Jump to content

Preporuka za pojačalo


miske6

Preporučeni Komentari

To je ta problematika... Audiofilski brendovi su postali preskupi dok nikad bolje opreme za male novce na dalekom istoku.

I D klase su već sazrele i sasvim to lepo radi a ne košta mnogo, pogotovo u odnosu na te poluispravne iz kontejnera.  Pomenuo je neko gore Fosi Audio V3 sa TPA3255, to pojačalo se po merenjima nalazi u vrlo ozbiljnom društvu. Pošto mi ne treba tolika snaga išao sam na manjeg brata TPA3221 kojeg ću uskoro da pustim u pogon. Na prvu loptu meni sasvim dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, NIXIE reče

Možda uzeti neki koji ima i Bluetooth da se pušta muzika sa telefona ili laptopa direktno?

Arylic B50 SE ima samo jedan ulaz na činč ostalo na Bluetooth 89$ + 9,9$ , i moliš se za carinu.....

https://www.arylic.com/products/b50-se-bluetooth-stereo-amplifier

Arylic B50 ima phono sekciju + Bluetooth ulaz i izlaz : 139$ + Free shipping 

 

WWW.ARYLIC.COM

Support aptx HD, aptX AD, aptX, aptX LL and able to stream and receive HD music. Transmit all source and enjoy on your headphone. HDMI ARC, Phono in, RCA in, optical in, sub out and more connectors fit your home stereo system. Bluetooth transmitter and receiver Meet All Your Needs: Home AV, Bookshelf speaker, PC, Gaming and Hotel/Home...

 

Ili u 4 A .... B50   21.900,oo din. :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
16 hours ago, zek said:

Koji je tačno model, pošto ima mnogo raznih?

Konkretno ovaj https://www.aliexpress.com/item/1005006314406558.html

Vrlo kulturno napravljena pločica, pregledao i nema razloga da se ne vozi na 24V, pretpostavljam samo da su stavili napon do 17V jer ima onu žvaku između hladnjaka i čipa pa termička zaštita reaguje. Svakako ću to da očistim pa parče aluminijuma sa termopastom i rešen problem.

Uz napomenu da sam ih kupio na akciji po 17e komad sa šipingom.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nešto ovako mi je realnije, gotov proizvod plugnplay, RCA+BT ulazi, malo jeftinije, ipak je to za Ei Niš zvučnike.

Oko 100$ sa napajanjem 48V i poštarinom iziđe, neće biti carine sigurno. Možda naplate odokativno iz čiste obesti nešto sitno reda 1000din.

https://www.ebay.com/itm/204508169190

 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, shonne said:

Spedicija samo u slucaju kurirske sluzbe, UPS, TNT,...

Obicna posta ne 😁

Nijesu se još organizovali da implementiraju... a zakon je jasan, mora uvoz i to povlači sve troškove... Ekspresne kurirske službe to znaju i sprovode, prvenstveno  da bi oni naplatili svoje usluge za špediciju.. Svugdje je to tako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Gorfili said:

Nijesu se još organizovali da implementiraju... a zakon je jasan, mora uvoz i to povlači sve troškove... Ekspresne kurirske službe to znaju i sprovode, prvenstveno  da bi oni naplatili svoje usluge za špediciju.. Svugdje je to tako...

Ma za sad neko srednje resenje. Mislim da im to trenutno odgovara. Svugde je neki limt da platis samo porez za odredjenu vrednost, dok iznad toga ide i carina. Pa ti sad vidi kakvo je stanje kod nas i kod vas u goru 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Gorfili said:

Nijesu se još organizovali da implementiraju... a zakon je jasan, mora uvoz i to povlači sve troškove... Ekspresne kurirske službe to znaju i sprovode, prvenstveno  da bi oni naplatili svoje usluge za špediciju.. Svugdje je to tako...

