Jump to content

U poseti Banaćanskim Cevašima i Cevnim Banaćanima


Zen Mod

Preporučeni Komentari

dobro jutro,

 

bili mi juče Eci i Zen, demonstrirali su mi po ko zna koji put da zakon relativiteta važi neumoljivo i za druženje sa prijateljima, tako da je popodne proletelo kao tren!

 

hvala što su bili, nadam se da će doći što pre i skratiti mi još puno popodneva :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslušao sam Gosta Iz Bača pa sam podigao zvučnike na stalke.

 

post-36-0-61978100-1400432873_thumb.jpg

 

hm-hm...

 

basovi se pročistili, zabava porasla zajedno sa visinom zvučnika...baš kolko treba!

 

Hvala još jednom na sugestiji, pišem se unapred na Listu Čekanja za kućnu posetu ZenMod-a kad preselim sistem u dnevnu sobu na njegovo definitivno mesto :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako su sad Pepperpoti na ili do max. 10-ak cm od visine usesa , ondak je potaman

 

jos sad uzmi kamenu plocu , a moze i betonska , od 5-10cm debljine , povrsine gornnje ploce kutije , i turi je odozgo

 

izmedju list papira ili jos bolje rentgen folije , da se ne grebe box

 

to bi se zvalo - akcija jos jedared ciscenje

 

za probu - 8 suvih cigli , u dva reda , unakrst

 

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel to da ne skace kutija?

 

onda imas stalak odozdo i odozgo i kao super je a moglo bi i bolje...

 

onda prepakujes u mltl odgovarajuce visine i to ne skace samo od sebe pa ti ne trebaju nikakvi stalci

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz umrtvljivanje kutije sa teretom bi možda bilo korisno i postaviti ih na šiljke - iz iskustva tvrdim da dodatno pročišćava zvuk i smanjuje probleme sa mutnijim (mid)basom.

Al' što je - je! Zna hipi znanje. ;)

 

Samo, znamo da nije stvar u zvuku nego u druženju. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada smo već kod predloga: zvučnike postaviti primereno niže nego što je željeno i iskositi (prednja ivica viša od zadnje) tako da gađaju slušaoca čime se potire „gubitak“ visine... Ako sam dobro prepoznao raspored i osobine driver-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

biljke na kutejama su OK , ako o istima Man vodi racuna

 

samo pod tim uslovom

 

osim toga , podizanje na visinu je zvucno superiorno trikovima potiranja nemanja visine ;

 

osim ako chair nije zakovan u visinski definisano teme trougla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Žiko, sve to stoji ali bi prvo zalivanje puzavica popišalo milje i zadnju stranu kutija, tako da će sledećom prilikom biti mramor, kamen i željezo biti u igri!

Mea culpa, pobrkao sam prvenstva, sve najbolje i puzavicama i zalivačima a i slušaocima...

biljke na kutejama su OK , ako o istima Man vodi racuna

samo pod tim uslovom

osim toga , podizanje na visinu je zvucno superiorno trikovima potiranja nemanja visine ;

osim ako chair nije zakovan u visinski definisano teme trougla

Moj predlog nije bio vezan (ni kao trick) za postizanje visine, no, nebitno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda se ne svidi svakome, ali po mom ukusu najbolje mi zvuči kad je visina uha otprilike između visokotonca i mida. U ovom slučaju je to manje kritično jer je driver koaksijalac. (ali ja kao i Grau volim kad je reprodukcija malčice predimenzionirana ;) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

biljke na kutejama su OK , ako o istima Man vodi racuna

 

samo pod tim uslovom

 

osim toga , podizanje na visinu je zvucno superiorno trikovima potiranja nemanja visine ;

 

osim ako chair nije zakovan u visinski definisano teme trougla

 

Zen-e

 

Ne slazem se da su biljke na Zv.Kutijama OK ! , iz razloga sto biljke uvek navlace vlagu oko , ispod i iznad sebe .

 

Slazem se da je podizanje Zv. kutija iznad poda zvucno superiorno !

 

 

    :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

biljke žive na zv kutijama, ja ih zalivam, sadim i krešem da ne pređu u komšiluk :)

 

jedna luda biljka čak živela u Engleskoj u desnoj kutiji, tako stigla u Srbiju na sređivanje i glancanje, pa ni očin joj nije falio, mislimda priča sa navlačenjem vlage ima više veze sa temperamentim zalivači(ca)ma sa kanticom+fajtalicom.

 

u definitivnom staništu ovog sistema (druga soba) nadam se u skoroj budućnosti će sve ovo biti studioznije odrađeno, uključujući i absorbere za zidove, ćilim, novi motor za gramofon, nove police za ploče (ne nužno Ikea, više MajstorZoli) ali otom potom, u novoj temi Kutak Za Penzionere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...i ako smem da dodam, u sadašnjoj sobi kao što vidite, nalazi se drveni patos koji je nakucan na letve koje su nakucane na stari drveni patos koji je opet nakucan na letve, tako da imate još jednu akustičku nepoznanicu,

-dve rezonantne drvene kutije ispunjene vazduhom jedna 5m x 4m x 5cm a druga 5m x 4m x 10cm (odnosno jedan stari patos sav iskrivljen sa novim patosom koji je tako nakucan da ispravi grbe starog).

Kad razmislim, dobitak na čišćenju basova je možda nastao ne samo zbog podizanja zvučnika na stalkešiljke nego i zbog otežanja cele konstrukcije na kojo stoje i gramofonske ploče, i na taj način onemogućavanja ova dva drvena begeša ispod sobe da dodaju svoju bas-kontru Tannoy-ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm :stink: ....može li se izračunati volumen i odrediti veličina rupa za Helmholtzov resonator u tom podu? :DTo bi bilo zanimljivo - tretman prostorije za hard core jaudiofile. :D :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam nešto slično pokušao, doduše, ugradio sam dva 12" basa u plafon/pod komoru, cca 7k5l ali bez BR otvora. Nije dugo trajalo. Upotreba se limitirala na ono i samo isključivo ono vreme kada u prizemlju nikoga nema. Po opisu ugroženih, "slonovi su divljali/skakali po plafonu" dok se to gore nije baš ni primetilo nešto posebno - dodavalo je finu notu korpulentnosti i zaokruženosti donjeg područja ali se zapravo nije toliko čulo koliko se osetilo. Ne bih se ja poigravao uvođenjem poda u tonske kontrole...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ništa prostije od izračunavanja navedenih parametara, jebada akustičkog tretiranja takvog problema sa slonovima počinje i završava se na novčanom planu, ili kao u ovom slučaju, seobom sistema za oko mesec dana u drugu sobu koja je nova enigma i nova jebada za akustiku (sadašnja soba ko kutija za čizme sa dvoduplim dnom (5m x 4m x 3m),

nova ko kutija za cipele sa ojačanim dnom (6m x 3m x 3m) i stepeništem na suprotnom zidu od budućeg audio-hrama, ZenMod vido obe, a kad se završi preseljenje biće verovatno i tema/tutorijal/projektgalerija o celoj paradi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

ćao svima!

...u nastavku projekta Nosim FAK Sa Sobom na meni bio red da se prihvatim prijatnog zadatka i privilegije da budem domaćin druženja.

Malo smo jeli, pili, ogovarali decu što svoju što tuđu, projekte što svoje što tuđe, stavili po koju ploču i kako obično biva vreme nas izdalo, prošlo za tren :)

hvala gostima što su bili, mogli bi ponovo!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...