Jump to content

Poredjenje "Nestorovic Type 5" i "B&W 802 matrix series 2"


GazdA

Preporučeni Komentari

kolko vidim preko (kod nas ne znam), for sale,

Nestorovic Type 5 su minimum duplo skuplji zvucnici.

e sad koji su bolji ...

ne bi me iznenadillo da su N bolji od B&W.

kolko sam gledao po netu, kazu za B&W lack of low bass.

ali, bez probe 1 : 1 ... nema nista.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto sam u SAD, mnogo vise ima B&W, ovih Type 5 su retkost, a jedan par se prodaje blizu mene, pa rekoh da proverim ...

Ja sam prezadovoljan sa 802 S2 matrix - sve orginalno na njima, kvalitet basa je neverovatan, bar iz mog iskustva, ja imam B&W 601, 602, 603 i 604 - ne mogu ni da pridju ni blizu.

Kod ovih type 5 srednjotonci su promenjeni, i membrane su promenjene kod sva 4 basa ... tako da verovatno ne  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Type 5 su pravljeni u doba i pod NAL znackom, dakle sve u USA, i malo je verovatno da je ijedan primerak zalutao ovamo ...... tako da - tesko da je iko kod nas cuo NAL Type 5, a jos manje verovatno da ih je poredio sa BW 802. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, Zen Mod reče

 

Type 5 su pravljeni u doba i pod NAL znackom, dakle sve u USA, i malo je verovatno da je ijedan primerak zalutao ovamo ...... tako da - tesko da je iko kod nas cuo NAL Type 5, a jos manje verovatno da ih je poredio sa BW 802. 

Bili prošle godine na njuškalu.hr

Nestorovic.thumb.png.6628ef5684a5b7deb3d46681ef1b2d5f.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napomena:

Koje god drivere da je cika Mioljub koristio, sve jedan je prolazio tesku preradu pre finalne ugradnje; Mile je imao svoje receptye za premaze membrana, cesto je radjena i prerada vesanja i/ili centratora

Informacija dobijena  od Bud P. Urvin-a, koji je onomad radio kod Mileta, kao mali od palube, a kasnije (sa dosta znanja stecenog kod Mileta) otvorio svoju firmu Onetics

moral of the story - ako je ikada potrebna zamena drivera na NAL kutijama, isti su nenabavljivi, jerbo su teski custom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/18/2023 at 1:20 PM, Zen Mod said:

napomena:

Koje god drivere da je cika Mioljub koristio, sve jedan je prolazio tesku preradu pre finalne ugradnje; Mile je imao svoje receptye za premaze membrana, cesto je radjena i prerada vesanja i/ili centratora

Informacija dobijena  od Bud P. Urvin-a, koji je onomad radio kod Mileta, kao mali od palube, a kasnije (sa dosta znanja stecenog kod Mileta) otvorio svoju firmu Onetics

moral of the story - ako je ikada potrebna zamena drivera na NAL kutijama, isti su nenabavljivi, jerbo su teski custom

Uh, sada sam pokoleban, kod ovih su sve 4 bas membrane promenjene, i srednjotonci kompletno zamenjeni, ne znam koliko je posle ovih promena ostalo od orginalnog zvuka, cak i da li uopste postoji mogucnost da bolje zvuce od orginala, kada se zna kako je skoro skoro svaki par rucno paren, izgleda da su i skretnice menjane i/ili popravljane. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Retko se viđa toliki polipropilenski bas (12"). Tu verziju prvi put vidim. Moj drugar ima par takvih Nestorovićevih basova. Isto je sve na izgled, ima te nabore na membrani i korpa liči, samo je papirni dampiran nekim premazom. Srednjotonac liči mnogo na Vifa P13WH.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...