Jump to content

Automatski podizač ručke - preporuka


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

U jednoj kutiji preampa da imas mogucnost  , skroz cist preamp bez thda, mogucnost kontrolisano da unosis thd in the fly dok svira muzika, mogucnost da preskocis preamp i da uredjaj radi samo kao volume sa baferom. Moze a i ne mora sve to da bude balansirano. ... e da i gain da bude u nekom opsegu varijabilan, sa fronta da moze da se podesava.

i ovo ce za nekoliko god da bude, kao sto se mi "smejemo" starcima sa vasim gramofon ritualima, tako ce uskoro i za "nasu" generaciju klinci da se smeju sa hladnjacima, mosfetovima, flakovima.. i svemu tome.

Ovo sa daljinskim i svetlima, je skroz COOL...dobro je da jos uvek postoji da se neko zanima. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nije ritual kad pustim ploču na gramofonu.. ritual je ono što Nadal radi sa flašicama, gaćama...

zvuk je bolji a slušam (barem) celu stranu, dakle ne promakne mi kontekst, ideja.. ne držim prst na daljincu kao na okidaču prekidajući tekuću radi sledeće koja će biti bolja barem 20 sekundi

i ne volim kada ploča krcka, pucka - smeta mi, sve ću da uradim da do toga ne dođe: zbog toga radije biram preciznu vagicu, kvalitetan unutrašnji omot, efikasnu četku, nego mehaničku prepreku sa kojom se ručka sudara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ritual nije nesto je prikazano u negativnom svetlu, daleko od toga, VEOMA to postujem.

Kada slusam ceo album npr sa flac-a, traje to 10-ak dana od pocetka do kraja albuma, onda dodje period kada se vezes i hoces da pustis pojedinacnu numeru.  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

mogucnost kontrolisano da unosis thd in the fly dok svira muzika

Ovo je samo u digitaliji moguce, uz odredjene uslove i ne po sadasnjim standardima digitalnog audio signala. Prevelika kolicina bitova digtalizacije je pojela vreme potrebno za ubacivanja nekakvih ciljanih ili kontrolisanih efekata. Pride, iskljucuje mogucnost biasa ili tripa, da li nesto svira ovako ili onaka(kablovi, utikaci), da bi korektnom intervencijom uspelo dodavanje THD.

Inace nemoguce. Moze se dodavati drugi harmonik, ili neki neparni, ali kontrolisati "total", pa u realnom vremenu nadodavati, i da bude kvalitetno, bez da pogubi osnovni info...tesko...

Ne moze to "preamp" u klasicnom smislu da radi. Vrlo slozena namenska sprava, pride da se konvencijom definise sta se u kom terminu mislilo i sta treba da znaci...

A to da li ce neko necemu da se smeje, koga briga. Svaka zabava svoje rituale ima, kome se svidja neka uziva, kome ne neka trazi sebi...

Postoji rucak sa ritualom i postoji klopanje ispred kioska, postoji gustiranje konjaka uz ploce i muziku, i postoji cuclanje piva ispred radnjice...pitanje je sta ko voli i sta kome treba, neko jede da bi ziveo neko zivi da bi jeo...bitno je da su svi srecni u zeljenoj meri.:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

Ovo je samo u digitaliji moguce, uz odredjene uslove i ne po sadasnjim standardima digitalnog audio signala. Prevelika kolicina bitova digtalizacije je pojela vreme potrebno za ubacivanja nekakvih ciljanih ili kontrolisanih efekata. Pride, iskljucuje mogucnost biasa ili tripa, da li nesto svira ovako ili onaka(kablovi, utikaci), da bi korektnom intervencijom uspelo dodavanje THD.

Inace nemoguce. Moze se dodavati drugi harmonik, ili neki neparni, ali kontrolisati "total", pa u realnom vremenu nadodavati, i da bude kvalitetno, bez da pogubi osnovni info...tesko...

Ne moze to "preamp" u klasicnom smislu da radi. Vrlo slozena namenska sprava, pride da se konvencijom definise sta se u kom terminu mislilo i sta treba da znaci...

A to da li ce neko necemu da se smeje, koga briga. Svaka zabava svoje rituale ima, kome se svidja neka uziva, kome ne neka trazi sebi...

Postoji rucak sa ritualom i postoji klopanje ispred kioska, postoji gustiranje konjaka uz ploce i muziku, i postoji cuclanje piva ispred radnjice...pitanje je sta ko voli i sta kome treba, neko jede da bi ziveo neko zivi da bi jeo...bitno je da su svi srecni u zeljenoj meri.:cheers:

aj da pomenem samo jednu stvar u koju ne verujes, pa mozemo dalje...

