Jump to content

Laptop baterije


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Ja imam HP laser (monohromatski) i uopšte nisam oduševljen softverom koji ide uz njega. Naprimer, za razliku od Lexmarka i Canona, ne ume da zapamti da treba da radi sa A4 formatom. Svaki put pre štampanja mora da se podešava, i to čak i kada treba odštampati nekoliko zasebnih dokumenata, bez gašenja štampača. Zanimljivo je da to radi i pod Linuxom, dakle, nije izgleda čak ni do softvera na računaru. Pod Linuxom, ipak manje zeza jer Linux ima svoj (CUPS ?) softver koji ga zezne i podesi po mojim difoltima.
A da probas da postavis setovanje u control panel/Printers and Faxes/"tvoj stampac " / properties pa da probas da li ce ti ponovo vracati setovanje na default setings. Neki stampaci nece da zapamte setovanje iz program iz kojeg dajes komandu za stampu.

Sto se tice baterija za note book-ove situacija je sledeca.

Li-ion imaju svoj radni vek i uglavnom se krece oko 300 punjenja. Posle toga postoji verovatnoca, doduse mala, da baterija explodira ako se puni. Elektronika u bateriji , pored toga sto kontrolise punjenje, memorise i broj ciklusa baterije i po isteku zadatog broja ciklusa ne dozvoljava da se baterija puni. To ne rade zbog " sirotih" Srba :buehehe: vec da bi sebe zastitili na trulom zapadu , jer , nedaj boze, ako se desi da se nekom baterija zagreje i spzi mu dlake na malom noktu sledi tuzba i po pravilu proizvodjac gubi parnicu i placa enormne odstete.

EEPROM u klasicnom obliku ces tesko naci u baterijama , obicno je sastavni deo procesora za kontrolu punjenja i to se zove smart batery controll.

Vise informacija kako to radi i kako da se resetuje je ovde

http://sbworkshop.com/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 74
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ono sto je rekao andrics je potpuno tacnoali moja iskustva su sledecabaterije u PC lap topovima su ogranicene ne samo brojem punjenja vec i prosto vremenski...na primer ja sam za 1-2 godine napunio baterije jedno 10-15 puta samone viseali poceo je sistem da prijavljuje prvo 75% pa kasnije posle par nedelja 50%malo kasnije 25% i 0%...baterije sam uvek punio i praznio total bez polu-dopunjavanja itd.slicno se desilo i mom prijateljupa kada smo otvorili pack i izvadili 1 bateriju otkacenu od procesora iz packabila je skoro 100% ispravna...i samostalno se normalno punila i praznilaBTW veoma kvalitetna neka japanska?i tako sve celije i ceo pack uopste. :confused1: te baterije su potpuno ispravne i mogu se koristiti u drugim aplikacijama... :heh: .kod macka je druga pesma 1000 punjenja i praznjenja sa kontrolom koliko je ukupno punjenja izvrseno... :heh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To i ja pricam. Isto se i meni desilo. Baterije su ispravne.Ima li neko shemu kako izgleda ta skalamerija za resetovanje baterija?

Ne znam da li ovo može čemu da posluži ??Smart Battery WorkshopI ja imam jednu bateriju od HP 6715b, koja je doživela sličnu sudbinu kao te koje pominjete.Za manje od 2 godine je "izdušila", a nisam znao da mora da se vadi iz makine. Help needed !! :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.townschool.com/technology/pdf/helpdesk/Resetting%20Your%20Laptop%20Battery.pdf

ili:

The Easy Way

Before we begin look at your battery and the casing directly surrounding it. If you see an inset button labeled “Reset” (like the ASUS A6403KM), and you are sure it is for the battery only, then you can use the method with a reset. If not, then use the directions without a reset.

Without The Reset

If your laptop battery does not have a reset button, then follow these steps:

1. Turn off all of your power saver settings on your laptop. This includes your sleep mode and any auto shut offs.

2. Use your laptop, do whatever you have to do, and run the battery down. Ignore any low battery messages.

3. Your laptop is going to die, so be sure that if you are doing anything mission critical save your work.

4. Plug it in and let it get a full charge without turning it on. Not even once. Not even to check your email really quickly.

With The Reset

If you have a reset button then try these steps:

1. Interrupt the battery recharge from step four above after about 1 hour.

2. Hold your power and reset button simultaneously for about a minute, your lights should flash.

3. Turn off the device as normal and finish the charge.

The Hard Way

The hard way is to get and run a piece of power manager software that will manage your battery reset.This is intended for those who repair and restore laptop batteries, or at least folks that can open their laptop battery's housing and identify and remove the "smart chip" inside.

http://www.fileguru.com/Battery-EEPROM-Works/info

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Možda određuje vreme trajanja na osnovu "iskustva". Dakle, poslednji put kada ste ga koristili ste ga ozbiljnije koristili i baterija je kraće trajala. Pretprošli put je dugo "zvrjao" dokon i ... Nalik kako programi pri download-u određuju preostalo vreme potrebno do kraja tekućeg download-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci, gatanje je osnova tih algoritama?Onda je bolje da pitam Milana Tarota kol'ko ce jos da mi traje baterija... :)

Ne znam, i ja nagađam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj link sto je postovao Steinmi daje fatal error a drugi put kada sam pokusao da otvorim nesto muti i nece uopste da otvori...Da li je neko od PC Win usera uspeo da pridje?.Ako jeste i link normalno radi onda mislim da je 90% hakerski i da nesto muti po win...ja sam na OSX i izbacuje me posto ne moze da udje?.Mozda gresim ali ipak oprezno. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam lično proveravao jer problema nemam sa baterijom a nemam ni afiniteta da prčkam po stvarima u koje se ne razumem. Šta crkne ja zamenim ili platim nekoga ko zna da to uradi. Meni je članak delovao kao potencijalno dobro rešenje za navedeni problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...