као чекање да стигне из Кине, а понешто се и научи (ово последње не важи за оне који све знају).

Mislim da je to taj projekat na linku koji sam dao (#7). U zipu ima sve koliko se sjećam. GB za pcb i eventualno neke dijelove bi mi bilo interesantno. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde prvo da nabavimo ovaj gotov da vidimo ( cujemo) kako radi. Ako kvalitet CD Roma ne zadovoljava ( mada Meridianu i Unisonu dobro radi) nema potrebe da pravimo. Ako neko bas hoce moze da radi tvrdi DIY sa izradom od PCBa pa nadalje.Ako nema interesenata za ovakav GB ja sam i dalje voljan da nekom platim za uslugu PayPallisanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde prvo da nabavimo ovaj gotov da vidimo ( cujemo) kako radi. Ako kvalitet CD Roma ne zadovoljava ( mada Meridianu i Unisonu dobro radi) nema potrebe da pravimo. Ako neko bas hoce moze da radi tvrdi DIY sa izradom od PCBa pa nadalje.Ako nema interesenata za ovakav GB ja sam i dalje voljan da nekom platim za uslugu PayPallisanja.

:respect:+1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde prvo da nabavimo ovaj gotov da vidimo ( cujemo) kako radi.

Нема потребе да купујеш кит да би чуо како ради. Убаци ЦД ром у рачунар и накачи се на аудио излаз (неки имају 3,5 мм конектор на предњој плочи) и то ти је звук.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je to taj projekat na linku koji sam dao (#7). U zipu ima sve koliko se sjećam. GB za pcb i eventualno neke dijelove bi mi bilo interesantno. :cheers:

Шта ти је то #7

Нема потребе да купујеш кит да би чуо како ради. Убаци ЦД ром у рачунар и накачи се на аудио излаз (неки имају 3,5 мм конектор на предњој плочи) и то ти је звук.

Ма неће он то, а ни Ја.Успут јавио сам се за онај ПДФ, јел треба у Смедерево да идем или да чекам да ми госпођа :air_kiss: донесе :buehehe:  .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde prvo da nabavimo ovaj gotov da vidimo ( cujemo) kako radi. Ako kvalitet CD Roma ne zadovoljava ( mada Meridianu i Unisonu dobro radi) nema potrebe da pravimo. Ako neko bas hoce moze da radi tvrdi DIY sa izradom od PCBa pa nadalje.Ako nema interesenata za ovakav GB ja sam i dalje voljan da nekom platim za uslugu PayPallisanja.

Ajmo da razjasnimo nesto .U Unisonu i Meridianu CD rom ne radi u audio modu, vec u atapi modu, i tu postoji korekcija greske . Audio mod kod CD rom-a je nuzno zlo i po meni ne vredi gubiti vreme na takve uredjaje . Ako vec hoces da probas, izvuci SPDIF iz cd roma van racunara , iz media playera pusti muziku, pa vidi da li te zadovoljava kvalitet . Da taj ebay kontroler radi u atapi modu, kostao bi bar jedno 500 600 eur.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmo da razjasnimo nesto .

U Unisonu i Meridianu CD rom ne radi u audio modu, vec u atapi modu, i tu postoji korekcija greske . Audio mod kod CD rom-a je nuzno zlo i po meni ne vredi gubiti vreme na takve uredjaje . Ako vec hoces da probas, izvuci SPDIF iz cd roma van racunara , iz media playera pusti muziku, pa vidi da li te zadovoljava kvalitet . Da taj ebay kontroler radi u atapi modu, kostao bi bar jedno 500 600 eur.

Andricu sve su to oni mogli procitati...al kao i uvek lepse je ovako.

Unison research radi u SPDIF modu. Digital out na DAC. Upravo ono sto ja hocu da uradim. Sve ste to mogli procitati

http://www.trustedreviews.com/multimedia/review/2006/06/01/A-Lossless-Ordinary/p3 :rules: ivideti na slici

ali ne znam zasto volite ovako.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...