Bateman EW 01 2003 mar2003 10 to 100uF caps and 100 Hz measurements_0.pdf

zaboravio si na moju vrstu, ona koja ne pije, a voli da skuva kafu, zapali cigaru i uziva u muziku :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuk konda samo u odredjenim uslovima, ne uvek i ne specificno. To da kontrolisano imaju boju tona, fokusirano na -120dB, je em nemaju em se ne cuje a niti utice...mislim teoretski je uticaj kao refleksija svetla sa Meseca. Nema tu sta da se "veruje", ili znas ili ne znas.. :) 

Ne sami i ne bez interakcije sa ostalim komponentama. Ukratko...

Ovo sa gramofonom nema veze sa tehnikom, vec sa ritualom...

A kablovi i kondovi, ponasanje dielektrika, protok necega kroz nesto, ne moze to da se rascivija sa virtuelnim instrumentima, ali je edukativno zanimljivo.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde i na YT postoji predstavljanje originalnog AR gramofona, cikica voditelj prica i pokazuje sve i svasta - u zadnjih 5-8 min ide snimak sta se desava u zadnjoj brazdi, dok slusamo vidimo FR opseg i desavanje - vrlo korisno.

Dakle moguce je naci i cuti / videti - nista zbog cega treba brinuti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, vladd said:

Zvuk konda samo u odredjenim uslovima, ne uvek i ne specificno. To da kontrolisano imaju boju tona, fokusirano na -120dB, je em nemaju em se ne cuje a niti utice...mislim teoretski je uticaj kao refleksija svetla sa Meseca. Nema tu sta da se "veruje", ili znas ili ne znas.. :) 

Ne sami i ne bez interakcije sa ostalim komponentama. Ukratko...

Ovo sa gramofonom nema veze sa tehnikom, vec sa ritualom...

A kablovi i kondovi, ponasanje dielektrika, protok necega kroz nesto, ne moze to da se rascivija sa virtuelnim instrumentima, ali je edukativno zanimljivo.. :) 

da, nije pod gramofonima vec tehnikom, rituali su za nekog drugog :D 

pod odredjenim uslovima, dobro da se slozimo, bias on it...

naravno da je u interakciji sa ostalim komponentama. Eto gsn Pass kome uvek skidamo kapu, upravo to radi. Daje "pecat" svom proizvodu. Veliki mag, sto bih ja reko stara lisica je u igranju sa tim harmonicima. Mozes da mu prekopiras celu semu, ali treba sve znati nastelovati da bude copy-paste.

Neki line deo za preamp treba da mi stigne ovih dana, pa sam posmatrao kako je on radio i kako su ovi to prekopirali, Elna Silmic II i u jednom i drugom slucaju, valjda bi trebalo identicno da se cuje :D

Simulacije i virtuelne masine...samo deo alata koje moze da ti sluze, kao i svaki tool, merna oprema sledece, a uvo trece :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MA ne, tu je diskusija preduga i problematicna. I neka desavanja se ne mogu prosto preslikavati.

Poenta je da nema nikakvog verovanja, vec je pitanje da li nekoga nesto stimulise ili ne. Neki rituali i neka znanja jednostavno me ne ushicuju.

A cinculiranje oko gramofona je posebno uzivanje...ne treba ga mesati i porediti ni sa cim...ni sa ushicenjem kondenzatora, osiguraca ili sexa...  :)  

Sto se cika Nelsona Velikog tice, on dobro zna sta treba da zna, i cak zamoljeva trolovsku omladinu da ne dave i da mu veruju da on u SVOJE proizvode ugradjuje dovoljno dobre i vrhunske komponente, ukljucujuci i kondenzatore, naravno i sve ostalo...i da ne mora da proba kako to sve zvuci sa ovim ili onim...  

I njegova posebna snaga je sto ima dovoljno moci da nesebicno podrzi DIY zajednicu svojim odlicnim konstrukcijama, bez da mu to utice na posao, zabavu, renome...

A da je kopiranje lako, pa svi bi molovali Mona Lizu :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

MA ne, tu je diskusija preduga i problematicna. I neka desavanja se ne mogu prosto preslikavati.

Poenta je da nema nikakvog verovanja, vec je pitanje da li nekoga nesto stimulise ili ne. Neki rituali i neka znanja jednostavno me ne ushicuju.

A cinculiranje oko gramofona je posebno uzivanje...ne treba ga mesati i porediti ni sa cim...ni sa ushicenjem kondenzatora, osiguraca ili sexa...  :)  

Sto se cika Nelsona Velikog tice, on dobro zna sta treba da zna, i cak zamoljeva trolovsku omladinu da ne dave i da mu veruju da on u SVOJE proizvode ugradjuje dovoljno dobre i vrhunske komponente, ukljucujuci i kondenzatore, naravno i sve ostalo...i da ne mora da proba kako to sve zvuci sa ovim ili onim...  

I njegova posebna snaga je sto ima dovoljno moci da nesebicno podrzi DIY zajednicu svojim odlicnim konstrukcijama, bez da mu to utice na posao, zabavu, renome...

