Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

On 11/18/2019 at 7:38 PM, Aleks said:

Jedan brod kruzer godišnje isporuči više CO2 nego svi automobili u Beografu.

A gde su avioni, kamioni, tenkovi ... :tenk:

Sve to je u cilju da proizvođači prodaju što više novih vozila, po mogućstvu električnih i hibrida, koji sve ukupno imaju veću emisiju CO2 od klasičnih vozila, a o kopanju litijuma za baterije da ne pričamo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Nema veze popust, će povećaju tehnički na 100e i opet sve ok.

Sad maja registrovao, platio tehnički 4500, prošle godine na istom mestu bio 3500 a pretprošle je bio gratis uz osiguranje kod njih.

Pa ti sad vidi :farmer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/18/2019 at 7:38 PM, Aleks said:

Jedan brod kruzer godišnje isporuči više CO2 nego svi automobili u Beografu.

Smetaju ti prljave rijeke i potoci puni flaša i svega a ne prljav vazduh?  

Ne ulazim u pozadinu tih dažbina ali kruzeri ne dolaze u Beograd a vazduh je ipak dobro zagađen. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odakle me ti iscitira :rofl:

Dragi ninja, smeta meni sve, za to sam da nas pukne neki asteroid i vrati jedno 500 godina tehnološki u prošlost, kad već nije ovaj virus.

Da vidiš kako konj juri, a ako hoćeš da povećaš snagu vozila staviš još jednog konja pa imaš dva :rofl:

I da, čisto kao info za tebe: tokom vanrednog stanja, krajem marta kada se još punoo ložilo a auto na ulici nisi mogao da vidiš, nivo zagađenja danima bio isti kao zimus. Zaključak izvedi sam.

Neki podatak od proletos: bilo mnogo vetra u Dojče, pa im vetroparkovi u jednom periodu proizvodili SVU struju neophodnu za industriju i imali za izvoz.

Mi ovde, tačno smo 3 termoelektrane daleko od toga :)

(hint: Antić se nedavno hvali otvaranjem još jednog bloka u Kolubari, pa treba nas pobiti kao gofna, al stvarno...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

https://etrg.net/product/vezice-za-sneg/?gclid=EAIaIQobChMI0ZHvj7mg7gIVGuKyCh3BRgi3EAEYASAAEgKgl_D_BwE

Ovo mi se dopalo, ako râdi, dovoljno je povoljno da se baci nakon (rekao bih uspešne) upotrebe i rekao bih da se lako može postaviti. Rekoh, da podelim sa Vama, dok ne nabavim. Juče sam se klizao, ozbiljno, na dolasku i odlasku sa isturenog radnog mesta, u srcu glavnog nam grada. Skoro da sam, sasvim, poželeo da sam stavio lance... Besmisleno za tih 20m ozbiljne uzbrdice. Lakše bi bilo da je neko razmišljao unapred pa posuo so tu, ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko plasim se da te plasticne vezice nece dugo izdrzati realno opterecenje na tockovima , pogotovu na pogonskim , moze i da se desi da kada pojedina vezica pukne da pocne da mlati po plasticnim blatobranima tockova i tako ih osteti , po mom misljenju ipak samo provereni metalni lanci su prava stvar za zimske uslove voznje po snegu i ledu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, BANAT said:

Ziko plasim se da te plasticne vezice nece dugo izdrzati realno opterecenje na tockovima , pogotovu na pogonskim , moze i da se desi da kada pojedina vezica pukne da pocne da mlati po plasticnim blatobranima tockova i tako ih osteti , po mom misljenju ipak samo provereni metalni lanci su prava stvar za zimske uslove voznje po snegu i ledu .

Da, sasvim ste pogodili šta se i meni mota po glavi, stara kuka sumnjičava i worst-case-analyzer. Ovo je, kako kažu, gumeno, i tako dalje. Dok ne stavim prst na nešto od toga povlačim svaku podršku. Sasvim ste u pravu i slažemo se 101%. Ponavljam, na umu mi nije bilo putovanje po snegu i ledu nego gradska nedođija i njeno savladavanje... Da, znam, mogao sam dosta toga da uradim na licu mesta ali, jedva čekao da počnem sa radom, da bih što pre završio a, onda, 'teo što pre i da odem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, gluv_i_udaren said:

Jeiga, tamo to ne da nije zabranjeno, nego je i poželjno imati :)

Nije bas tako, sve vise uvde zabrane, sve zbog ekonomskih razloga. A i ekserice su samo bolje na ledu, po snijegu su bolje zimske bez eksera, 

A ekseri su mnogo manji nego sto se misli.

Nokia je imala zanmiljiv konept ali se sve usutilo oko toga.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...