Jump to content

Laptop baterije


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 74
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa zasto onda pravis pojacala i zvucnike??!?! :cheers::):rofl:

Da se nešto razumem, bio bih sada k'o Zen: ništa ne pravim, kao što ni Zen ne pravi ništa, s tom razlikom da se ja čak i ne razumem... Odkako sam se odvojio od ona dva F5 klona, nisam ni pokušao da nešto radim... Bar što se audio opreme tiče. Trenutačno pripremam nešto što bi trebalo da izdrži put oko sveta bez servisiranja... (prilično nemoguć zadatak...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... i bez motora sa unutrašnjim sagorevanjem, i bez prateće ekipe... Ovako kao http://www.14degrees.org/ ali malo ambicioznije, ne samo relaciju Japan - Švajcarska...

Znaci jos laksi zadatak imas, manje delova, manje smetala okolo, 'ajde sta je to za tebe - vodi samo racuna za ono parce od Vladivostoka do Japana da metnes neka dobra peraja il' tako nesto :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Novi momenti sa laptop baterijom.U Nisu nadjem servis za baterije Telit Power i pozovem da objasnim problem. Kazu da mogu da resetuju eprom, da promene celije ili da nabave novu. Odnesem ja bateriju i oni zadrze da vide sta moze da se uradi. Posle par dana me pozovu i kazu da eprom nije moguce resetovati na inicijalnu vrednost , da su pokusali punjenje i da su celije slabe pa je resenje ili zamena celija ili kupovina nove. Za taj pokusaj ne naplate nista.Ja donesem bateriju i ubacim u laptop. Za divno cudo sada je laptop prepozna i pocne da puni. Do tada je prijavljivao da nema baterije.Kada se baterija napuni ja probam da iskljucim AC da vidim koliko ce da drzi. Izdrzi 3-4 minuta. Napunim ponovo i posle par dana probam da vidim koliko ce da drzi. Primetim da je prikljucen USB eksterni HD pa ga iskljucim. Ovaj put izdrzi 8-9 minuta. Ocekivano da USB HD dosta trosi i da bez njega duze traje baterija.Medjutim sada sledi najnovije iznenadjenje. Primetim i Bluetooth prikljucen pa iskljucim i njega. Ovaj put baterija izdrzi 22-23 minuta. Ja :sarcastic_hand: prezadovoljan od mrtve baterije sam dobio 20ak minuta . Medjutim :Viannen_loungelizard: veoma me cudi da BlueTooth toliko trosi energije. Vise od eksternog diska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je baterija na Aceru pošandrcala. Kaže, tu je, ali će da cvrkne, sam' što nije. Ok, nasilio ga da se isprazni, poterao paljenje još tri puta nakon što je prijavljena prazna baterija i potom bateriju izvadio iz laptopa, vratio je unutra, osigurao i uključio punjenje. Sad opet radi normalno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Juce na jednom vaznom sastanku, lapic topic se nicim izazvan, ugasi. Pre toga je bakterija pokazivala jos 30 minuta rada.Pokusao sam punjenje, punio je dva sata, probam da upalim lap - nista.Jutros ponovo pokusam punjenje, ne reaguje, led za punjenje se ne pali. Ispravljac je ispravan, lap radi kada ga konektujem u stujicu.Draga saveta, da li je moguce da mi je crkla baterija? U protekle 2-3 godine je radila svega 20-tak puta i drzao sam je uvek punu."Problemos" drugi.Znate da nemam mobilni, sto bas i nije bas sasvim tacno. Ustvari, zena i tasta poslog septembra odglume da je tasti potreban nov moblni, kupimo joj neki LG i ona ga koristi nedelju dana a onda vrati uz izgovor da su sitne brojke i da joj je bolja stara Motorola. Zenetina ga onda "pokloni' meni i pocne da insistira da ga nosim. Nisam podlegao protiscima i doticni uglavnom stoji u fijoci. Ukljucen, ja se povremeno igram sa njim i poslao sam sve skupa dve tri poruke. Baterija mu traje po dvadesetak dana.Problem je u tome sto se poslednji put baterija punila satima, znak za punjenje blinkuje i nikako da pokaze kraj punjenja. Ispravljac se ohladi, baterija je hladna - svi simptomi pokazuju da je puna. Posle nekih 16 sati punjenja sam je isklucio. Telefon je ukljucen i vec deset dana pokazuje da je baterija puna. Sta tu nije u redu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod laptopa oće da pomogne neka vrsta "reset"-a: ugasiš, izvadiš bateriju, vratiš bateriju, staviš na punjač, napuniš, odstraniš punjač, uključiš na baterije, trebalo bi da radi. Ako ne radi ni onda, moguće je da je battery dead.Telefon: Nikada se ne može znati. Indikatori služe da pokažu neko stanje (puno-prazno) ali postoji neki sveopšteprihvaćeni način upotrebe. Napuniš, koristiš dok se ne isprazni, napuniš ponovo, opet trošiš dok se ne isprazni itd. Nekada su se aku-baterije morale propisno "formirati" da bi imale neki normalan životni vek. Ako se to ne uradi kako treba, baterija bi se počela nenormalno ponašati. Važi za sve "suve" baterije. Pojavom nove generacije punjivih NiMH baterija (GP Recyko) mnogi su problemi sa "samopražnjenjem" eliminisani. Pre sam imao 4 Accu baterije u foto aparatu i još 4 u rezervi. Taman dok ispraznim ove 4 u aparatu, isprazne mi se i one 4 u torbici koje bi trebale da mi budu napunjene i spremne za upotrebu, ali avaj... Dve slike i cvrc. Sa ovim novima (sada već skoro dve godine) stavim 4 napunjene i prosto zaboravim da aparat radi na baterije. E, kad se isprazne, stavim 4 zamenske i one dupke pune. Mogu nedeljama da ne napunim one ispražnjene a da ne brinem... Novije generacije prenosivih računara imaju novije vrste baterija. Onaj moj Acer definitivno nema. Nova baterija za njega od 27$ do 50$. 14.8V, 4400mAh. Razmišljam da stavim 24 komada ovih recyko i probam kako se ponaša. (paralelno 2x po 12 komada u red) ali pošto ga već odavno ne nosam okolo, upitno je što bih to radio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...