A da je kopiranje lako, pa svi bi molovali Mona Lizu :D

Diplomatija ti je uvek bila "jaca" strana konverzacije. 

preamp-ve, Za Pass korporaciju radi Wayne a Nelson power delove. Sigurno da Nelson nece da DOZVOLI da njegov zvuk biti identican sa necim, vec ce da da svoj "pecat". Tako i "sredjuje" ampove za ukupni dobitak. U njegovim uredjajima nikada neces da nadjes jedan te isti tip kondova, vec svaki ima svoju namenu.

Nego vladd, da se vratimo na rituale koji vladaju sa gramofonima. Da li pustas od pocetka plocu ili ponekad samo po jednu numeru sa ploce? Nije potrebna nikakva elektronika?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prevelika se diskusija otvara a prosti zakljucci unapred.

Ploca se pusta kako se hoce, sada, najcesce je to cela strana, ali nije problem da se slusa jedna ili dve stvari, namenski.

Nekada se za tu selekciju koristila traka, kasetofon ili magnetofon, pa napravis kompilaciju i stedis i plocu i iglu. To je bio ritual oko gramofona, druge vrste...

Nekada...

Nekada si nosio plocu kod drugara, koji je kupio i ima bolji sistem, pa snimis bolju traku, cujes nesto drugaciju prezentaciju ploce..

A nekada si pustao plocu, pricao slatke price, kuvao kafu i zaglavio sa bivsom drugaricom...tada je vec mozda i trebala neka automatika da spasi i plocu i iglu ili je to bilo zrtvovano za vise i toplije ciljeve....:rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nelson sasvim drugacije koncipira ono sto radi, to rezultuje nekim zvukom, izuzetno dobrim, ali koji ne zavisi od ugradjenog ili neugradjenog butik kondenzatora...

Onaj koji je ugradjen, a Papa npr voli TRW kondove, radice posao za koji je zamisljen. 

Mnogo je to sira problematika od sklapanja lego kockica i redjanja imena ili brendova na totemu, problematika je ozbiljno sustinska, ma koliko sakrivena zarad popularnosti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Nelson sasvim drugacije koncipira ono sto radi, to rezultuje nekim zvukom, izuzetno dobrim, ali koji ne zavisi od ugradjenog ili neugradjenog butik kondenzatora...

Onaj koji je ugradjen, a Papa npr voli TRW kondove, radice posao za koji je zamisljen. 

Mnogo je to sira problematika od sklapanja lego kockica i redjanja imena ili brendova na totemu, problematika je ozbiljno sustinska, ma koliko sakrivena zarad popularnosti...

previse siroko :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/29/2020 at 11:18 PM, gluv_i_udaren said:

Svi želimo da sačuvamo svoje zvučnice, ali i da opušteno poslušamo stranu do kraja.

19 hours ago, gluv_i_udaren said:

dosta puta sam čuo da ne valja da igla ide do kraja strane i da može da skoči ka nalepnici

18 hours ago, gluv_i_udaren said:

mislim da će mi pomagalo pomoći da opušteno uživam i u poslednjoj pesmi bez da istežem vrat i gledam koliko još ima. A cilj našeg hobija i jeste da uživamo u muzici.

Gde si sve ovo čuo? :)

Slobodno se opusti i uživaj bez istezanja vrata! :)

Evo ja poslednjih četrdesetak godina koristim potpuno manuelne gramofone i dozvoljavam da mi igla stigne do kraja i da obrne nekoliko krugova u završnoj unutrašnjoj brazdi, onoliko koliko mi treba da ustanem i da priđem gramofonu kako bih liftom podigao ručicu.

Za sve te godine i desetine hiljada sati slušanja ploča, NI JEDNOM nisam imao nikakav problem.

Igle mi nisu trpele nikakva oštećenja i životni vek im je bio normalan.

Desilo mi se čak par puta i da zaspim, i da se ploča sa iglom u završnoj brazdi vrti nekoliko sati, ali, koliko se sećam, ništa strašno se nije desilo - rezultat je bio uporediv sa trošenjem igle kao da je ploča normalno svirala tih nekoliko časova.

Na kraju krajeva, da se nešto čudno i opasno dešava u završnoj brazdi to bismo sigurno čuli, pošto igla i zvučnica sva dešavanja prenose u real time-u. :)

Malo šuškanja i blago ciklično "tup", mi nikada nisu predstavljali problem. :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam i ja kont’o, sve loše po zvučnicu bi moralo da se čuje loše (sem možda savijanja kantilevera). Opet, čuo da “ne valja”, pa pazim. Ne preopterećeno i paranoično, nije ona mene kupila nego ja nju, ali pazim.

Mda. Tačno. Odo’ da slušam samo poslednje pesme što sam propustio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...