Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

pre 12 minuta, Mikorist reče

mislim da ću ipak svoj distro morati da pravim.  jednostavnije je nego da skidam gluposti sa ovog 

Nek je sa srečom i hajrom hairli @Mikorist! Bio bi to respektabilan proizvod, bez namjere da nešto podilazim. Da ostane nešto konkretno iza tebe.

Pa nešto mi se vrzma po glavi  ti napraviš najbolju linux distribuciju za audiofile, a Zen onaj DAC sa 1702! I da mu kažem kao iskusni penzioner: sve što budeš čekao da uradiš kad odeš u penziju, 100% nečeš uraditi. Provjereno na puno slučajeva. Zato radi odmah, ma može i do jeseni! Nije beg cicija!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Mislim da  XanMod bolje peva na mojoj mašini. Subjektivni osećaj. Pa ću ići u tome pravcu:smesna:

 

I, naravno, odmerena i proverena podešavanja istih...

I na mojoj image.thumb.png.58fac714bf30c31f3bb66204cbf5ed56.png

Miko koliku donaciju treba da uplatim da ukljucis moj OSS plejer u tvoju distro?

Ali da bude default :oke:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

GITHUB.COM

RSPlayer - Diy-friendly Music Player for Raspberry PI (or any other arm Linux computer). - GitHub - ljufa/rsplayer: RSPlayer - Diy-friendly Music Player for Raspberry PI (or any other arm Linux com...

Ima posebna tema, mada nisam je skoro osvezavao. Nedavno sam implementirao svoj player tako da vise ne treba vise MPD ili LMS. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, Srecko reče

Lepota!

Stvarno lepo izgleda, jedino ga kolje snaga.

The FiiO PL50 is a high quality, low noise, regulated Linear Power Supply which supports both 12V and 15V outputs (with a maximum 3A current for the first and 2A for the latter)

15V/2A je 30W

Ne znam kolika je potrošnja Vaše trenutne NUC konfiguracije.

ifi IPower Plus koje ja koristim je 15V/4A i njegovih 60W je blizu 65W koliko ima originalno napajanje za moj NUC.

https://www.futureshop.co.uk/ifi-audio-ipower-plus-15v-for-pro-ican-and-pro-idsd

Ok, u pitanju je i određena rezerva snage, punih 65W bi mi možda bilo potrebno tek kada bih ga maksimalno opteretio sa dva diska (jedam M.2 drugi SATA) + USB periferije, itd, itd, što kod mene nije slučaj.

Ipak, FiiO sa svojih 30W deluje previše slabo?

 

PS

Evo liste napajanja za NUC sa karakteristikama:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000007053/intel-nuc/intel-nuc-kits.html

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Mikorist said:

2023-02-16_21-29.png

 

Problem je što svako mora za svoju mašinu da instalira kernel.

Ja sam Haswell:smesna:

rt im je sasvim OK. Bejah active (na forum-u) na samom početku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, pa ovo je već kao pravi PREMIUM audio OS.

Malo ste me pokolebali😁.

Ja sa ovim Ubuntu serverom napravih crni čelični black box sa komandnom linijom (za koju mi treba još jedan komp. da je vidim).

Vratih se potpuno u prošlost.

Normalni ljudi za to vreme stavljaju sjajne display sa prelepim ikonicama i na Coffee aparate😁 a drugi prave premium uređaje.

Nemojte da Vas obeshrabre "zlonamerne" primedbe Zena o radijatorima i ja često posegnem zimi za mojim lampama-Dynaco ST70 da pripomognem radijatorima😁.

fully-automated-convenience-3x.thumb.png.5db059bef6be1f534c8a3265976527b7.png

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo reče @asimze, moraćemo da to "prepišemo"😁.

Da g. Kuja i još nas nekoliko Vas ne iznervira sa SnakeOil, ništa od našeg-srpskog prvog audio OS.

Stvarno ste se bili olenjili, ima 2 godine od one DAC teme😁.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

Masu njih briga nije kako je konfigurisan fontconfig . Otvoris novine a ono slova bledunjava :D

Potpuno sam saglasan.

Ako već radite audio distro, treba da bude vrhunski.

Jedino me muči kako da objasnim ženi da mi treba novi najsnažniji mogući NUC poput Canyon for Wall Street 😁.To bi teško moglo da se završi sa "Chanel No 5" (upravo sam obavešten da ga je potrošila)😁.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, silentbob reče

to je pravi open source  mindset :respect:

 

(Reading database ... 323798 files and directories currently installed.)
Preparing to unpack rsplayer_amd64.deb ...
Unpacking rsplayer (0.5.3) over (0.5.3) ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of rsplayer:
 rsplayer depends on libc6 (>= 2.34); however:
  Version of libc6:amd64 on system is 2.31-13+deb11u5.

kako ovo da resimo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6.1.12-x64v3-xanmod1 instaliran

 

2023-02-17_13-46.png

 

podeseno skoro sve po rtcqs aplikaciji

CODEBERG.ORG

rtcqs is a Python utility to analyze your system and detect possible bottlenecks that could have a negative impact on the performance of your system when working with Linux audio.

2023-02-17_13-49.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...