Jump to content

Primare Pre32, A32 komplet


Srecko

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, vladd reče

Da ali nebitno, slusao sa nekim odaksima u solidno velikom pomalo nezgodnom prostoru, onako, soba pa trezarija pa se nastavlja u kuhinju...

Ali ja uvek za nagluve zvucnike dajem  prednost snaznoj AB klasi, sa sto vecim zalaskom u "a" klasu, to mora da pogura bas kako treba i bez stucanja. 

Pride pojacalo isporucuje neke silne ampere na izlazu, pa ne bi bio problem da gura ESLov trafo na ulazu...tu je vec teze cuti razliku naspram sposobnog Q405. Ne bi ga trebalo ukrstati nepotrebno sa ultraefikasnim zvucnicima, nema tu nikakvih beneficija.

Ne moze da se pored sa Dynaco, taman da se postave i oridjidji lampe tipa ultracicmilovane 7199, ipak su to ljutkasta izoblicenja i na visokim i u basu, mekota(moguca i faza, neko ce jednom nekada i izmeriti), kao bakin kolac...to ima svoje mesto u prostoru ukusa i sto se lepote tice...ali neuporedivo...po vise osnova...

Pride i JC zna neke nove-stare trikove :) , kako da cvrcne zvuk diferencijalnog ulaza da nadmasi reputaciju ostrine i suvoce.

eto vidis,to su razlike koje razdvajaju,obicne korisnike koji samo slusaju,i nisu optereceni nicime drugim....ima li tu sarenih izoblicenja koje mi volemo,ili ne, je neka druga prica ,mene licno ne interesuje...taj Dynaco ST70 sto ja slusam je od drugara,imao nekad firmu,radili pretpojacala,izlaze-bejahu neki klonovi Pass iteracije,DAC koje je ovdasnja audio zajednica izuzetno hvalila i cenila,i nisu bili bas tunel jeftinoce,ipak on je sebi uradio gust, trosi to sto trosi,razgalio sve svoje prijasnje audiofilisticke sprave,sisteme,i lepo se vratio na jedan vintage feeling..koju kombinaciju cevi trosi utom,ne znam,al znam da se o tome ispredalo pooodooosta u uvdasnjem Dynaco klubu,i nisu to bas jeftine cefke...volem ja i ampere i vate u vecim kolicinama u amplifikaciji,al ako to nije dovelo do sonicnih rezultata (pozitivnih,u cujnom smislu), i to ti je ko kod bodybuildera,cesto ni svoje d.pe ne mere obrisati na WC od misica koje je sebi nabildovao...:jamaica:...tako ti je i u hifi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne moze to vise, dok se bilo momcic je i moglo, slusas price, citas casopise, kombinujes sprave i ravnog mozga slusas muziku, kao muziku, a sprave kako su drugi rekli. Momacki zivot je ostao u proslosti.

Meni su sve sprave fine, u koje je ulozen neki trud, svaka ima svoje mogucnosti, kao i ljudi, samo sto se neke sprave mogu poboljsati.... :) 

Nekako mi prija cist i jasan, pride dinamican zvuk, ali vise od svega volim da prepoznajem ponasanja i korelacije sprava medjusobno, nego da se opredeljujem za ovakav ili onakav zvuk. Vise volim da "opravdam" spravu sto u nekom okruzenju ima zvuk kakav cujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vladd :ne kazem da je to bas tolko lose,cak imam i pozitivnih uspomena,hebiga JC je bio modifikator MAC amplifikacije sto je Grateful Dead koristio za razglas,cinjenica da su mi njihovi snimci izuzetno dobro svirali iz nekog neobjasnjivog razloga na tim Parasound-ovima :thumbup:,ali van toga nista specijalnog mi nije ostalo u secanju za njih...msm,sve to iz pera ko je bio "usviravac" za zvanicnog distributera iz tih vremena...prosli par puta kod mene u nekom nedeljnom-dvonedeljnom  turnusu kod mene,uz neke druge spravice iz njihove ergele tipa Naim,Leben,Promitheus itd...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JC je nakupio specificna znanja, s obzirom da se kao fizicaar ubacio u prazan prostor za pravljenje pojacala. U nekim specificnim davnim vremenima.

