Jump to content

HC Citation 12 mosfet


Zbora

Preporučeni Komentari

Aj jos jedno mozda glupo pitanje ?

Trafojcic za protection i DC bloker planiram da uglavim ovde pored Soft Starta,

vidim u drugim temam da su DC blockeri uvek u metalnoj kutiji, koliki je problem da bude ovde, ovo ovako nabijeno,

oklopicu ga uzemljenim limom ?

20221027_234013.jpg

20221027_234029.jpg

Il da izbacim DC bloker na kabal napolje, vidim da reaguje na magnetometar na telefonu zato pitam.

Od RSO filtera iz kelca sam odustao na NIXIJEV savet ali DC Bloker moram da imam, bez njega trafo bukvalno povremeno pokusava da pobegne iz kutije.

 

za sada u pocesu reanimacije:

VDH CS12 sam uzeo za zicenje svega,

dunavkova zica za singnale i do fetova, samo po 3 upredene, VDH bi bio preambiciozno pokusati na ovako namucenu PCB.

sve vodove koji vode na masu koji su bili samo razbacani sam ostrugao izvukao svaki zasebno u jednu tacku mase, to je ovo sa gornje slike.

izbacio klemice i sponice lemovi su svuda.

isekao sam donju plocu da dobije vazduha ali pre svega prostor za protection bord morao je hladnjak malo napred pa je radila brusilica...

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gurati 230VAC pored tih pločica pojačala, ne znam dal je pametno. To se obično stavlja blizu IEC konektora, skroz sa druge strane.

PS

Navuci neku plastiku na one tamo osigurače. Imam debelog termo bužira, taman za to.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skutijah ga nekako, ponovo "could not possibly fail 42" :) 

bese mucno al' poučno :)

viber_image_2022-10-30_16-29-00-817.jpg

viber_image_2022-10-30_17-44-24-006.jpg

viber_image_2022-10-30_17-44-21-927.jpg

viber_image_2022-10-30_17-52-07-885.jpg

viber_image_2022-10-30_17-43-46-584.jpg

viber_image_2022-10-30_17-45-27-044.jpg

viber_image_2022-10-30_17-46-41-703.jpg

viber_image_2022-10-30_17-47-16-499.jpg

 

Definitivno je ispravka masa na plocici imala veliki znacaj , najzad je na leru miran kao bubica :)

Ludi, ovo i nije u poste tako lose :) 

Moracu da nabavim neki malo krsteniji DAC ovaj fio nije moj zakacio sam ga samo za probu. 

Opet sam srecan,  :D

 

Valjalo bi jos zadnju plocu da promeni i da malo proverim biasovanje, za to ce mi trebati pomoc, al nek svira sad malo , bio je nedelju dana na kanalu :)

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, valjda ....  :risitas:

 

Ako mislim da zadrzim zenu, moram prvo da osposobim garazau za rad, inece sam ga ugasio , jos se drzi, ali ako se zaletm na DAC u kuci, bojim se da nece izdrzati :)

moram dnevnu da sredjujem, vrdam vec predugo, bojim se da ce dac da se rastegne sve i ako krenm u projekat ... 

 

Svakako bih trebao da nabiv neko resenje tipa topping... sanskrit ... dotle...

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bitno je da sve radi. :laugh1tooht:

PS

Miro AD1865, bolje od toga ti ne treba. Cena može da se šeta gore - dole zavisno od upotrebljenog materijala. AK4113 po meni obavezno, zbog digitalnih ulaza i displejčića. Nije jednostavno, ima posla puno oko brojnih napajanja, ali se isplati.

Probaj neki generički Kineski USB kabl protiv Supra,  čisto da stekneš utisak.  :bad_boys_20:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma narvno, TVov toslink je :bathroom: nego nisam znao koliko :crkavanje::crkavanje: 

kapiram, to je samo digitalni signal, sta ima veze, il je ceo il nije .... a ono .... 

Mislim , nije to bilo bas tolko lose, dok nisam cuo ovo , to je problem :crkavanje::crkavanje:

probacu i sa nekim normalnim toslink kablom, vise nauke radi, ovaj je svakako tesko :bathroom: 

 

 

 

 

 

 

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebala bi mi pomoc oko vufera.

SVS 1000pro

Cim ga nakacim na Citation bilo na line level ili speakr javi se glasan brum na zvucniku.

Probao sam isto to na Yamahi i ne desava se , pa sam zakljucio da je do pojacala.

u kom bih pravcu trebao da ganjam gremlina ?

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na onom kanalu na koji zakacim. 

 

hm mize biti moje tumacinje sema u pitanju 

266575769_Snimakekrana2022-11-05182228.thumb.png.b07d066cff6a79350a29676f1e9caee2.png

 

meni je ulazni cinc spojen na plocicu direktno.

a trebao bih da ga vodim kao i sve ostale u jednu tacku mozada

 

viber_image_2022-11-05_18-10-28-636.jpg

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa vezbaj onda , nadji kombinaciju vodjenja mase na sub, da nista ne bruji

prvo probaj da uzmes GND sa sasije Citation (bez i sa rednim otporom u vodu mase), ako to ne ide , onda sa GND jednog kanala, pa drugog kanala 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...