Jump to content
Alex

6V6 Salas Preamp by Alex

Recommended Posts

Eeee... ja i ceve :D Rekao sam sebi jedina vlakna koja gore unutar vakumiziranog stakla kod mene visiće sa plafona soba, al ajde sad. Rek'o pa porek'o.

Odustalo se od Borkovog FLA02 (mi-followera) - barem zasad - probaće se i to, ali prema gazda Belitovoj preporuci, da prvo probamo ovaj jednostavniji sklop.

Od istog sam dobio u nekoj menjaži ruske 6П6C - kažu to je isto to. Od čika Shonneta na poklon 6Ц5С ispravljačice, tako da će ovo biti jedno pravo grčko-rusko pretpojačalo made in Serbia.

Da se ja pitam ispravljanje bi bilo samo cev-kondovi i eventualno kalem i kraj, al ajd' - prvo video tu Maidu, pa onda u onoj Vixovoj SEWA temi videh i da je Beli predložio, sada već odavno sažvakan, Salasov SSHV2 shunt. Delovi iz Farnella su na putu.

Već ima u SEWA temi ovih šema, al ajde neka su i ovde, kao starting point:

6v6.thumb.jpg.535f2aba6ad649d2309d7fe3137162ba.jpg

sshv2.gif.cbcf5e3add6129624e473c3190d60658.gif

Jer tako smo u mogućnosti, biće dual mono. Hteo sa jednim napajanjem, al iz više razloga idem ovako: jedna cev drži 70mA max, pa da ih ne stavljam u paralelu, drugo, već naručio delova za dva shunta, već imam (od čika Belog) delvoa za dual mono....

Trafoi poručeni kod STF Niš (jbg, poznajem čo'eka pa reko ajd da mu pravim poso), biće 50VA sa jednim odvojkom za grejanje 6.3V 1A a ostalo ide na 2x300V (oko 70mA što je ujedno i max ispravljačice).

Trafo zaseban grejaće ispravljačice.

Još se dvoumim oko potenciometra i selektora - da li ono standard preklopnik + plavi ALPS (što već imam) ili onaj moj PGA2311 sa mikrokontrolerskim selektorom (što isto već imam). Sa PGA čipom gubim potpunu dual mono konstrukciju (napajanja za oba kanala su u istom čipu), al sa alpsom gubim mogućnost uvaljivanja u fotelju i stišavanja / rasplamsavanja glasnoće. Će da vidim...

Hehe, ma hteo ja to još davno, ali... iskreno, FAK me pokrenuo ponovo u diy, baš sam bio batalio... :)

ajd kad napravis to sve , verovatno ti dam semu krstenog regulatora

11 minutes ago, Zen Mod said:

ajd kad napravis to sve , verovatno ti dam semu krstenog regulatora

Jedva i ovo ako uspem da spakujem u kutiju kakvu želim - a još i da naturam trafo i 48 releja - al ajd, što da ne, bumo videli, možda i zaseban kutijon ;):)

Evo, sa @skrstic -em zajedno naručili delova za shunt, sa tim da ja idem sa nešto drugačijom PCB... uključujući lampu i konditje.

nisam mislio na Iron Turtle , nego na naponski regulator

1 hour ago, Zen Mod said:

naponski regulator

:o

;)

3 hours ago, Alex said:

Još se dvoumim oko potenciometra i selektora - da li ono standard preklopnik + plavi ALPS (što već imam) ili onaj moj PGA2311 sa mikrokontrolerskim selektorom (što isto već imam). Sa PGA čipom gubim potpunu dual mono konstrukciju (napajanja za oba kanala su u istom čipu), al sa alpsom gubim mogućnost uvaljivanja u fotelju i stišavanja / rasplamsavanja glasnoće. Će da vidim...

Motorizirani alps + mikrokontroler ili arduino?