I bez obzira sto se sada bavi zanimacijama nedostojnim njegovog renomea, ima prava kao maniti matorac na sve to :) 

I to je ono sto  takvi likovi kao Nelson, John rade kao dizajneri blokova, delova pojacavaca sa odredjenom idejom i nacinom rada, vrlo isfiltriranim spletom kompromisa, i sto ih cini posebnim...to se ne moze slusati bez predrasuda i predinformacija.

A to da li neko drugo pojacalo zvuci drugacije zato sto ga je modelovala moda, usteda ili reklama na trzistu, specificno formirani kupci nekog hienda, kojima je bitna prednja ploca colovaca, a pozadi mogu i srafici za lim, ili je popularno kao Ceca kraljica, srBska majka, mislim da tu treba naci granicu...

Ili je to drugo pojacalo prosto bolje u nekim okolnostima i za neku cenu. Susurinova pojacala su sigurno ultimativna, ali je i cena suluda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bez obzira sto se sada bavi zanimacijama nedostojnim njegovog renomea, ima prava kao maniti matorac na sve to :) 

 

Sve je rečeno! 

Audio tehnika je postala marginalna!

Niko više ne sluša muziku.  Muzika koja se sluša ne zahteva ništa bolje od D klase.

Zašto bi se ozbiljni stručnjaci bavili nečim što ne donosi novac, niti je suštinski bitno za opstanak čovečanstva!

MAMUDIJE za zaljubljenike ili posvećenike!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojacalo je dobro, a ne znam sta bi imao upotrebljivo od tudjih utisaka? 

Moras sam da se snadjes za svoju radost, sa svojim usima i poroznim koskama, sa svojim zvucnicima i u svom netretiranom prostoru. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Moras sam da se snadjes za svoju radost, sa svojim usima i poroznim koskama, sa svojim zvucnicima i u svom netretiranom prostoru. :) 

Pa zar do sada nisi skont'o da njemu treba neko da kaže kako to treba da se čuje da bi on to prihvatio, njegove lične uši nisu merodavne.B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je, da po hiljaditi put ne objašnjavam zašto.
Kad bi mi okolina dozvolila ja bih završio sa Cecom[emoji16] (što bi ustvari bilo mnogoooooo lepo[emoji16]).
Loš karakter (debeo), ni senzori pa ni ukus ne mogu biti bolji[emoji16].
Kada sam prvi put čitao Pigmaliona shvatio sam da i za mene ima nade, i da se sve može naučiti[emoji16].
Samo treba naći svog Henrija Higinsa[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veni, vidi, (vici), slušao. 

To je konfekcija najviše klase. Izrađeno kao tenk, ili Volvo. Zvuči sasvim dobro, čak odlično. Neuporedivo bolje od muljavog i kvarljivog Tule!

Istog dana sam nakon Primare amplifikacije sa Primare CD player sa istim kablovima i na sličnim zvučnicima slušao Electrocompaniet pojačalo sa Audionote CDom i naslušao se muzike!

Sam konstruktor Primare ima uredjaje Bladelius koji bi trebalo da su ultimativnog kvaliteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To mi treba gospodine[mention=197]simplicisius[/mention]!

Znači od Šveđana, Bladelius je bolji izbor?

Dobro je da imam tu informaciju. Nadam se da mi sledeća kupovina neće biti poslednja[emoji16].

Kada ste kazali Ectrocompaniet, šta bi moglo od njih na Harbeth M40.1.

Primetili ste već da sam prilično "neobičan".

Dakle trenutno slušam preamp PS Audio 5.6 i snagaš Quad 405-2 Keith Snook Mod (dok mi se ne vrati sa "remonta" Dynaco ST-70). Ja sam zadovoljan jako kako moj Quad 405-2 zvuči, pretpostavljam zato što ne znam za bolje.

Racio i logika mi kaze da se ne uparuje snagaš od par stotina evra sa zvučnicima čiji je list price bio valjda 11900 GBP.

