Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

2 hours ago, John Coltrane said:

Zanimah se danas dva ormara dve fidovke tri brojila klackalica za treću deset pomoćnih tabli umršeno samo suze nisu pošle :crazy:

nego ovo me zanima a ne stigoh, evo kako je uvezano napajanje na Cresendu sto je stigo

nešto mi se javlja da nije dobro ovako ka na slici :sarcastic_hand:

WP_20190414_21_49_46_Pro.jpg.208b60cd1669708b3d61a5c9bcae4103.jpg

trafo - grec - kanal

trafo- grec - kanal

sta je tu neobicno ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mora zvezdasta , bolja je obicna feder platna

kako sam pisao ne jednom na Big DiyA, to ti je muss za svaki deo koji ima temperature cycle a nalazi se na hladnjaku

znas kako crkne metalni Graetz (od 35A) na pojacalu A klase ?

kad nema feder platnu , pa popusti sraf ......

 

mda , M3 srafs - nije ulaganje sve kupiti prohromske ...... to ti je jedina garancija da dobijas nesto sto moze da se stegne , a znas da se nece razvusi kao zvaka u sledecih mesec dana ...

 

dakle - kupis prohrom inbus M3x16 (ili12) , i prohrom feder platne i prohrom bar male platne i ne razmisljas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad kad se vrnem na Alexovu sliku , vidim da je slikao da se divi (normalna stvar) ...... nije jos ni sve platne stavio ......

iskreno , ja ne bi smeo da montiram pcbs i mosfete na hladnjake a da njih dva nisu spregnuti nicim

sve bih sanjao da sam sutradan zapeo i srusio ga sa stola ...... i ode pcb na pola

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Zen Mod said:

dakle - kupis prohrom inbus M3x16 (ili12)

Kupovao ja šarafe, nije bilo obicnih M3x16 pa mi nudio prohrom, ja kazem ne bre nikako prohrom... daj mi običan crni M3x12 :buehehe:

Idem sutra kupim :crying:

Jbga, nisam razmišljao da može to da popusti, nekad, ebemu.

14 minutes ago, Zen Mod said:

a da njih dva nisu spregnuti nicim

Daj ovo nije tako, pa aman kolkom me amaterčinom smatraš? :D

Neki hladnjaci su ovo sa KP, lik prodavao masu, svaki ima po dve rupe M6 sa jedne čeone strane, a sa druge navoj. Negde bili tako redno spojeni, ima i oznaku uzemljenje, ko zna od čega je. Uglavnom, tu je utegnuto šarafom + zvezdasta podloška.

Jedino da i tu namontiram prohromsku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Aleks said:

Kupovao ja šarafe, nije bilo obicnih M3x16 pa mi nudio prohrom, ja kazem ne bre nikako prohrom... daj mi običan crni M3x12 :buehehe:

Idem sutra kupim :crying:

Jbga, nisam razmišljao da može to da popusti, nekad, ebemu.

Daj ovo nije tako, pa aman kolkom me amaterčinom smatraš? :D

Neki hladnjaci su ovo sa KP, lik prodavao masu, svaki ima po dve rupe M6 sa jedne čeone strane, a sa druge navoj. Negde bili tako redno spojeni, ima i oznaku uzemljenje, ko zna od čega je. Uglavnom, tu je utegnuto šarafom + zvezdasta podloška.

Jedino da i tu namontiram prohromsku.

ma kaki amatercina , nego racunam ja na neizdrz ..... ono kao - daj da ja to namontiram da vidim kako izgleda

 

:)

bice to boNboNica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

ne mora zvezdasta , bolja je obicna feder platna

kako sam pisao ne jednom na Big DiyA, to ti je muss za svaki deo koji ima temperature cycle a nalazi se na hladnjaku

znas kako crkne metalni Graetz (od 35A) na pojacalu A klase ?

kad nema feder platnu , pa popusti sraf ......

 

mda , M3 srafs - nije ulaganje sve kupiti prohromske ...... to ti je jedina garancija da dobijas nesto sto moze da se stegne , a znas da se nece razvusi kao zvaka u sledecih mesec dana ...

 

dakle - kupis prohrom inbus M3x16 (ili12) , i prohrom feder platne i prohrom bar male platne i ne razmisljas

Austenitni celici imaju 1.5 puta vecu temperaturnu dilataciju od feritnih.

Ovo je jedan od najbitnijih problema prilikom elektrolucnog zavarivanja prohroma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, John Coltrane said:

Zanimah se danas dva ormara dve fidovke tri brojila klackalica za treću deset pomoćnih tabli umršeno samo suze nisu pošle :crazy:

nego ovo me zanima a ne stigoh, evo kako je uvezano napajanje na Cresendu sto je stigo

nešto mi se javlja da nije dobro ovako ka na slici :sarcastic_hand:

WP_20190414_21_49_46_Pro.jpg.208b60cd1669708b3d61a5c9bcae4103.jpg

Jel stvarno stavljen grec na jedan kanal a diode na drugi? U principu ne vidim ništa sumnjivo u ovoj šemi. To pojačalo je znalo da osciluje samo tako, ima ovde nekih uputstava. Znam da mi je jedno oscilovalo, ali se više ne sećam kako je to rešeno.

https://www.diyaudio.com/forums/elektor/27423-update-elektor-crescendo-power-amplifier-1982-a-4.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...