Jump to content

Poredjenje "Nestorovic Type 5" i "B&W 802 matrix series 2"


GazdA

Preporučeni Komentari

Žuti Bennic se i meni čini da su to noviji kondovi, mada je teško reći.

Kalemovi su ručno motani, pa ih je verovatno neko naknadno stavljao. Fabrika bi imala punu kutiju mašinski motanih kupljenih ili lokalno proizvedenih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bennic su iz novije proizvodnje garant, verovatno je neko zamenuo elektrolite. Čini mi se da jedan originalni elko još stoji u toj skretnici. Verovatno je neko prepravljao skretnicu zbog promene srednjotonca, pa uzeo Bennic. Video da ih turaju u Dynaudio, pa zašto ne bi i ovde. :D

Prodavac je u oglasu naveo da jedan bas slabije radi, pretpostavljam da je to posledica toga što nije radio jedan visokotonac. Sve u svemu, zvučnici su sad ispravni, i jeftino nabavljeni. 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni su dugo B&W 802 Matrix S2 (kompletno orginalni) bili referenca u odnosu na sve ostale B&W DM serije (601, 602, 603, 604 - koje jos uvek imam i slusam), znam DM se ne mogu porediti sa Matrix ... ali ovi NAL Type 5 su veoma blizu i pitanje koji su bolji (bar do sada koliko sam ih slusao).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Brijac said:

Kako li onda zvuce kada nisu ovako frankenstajnovani :)

Evo jos jedne skretnice koja je $680 za par (B&W 802 S2) sto rece frankenstajnovani - slicna "odstampana" na sperploci, ali kosta, valjda i vredi

WWW.EBAY.COM

Nedlab PP film 400V capacitors on tweeter premium film capacitors. Film non inductive tweeter/ midrange resistors. Midrange / tweeter inductors are perfect lay air-core low distortion type. 3% Capacitors in woofer section + film bypass.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...