Dakle dovoljno sam pametan da znam da treba da korektno uparim komponente makar i ne čuo razliku[emoji16] (naravno da mi je za godine sluh odličan i nije da nisam u životu mnogoooooo slušao muzike ali znam da na kom je god nivou u bilo kojoj oblasti čovek može da napreduje do fizičkog limita uz korektno "vođenje" ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za electrocompaniet sam ti rekao...jako dobra pojačala prave, ali za više detalja adresa je mlađa koji ima ogromno slušalačko iskustvo

dodatno, trenutno prodaje moon pojačala od simaudio, hi-end više nego dostojan tvojim harbethima

blizu ti je, blizu tvojih teniskih terena, pa se zabaviš na dve strane

čovek je jako predusetljiv, kad se kod njega uđe teško se izlazi, pa sam siguran da će ti pomoći oko izbora za tvoje kutije

masku na lice, dupe uza zid :)  i na slušanje u sc, od ove priče po forumima slaba vajda

https://vox-audio.com/moon

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlog koji je dao Crni je konkretan!

Mala dopuna sa moje strane.

Za te pare, nakon preliminarne posete, i razgovora sa Mladjom , zahtevati da se eventualno odabrani uredjaj dobije nedlju dana za maltretiranje u kućnim uslovima.

I, zašto da ne, pozvati par prijatelja na zajedničko slušanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srecko 

ako si u prilici mozda bi trebao da probas ovog vintage Tandberg 3006A snagasa , AB je klase ,cistih 2x150W snage , na ulazu ima par signalnih komplementarnih J-fetova dok na izlazu ima dva para naponski naj-jacih Hitachi Lat-Fet snagasa , razlikuje se od vecine standardnih VFA pojacala snage jer je ovaj interno napravljen kao ultra brzi CFA  konfiguracije ( Current Feedback Amplifier) .

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala-snage/tandberg-3006a/oglas/100578838?filter_id=679873822

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlog koji je dao Crni je konkretan!
Mala dopuna sa moje strane.
Za te pare, nakon preliminarne posete, i razgovora sa Mladjom , zahtevati da se eventualno odabrani uredjaj dobije nedlju dana za maltretiranje u kućnim uslovima.
I, zašto da ne, pozvati par prijatelja na zajedničko slušanje.
Sve je to, što ste rekli, naravno normalno i jedini pravi način izbora.
Da pohvalim gospodina Simu on mi je ponudio da donese da čujem Hegel H190 ili H390 I što je još lepše preko 15% popusta.
Nažalost nisam mogao to da prihvatim.
Problem je što sam ja mator, sa aritmijom, svestan svojih ograničenja i zbog korone ne idem u posete niti ih primam, osim naravno svakodnevne šetnje jer i nabavke vrsim on-line u 70% slučajeva.
Dakle, tako sam izabrao (smatram da je prihvatljiv svaki rizik za adekvatan benefit) da se ponašam (da ne objašnjavam razloge svestan da je taj moj izbor mnogima nerazumljiv) i do vakcine ništa od svega toga jer ne smatram da je bilo šta u vezi sa HiFi prihvatljiv benefit za povećani rizik.
Naravno, pokušaću da budem vakcinisan među prvima, što je takođe moj izbor verujem mnogima isto ne shvatljiv; kada će mi tek biti moguće da uradim sve ovo što ste pomenuli.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srecko 
ako si u prilici mozda bi trebao da probas ovog vintage Tandberg 3006A snagasa , AB je klase ,cistih 2x150W snage , na ulazu ima par signalnih komplementarnih J-fetova dok na izlazu ima dva para naponski naj-jacih Hitachi Lat-Fet snagasa , razlikuje se od vecine standardnih VFA pojacala snage jer je ovaj interno napravljen kao ultra brzi CFA  konfiguracije ( Current Feedback Amplifier) .
https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala-snage/tandberg-3006a/oglas/100578838?filter_id=679873822
Hvala.
Konačno sam shvatio zašto se iz ponude prodavaca vidi da smatraju te pojačavače 3003 i 3006 kvalitetnim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Srecko said:

Naravno, pokušaću da budem vakcinisan među prvima, što je takođe moj izbor verujem mnogima isto ne shvatljiv; kada će mi tek biti moguće da uradim sve ovo što ste pomenuli.

Preporuka je da se i ovo odradi temeljno, da se provere efekti vakcine i kolicina antitela. Vise nista nije za slepo verovanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, krca44 said:

Mladja ima i Karan pojacala, kad se vec nabraja ne bi ih trebalo izostaviti.

da, ka i180, najbolje pojačalo koje sam u životu čuo...bez obzira na cenu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...