Jump to content

Automatski podizač ručke - preporuka


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

Svi želimo da sačuvamo svoje zvučnice, ali i da opušteno poslušamo stranu do kraja. Nisam video temu o ovome, pa me zanimaju iskustva ljudi koji su ovo koristili. Ima ih dosta na tržištu, Audiotehnica, nekakvi LittleFwend ili kako već, razne praviše... Cene od 55€ praviša na KP, do ko zna koliko ovi markirani.

Šta mislite?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni je to kompilacija izmisljenog problema i nakaradnog resenja. Ustani sa fotelje i podigni rucku, hoces automatiku, konfor i izlezavanje, slusaj digitaliju, gramofon je ritual. 

Mogu da zamislim tamo negde u proslom veku, da je nekome bilo potrebno u odredjenim momentima, ali sada se gramofonu pristupa kao totemu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neeee, ne praviti cirkus od gramofona.

Imao sam na umu mrtvu mehaniku :)
 

Samo iz jednog razloga - dosta puta sam čuo da ne valja da igla ide do kraja strane i da može da skoči ka nalepnici. I da sam onda donji par stoja za retip i da neće nikad svirati kao pre retipa, pa da sam ustvari donji ko’ko ‘oćeš. Pošto nemam nekog velikog iskustva sa drljanjem po unutrašnjim krugovima ploče (0 puta), a prepadam gospoju kad đipim da dižem ručku, zanima me da li ima smisla kupiti npr AT, ili je praviša sa KP dovoljan.

21640BE8-88A7-47F1-BA63-1DBA71917411.jpeg

6386BCA5-8FB1-4FFE-B8A7-3A31C780B8E7.webp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, gluv_i_udaren reče

dosta puta sam čuo da ne valja da igla ide do kraja strane i da može da skoči ka nalepnici

Pa moze ako je zadnja brazda ostecena - kod mene su samo jedna il' dve takve i to nisu fabricka ostecenja vec nesto nekako nastalo upotrebom ( van upotrebe )  .... ta zadnja brazda je vrlo retko pravi beskonacni loop ( imam takve ploce ), najcesce se igla vrati nazad i tako narednih xx-xxx min-hr-vremena-cela noc ( ili koliko je potrebno da se ode do gamofona ).... zasto pravi beskonacni loop nije standard stvarno ne znam - verovatno jer su tehnicari mislili da je dovoljno da zadnju spiralu vrate u samu sebe... mislim da je to ono sto se desava a to nije beskonacni loop koji moze da radi bez prekida 24/7.

a i kad ti odleti igla na nalepnicu .... ne treba ti retipp, nije to bas tako osetljivo... a ako jeste e onda je vala takva zvucnica za djubre koji god proizvodjac bio u pitanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari

ne mislim da će joj od jednog izletanja biti nešto, ali sigurno da nije dobro da drlja gde ne treba.

Jednostavno - praktično - mislim da će mi pomagalo pomoći da opušteno uživam i u poslednjoj pesmi bez da istežem vrat i gledam koliko još ima. A cilj našeg hobija i jeste da uživamo u muzici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta se meni ne svidja, sto rucka silom kantilevera treba da pomeri polugu. A onda dozivljava razvlacenje po brazdi kako je lift podize, gubi trenje a antiskejting radi.

Sve to nije manji problem od lose zadnje brazde, koju istina nisam susreo, ali nije nemoguce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za 40 i kusur godina mi igla nije izletela na etiketu, ali čuo sam da je to moguće.. ipak i dalje sam potpuno (i apsolutno) opušten kad čujem da se igla približava kraju ploče - to je posledica višegodišnjeg treninga (lezi, digse, ustaj, sedi) u svim disciplinama koje uključuju gramofon

veća opasnost za iglu, od etikete je alkohol.. i krpa za prašinu u neovlaštenoj ruci

kapiram da je dejstvo neočekivane sile koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar, pretočeno u gadgeting i šminkanje, ali za tim nema potrebe.. koga svrbi novčanik nek kupi ploču, gadžati pre ili kasnije završe u fioci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi se na filmu taj cim u stranu, prema spolja, pre nego sto ga poluga privuce nazad i na gore. Kantilever mora da gura dodatnu tezinu i to u zoni gde pravi gresku gaznog ugla. Baska sto me jezi taj udar poluge u rucku.

Strano telo u sistemu.

Ako moze neka optika, rid rele, indukcija, beskontaktna detekcija, pa reakcija na postojeci lift, to bi bilo prihvatljivo, ovo samaranje rucke ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...