Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

Da, DAC je AK 4396.

Veceras testirao na jednom  drugom sistemu mnogo  boljem ( skupljem ) od mog ( i kod mene se bolje cuje  :assshake: ) .

 

Ali prosto nervira sto je pretih. Sa malo vecim gainom bi dobio i dinamiku i udarac i presens. Sta predlazete  da stavim FET,BJT, OPA, lampicke,...? Dajte bre neki trafo  6,3V  150V imam gotov lampaski stepen.

Inace da pohvalim Ljubena iz JLSounda, vrlo je predusretliv i voljan da pomogne.

Ponudio mi upgrade firmvera. Da posaljem DAC i USB da mi odradi. Nesto mi se ne salje tamo vamo pa sam trazio IMG fajl.

Ima li neko SPI programator da mi ufleshuje firmver?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam programator za atmega za USB i za paralel port. Ako može

 

AK4490 ima 2v izlaz.

 

Mora nađem nekog ko ide tamo vamo za BG da donese, da me ne riba carina ovde...

 

Trafoe nemam, sema za grejanje jedan sa pripadajućim regom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha. Muški, kad udaraš udaraš do kraja.

 

Zezam se malo :)

 

Nekad se treba pomiriti sa tim da neko zna bolje i ne vidim problem kupiti. Još kad je čovek korektan i hoće pomoći, plus cena vrhunska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

USB i DAC je iluzorno razvijati zbog firmwera :dosta: (sem ako ne zelis da prodajes na angro)

E sad analogni deo i prckanje oko njega je my favorite. Bar da imam neku iluziju  da sam  nesto :siroma:  doprineo. Ako sve kupis onda kupi neki gotov DAC  i baci letilicu na otpad. :gospodin::imase:

Pa i ti ne pravis  zvucnike od nule ( magneti, spulne, membrane,...) :welding:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo info koji upravo dobih od Lyubena:

 

Hi Boban,
 
I2SoverUSB + AK4490 + LME49710 kit combo + LCD control board + shipping to Serbia is Euro 162.3, i.e. shipping to Serbia is Euro 6.5
 
And No worries at all, I can write Euro 20 on package if it's OK for you.
 
Best,
Lyuben

 

 

 
Može GB, moguće da malo koriguje cene. Što se tiče mog odlaska nemoguće je.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ugradio lampicku u DAC.

post-39-0-91377500-1455315944_thumb.jpgpost-39-0-27088000-1455315962_thumb.jpg

Ruska vojna 6N17B. (6112 na zapadu) 

Dobar trafo i pristojno ispravljanje.

Dac napajam za  sada sa switchera ( predimenzionisanog 2,5A)samo jednog. Probao sam  sa dva nezavisna napajanja i nisam bio za dovoljan iako je to drugo(za USB) bilo neko Sony  bajagi  for audio. Unosilo mi um pa sam vratio na napajanje sa USB linije. Ako se pokaže dobro napraviću duplo linearno napajanje.

 

Najviše  me namučilo raspoređivanje komponenti  unutar kutije i bušenje rupa i fiksiranje delova. Uvek mi je mehanička obrada bila problem jer em numem  em nemam alat za šloseraj.

Na kraju je ispalo bolje nego što  sam se nadao. ( kako sam se nada(va)la dobro sam se udala).

 

A onda proba.

post-39-0-82557000-1455316802_thumb.jpgpost-39-0-10015500-1455316814_thumb.jpg

Sve povezano improvizovano."HeghEnd " USB kabl :wink2:  Običan printerski jedva da je i 1.0 standard podržan. Bračinac pasivni preamp jer je  lampička u  DACu odvrnuta do kraja bez ikakve atenuacije. (Bračinac preamp je ustvari  kutija sa Blue Alpsom i dva para činčeva. Za ulaz i za izlaz.Doduše neobeleženih pa sam  morao da otvaram da vidim šta je gde)

Lapatop i cepaj.

:respect::good2:

Zvuk me odmah oduševio.   Pojačanje nivoa je dodalo oštrinu, autoritativnost, dinamiku,atak,...ma sve je pet puta bolje nego klot DAC

Najblaže rečenoja sam prezadovoljan.

 

 

BTW  Verovatno ću za praznike da budem u BG pa ako ima zainteresovanih može da se čuje DAC. :pivo:

 

PS Kas sve premislim ipak je ovo bolja kombinacija od LPFa i lampi na I2S. Pre svega što se fenomenalno  čuje (doduenisam probao noDac sa ovim lampcama), dalje nema plop zvuka  kod promene pesme, treće dekodira sve a ne samo DSD pa  je dovoljan i slab PC (kao onaj moj Wyse klient) i nema bespotrebnog prebacivanja svega u DSD. Pod Daphileomradiodličnoa pod Windowsom se nešto glupira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...