Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Boki,

 

Ekte, naravno...Na zalost, ja sam na putu, nisam je jos ni cuo...a sem toga beta ce se malo krckati kod Petra...ako ce sta da rikne bolje da riknu njegove Beyma nego moji Scanovi :character13:

 

Ram i ladnjaci od Steina, plocice i Jfeti od Ti Kana, delovi uglavnom iz PartsConnexiona...Po kanalu skoro1kW trafoa (amorfni za regove) + 50mF Nichicon Fine Gold kondova. Uzasno tesko nabavljivi delovi poput nekih CR dioda (kinezi uvalili fejkove majku im) i ulaznih jfetova (kojih ima ukupno 16 za oba kanala: 4+4 uparena 2sk170bl i 4+4 uparena 2sj74bl) su usporili projekat...Regovi za ulazni i vas stepen su sigme22 od Ti Kana. Sve je sem mreznog kabela puta dva. Ubacen je i soft start. Nema DC zastite...Skoro sam video da je Patrick razvio DC zastitu za njegov F5X pa mozda u buducnosti poradim i na tome...

 

Prvi slusni utisci su ohrabrujuci :-) a za ocekivati je da ce grupa iz NS (chaky, Ivica,...) pre da je poslusaju nego ja :wink2:

Ostao je jos samo front kod Lea da se skroji na konacnu dimenziju (natur boja grebani aluminijum) i to je to.

 

Evo jos malo slika...

 

Pozz,

 

I

 

 

 

post-73-0-84662100-1366392842_thumb.jpg

post-73-0-54855700-1366392861_thumb.jpg

post-73-0-58557900-1366392878_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostao je jos samo front kod Lea da se skroji na konacnu dimenziju (natur boja grebani aluminijum) i to je to.

 

Evo ...malo slika...

 

post-38-0-80778500-1366396514_thumb.jpg post-38-0-62633500-1366396526_thumb.jpg post-38-0-43805600-1366396535_thumb.jpg

 

 

ne sumljam da će i Leov rad biti na istom nivou

 

ovo ti je bolesno dobro...

 

ne bih imao nikakav bolji komentar :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio danas da čujem kako ovo čudo radi...

Zaista, ovo je jedan od onih ampova gde čovek slobodno može da povuče crtu i kaže sebi: to je to! (ali stvarno :D )

Detaljan do bola, u isto vreme muzikalan i surov. Ima strahovitu kontrolu nad beymama, ne da im ni momenta da mrdnu po svome. Širina, dubina scene odlični. Transparencija i vazduh oko instrumenata isto odlični. Tonalitet samih instrumenata je odličan.

Bas je dobro definisan i utegnut, ali možda baš ne ide dovoljno duboko zbog same akustike prostorije odnosno kutija.

Na kraju, najbitnije od svega je što amp stalno drži pažnju prilikom slušanja. tj. nije "dosadan"

Što se mene tiče, ocena:  odličan 5 :oke:

Mogu misliti kako će se to čuti sa Ektama :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije elektronika, al' jes' švajseraj. I to pravi :)

 

Postavljena slika

 

A varovi su mi... ni lemovi mi nisu bolji :)

 

Postavljena slika

 

Postolje je od starog roštilja, čije je ložište sagorelo. Naravno je da sam preterivao sa debljinom lima (2mm). Jedva ga dižem :) Ali, mogao sam lepo da ga načnem brusilicom i ispresavijam :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

UH!

Pa de to u ovom momentu da mi radiš! 

Svaka čast na prezentovanom radu!

Krivo mi samo što nisam uživo bio tu da vidim kako izgleda ovaj lepotan.

Ja ne znam samo ko će slušati toliko zvučnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...