Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Vixe, to stradanje može da se desi ako voda uđe u motor pumpe, otišao semering na vratilu, samo to curenje se obično primeti na vreme. A FID ako je izbacivao znači da je struja išla mimo faze i nule. Zato nisi smeo ništa da se zezaš oko toga sa uključenom makinom. Sad je gotovo verovatno, preživeo si sva sreća.  

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, NIXIE said:

Vixe, to stradanje može da se desi ako voda uđe u motor pumpe, otišao semering na vratilu, samo to curenje se obično primeti na vreme. A FID ako je izbacivao znači da je struja išla mimo faze i nule. Zato nisi smeo ništa da se zezaš oko toga sa uključenom makinom. Sad je gotovo verovatno, preživeo si sva sreća.  

Da, upravo se to i desilo. Ali dok sam skontao sta i kako, kasno (ipak ne prekasno, ziv sam) :)

Nego, bezveze kako da ne postoji neka bolja zastita u samoj masini (mada je ova bila Entry model, najjeftinija moguca), bilo koja komponenta da crkne oma spaljuje plocu, koja posle moze samo da se baci. 

Gledam na netu par takvih masina, izgleda sve imaju unutra tu jednu te istu plocu (Vestel) a verovatno su i druge komponente iste, samo malo drugacija sminka i kao druga firma, a unutra isto djubre.

Mislim, bacio sam pogled i na Miele, ali ona kosta 1300 eura... 

 

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cak i Bosch koji je iz Turske, radi kao sat u odnosu na entry level. Imam seriju 6 i evo sesta godina, nikakvih problema. 

Inace Germany...gde brate stancujes te papirice,...one su preko 1k.

37 minutes ago, Brijac said:

Kod mene je vecina stvari bosch (made in germany, velika razlika od made in turkye) i sasvim sam zadovoljan. Miele je ako bas zelis da ti nesto radi 20god 😁 Do tad, kapiram dosta novih tehnologija itd, nema smisla u konzumerskom drustvu. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prijatelj drzi bosch radnje, pa imam malo povlascene cene. Realno su najbolji balans cene i kvaliteta. Jedino frizider nisam (jako su ruzni, dizajn srednji vek), te uzeh neki osrednji sljamsung dok ne bude u budzetu side by side lg (inace stigao danas posle 38 dana 😡). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Brijac said:

Kod mene je vecina stvari bosch (made in germany, velika razlika od made in turkye) i sasvim sam zadovoljan. Miele je ako bas zelis da ti nesto radi 20god 😁 Do tad, kapiram dosta novih tehnologija itd, nema smisla u konzumerskom drustvu. 

Uzeh Miele pre petnaestak godina, bila jedna od najskupljih, dobrano preko 1000e. Posle malo jace od 5 godina (dakle, istekla garancija) javi se problem. Zovnem neki servis na glasu, izasli njih dvojica na teren, rastavili, pregledali, i utvrdili da je otisla osovina dobosa. Imali zamensku, te se obradovah. No prerano.

Ispostavice se da je Miele dobos liven izjedna, i da njegovo skidanje (kako bi se zamenila osovina) iziskuje njegovo secenje i ponovno spajanje. Za njih dvojicu 2 dana posla, uz cenu od 300 evra. Stavih odluku na stendbaj, dok ne pogleda i neko drugi. Bio drugi serviser, bio i moj prijatelj serviser, i svi potvrdise kvar, i opisan nacin popravke.

Tada odustah od svega, spakovah se do Tehnomanije, i kupih novi Gorenje za 30-tak hiljada dinara. Najprostija varijanta - 7kg, realno ima sve potrebno. I evo je i dan danas radi bez greske, mozda i 10-tak godina. Toliko o Miele...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je Gorenje izdržala 14god. vertikalna WT63110. Dva meseca posle isteka garancije (5god.) crkla je elektronika, zamena 100eur ondašnjih, ne ovih današnjih bezvrednih.  Onda su prošle godina menjani ležajevi bubnja, to je trajalo jedva godinu godinu dana. Problem je izgleda pojedeno vratilo bubnja na mestu semeringa, pa voda opet uđe u ležaj i to je bio kraj priče za mene. Nisam hteo da se mlatim oko toga više. Kupio novu Gorenje od 7kg, cena nešto preko 300eur, ona valjda ima jače ležajeve. Za te pare treba da izdrži 10god, ne više. Ne čuje se mnogo zaista sve dok ne krene centrifuga, e onda zvuk aviona pri poletanju sledi. Al da ga ocedi, ocedi ga, na suvo skoro.:D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo vruca tema. Jos malo da otvorimo novu: "Pokazite svoju masinu" :buehehe:

Evo ja kao pravi pa... domacin, razgledam nove. Zasad neki normalan odnos kvalitet/cena ovde nudi Beko. Ostalo leti sa cenama... 

P. S  Zamalo da uzmem ovu, ali nema na lageru, mora da se ceka 3 nedelje...

Idem dalje... 

1665668374818_copy_768x1024.jpg

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam Beko u drugom stanu, tu klasičnu, 20god. bez kvara. Nije tako opterećena kao ova Gorenje, ali ne kvari se.  Bila je jedna sitnica ali to sam rešio lako, bravica sa prekidačem na vratima, samo se olabavilo. To možeš uzeti slobodno, mada na verujem da su sad tako dobre mahanički kao nekad.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...