Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

... , taj stavlja trafoe od po 300VA u preamp koji realno troši 10W. Ima tu nešto.

Svemsecini da sam negde nekad davno na velikom vorumu procitao komentar, da li bese Nele, da je na nekom preampu probao overkill trafo, i da mu je bolje zvucalo, a nije mogao da objasni zasto.

Pa onda se setite price o Gain-clonu, veliki trafo a mali kondenzatori...

Ima nesto u toj struji :)

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad skidam sa furda police onda idem na total overkill jer se retko nadje da imam bas taman

kad kupujem, onda izracunjam (il sam to vec nekad uradio) i kupujem taman

 

veliki je broj slucajeva, sto na Big DiyA sto kojekude, da se sa overkill nadoknadjuje manjak konstrukcijskog znanja

eto, ja numem oko zvucnjaka, zato imam velike

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paaa mogu samo da kazem da u mom slucaju PSUD pokazuje ogroman strujni peak 1A7 pri punnjenju sa 220 uF / 500 Vdc kondom - stavise taj strujni peak se smanjuje sa manjim kondom ali problem je sto recimo 22 uF ne moze ( mislim ) da istrpi peak od 1A.  Kond je trenutno 100 uF / 450 Vdc.

Dakle ne mislim da je bas bolje uzimati mnogo jaci trafo od potrebnog - ja sam ovo uradio & ugradio jer sam trafo zamislio za visestruke namene a ponajvise za napone od oko 280-300 Vdc sa 40-60 mA moguce potrosnje.

Da sam narucivao bas custom za taj jedan aparat - uradio bih drugacije sto na kraju mozda i uradim.

 

P.S. jos jedno izvinjenje za Off.

 

Necu vise   :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 12" midbasa i 12" siroke horne ja se ne vracam vise na manje.

Tesko da cu sa cevi da predjem na SS mada sam slusao zaista odlicne radove.

Meni moji fetishi sviraju odlicno - samo hocu da ih poboljsam jos malo... sto i nije neka potreba nego vise radoznalost.

Tipa 807 PP + Lenco poboljsan + cevni izlaz za AD1865.

:bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače ako nekog zanima, PCM56P-K koje sam kupio na ebaju od prodavca Polida rade, i to rade odlično ovako taze iz kesice. Ako ih ne ubije onaj moj novi sklop, radiće verovatno večito.

WWW.EBAY.COM

We located in the biggest electronic market in ShenZhen,China.We specialize in electronic components more than 10 years,such as ICs,Transistors,Diodes,Resistors,Capacitors and so on. Our price fluctuates with the market price.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, krca44 reče

Al' si lepo skinuo teflon sa zica za dzampere - svaka ti cast   :D

Skalpel oštar i piči. Najveće smaranje je sa tim jumperima. Naravno umesto 22oma na I2S idu takođe jumperi. Čuje se razlika čak i na jeftinim čipovima, kao što su AD1860 i PCM56. Više je detalja, čistije. Neverovatno stvarno. :pardon:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da da, lepo si ti to primetio. :shakehands:

Miro ih je stavio po nekom automatizmu, međutim bolje je bez njih, kao u DDDAC. 

Imam i onu PCB sa JLS, tu nema šift registara i ta će verovatno i ići na kraju. Međutim, ova mi treba za sada jer pasuje u plastični DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, NIXIE reče

Da da, lepo si ti to primetio. :shakehands:

Miro ih je stavio po nekom automatizmu, međutim bolje je bez njih, kao u DDDAC. 

Imam i onu PCB sa JLS, tu nema šift registara i ta će verovatno i ići na kraju. Međutim, ova mi treba za sada jer pasuje u plastični DAC.

On 19. 6. 2023. at 16:46, Mikorist reče

ama pustite to,  ove Jupiter AWG 23 žičke su bruka

bruka.png

bruka2.png

poskidao sve 22R....nema šrima na I2S - samo žica i cevčica.

 

Još samo Jupiter da naručiš :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...