Ne. Spediterske usluge obicne poste se ne naplacuju. Spediterske usluge koje ti npr dhl naplati su -nosimo ti papire do carine, oni yo urade za dzabe po tebe, ali mi smo odneli papire-. Spedicija za firme je druga prica i druga papirologija. Ne mesaj spediciju sa carinom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ima vjerovatno i u Srbiji neki limit. Odrede neku vrijednost gdje platiš samo neku vrstu paušalnog poreza.. Za cg mislim da je 70e. Uglavnom gdje je besmisleno, napr kada su procijenjeni troškovi uvoza veći od vrijednosti robe, ali se uprave prihoda generalno ne odriču ovih para nigdje... ;) ako ništa, naplate ti carinski pregled, kao meni zadnji put za neke čipove iz kine... al' nije bilo značajno...

Izmenjeno od Gorfili
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Brijac said:

Ne mesaj spediciju sa carinom.

mislim da nema veze sa carinom, nego sa procedurom uvoza. Ako klasifikuju kao uvoz, po zakonu može da se naplati sve.... možda griješim, ali obično tako bude, iz iskustva..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, razlicite drzave, razlicita ponasanja. 

Kod nas je ovde limit na 50 eur, i do te sume se placa porez i carinski pregled. Sve iznad plus carina

Jedino od tih kurirskih sluzbi koliko ja znam kod nas, to postuje Fedex. Svi ostali su...plus spedicija. 

Toliko 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.EBAY.COM

Class D TPA3221 Digital Power Amplifier Host High Fidelity HiFi Power Amplifier with 2 Channel Stereo. - Power amplifier type: Class D digital power amplifier. - Power amplifier chip model: For TI high...
WWW.EBAY.COM

Class D TPA3221 Digital Power Amplifier Host High Fidelity HiFi Power Amplifier with 2 Channel Stereo. - Power amplifier type: Class D digital power amplifier. - Power amplifier chip model: For TI high...


Men’se ovaj svidja... 2 plocčice, pbtl, tj dupla mono

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

Jedino od tih kurirskih sluzbi koliko ja znam kod nas, to postuje Fedex. Svi ostali su...plus spedicija. 

I fedex je plus spedicija kada predjes 50ojra vrednost paketa :) Sve kurirske, samo posta ne naplacuje spediciju. Valja iscitati sta je spedicija :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 4 časa, Brijac reče

Spediterske usluge koje ti npr dhl naplati su -nosimo ti papire do carine, oni yo urade za dzabe po tebe, ali mi smo odneli papire

Problem je sto ovo covek ne moze sam da uradi nego mora da plati dzukce 30-40 Eu da oni predaju papire.

Mislim kad dodje do carinnjenja robe.

Ja vec platim uslugu transporta, treba da platim PDV i Carinu + predavanje dokumentacije za to i djubretari ti ne daju da to sam uradis nego ide preko njih pa ti uzmu dobre pare.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/11/2024 at 11:15 PM, miske6 said:

Pozdrav. Zanima me mišljenje iskusnijih ljudi o tome koje pojacalo da kupim a da ne pogrešim. Pronasao sam dve rucno pravljene zvučne kutije sa zvučnicima iz EI.

Niskotonac- AZ881/90/B8 (60w, 8 oma)

Visokotonac- AZSK-25/8 (40w, 8 oma)

Zvučnici su koliko se sećam nekada radili na nekom razglasnom pojačalu, ali to je na smeću još odavno tako da se ne sećam šta je bilo u pitanju. Ako neko ima neki predlog hvala unapred.

Boldovano 1- dve rucno pravljene zvučne kutije

Boldovano 2 - ali to je na smeću

 

I o cemu mi ovde pricamo ?

Za ovakve treshine od rucno pravljenih kutija ( a da ovde nismo saznali u kakvom su stanju drajveri, msm na vesanja, ostalo  . . . ) msm da ste se neverovatno raspisali i otisli od postavljenog zadatka. :D

Da ne govorim o mogucem trolovanju ovde na forumu koje ide s mene, pa na ustap. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...