Jump to content
Woland

problem sa SBB ruterom

Preporučeni Komentari

pre 16 časa, zika reče

Da mi je sâmo da mogu da ih upitam, ponekad, gde sam ostavio nešto što tražim...

ja par kišobrana . nigde ih nema :smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 7.5.2020. at 10:41, Leonardo reče

Čim proradi  STARLINK 5G internet, prelazim kod njih. Rađe ću da dofinansiram misiju na Mars nego ovu ovozemaljsku pljačkašku gologuziju iz SBB.

Takođe. Ali ako budu bili povoljniji od MTS. Sve zavisi od računice. :smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
12 minutes ago, Mikorist said:

ja par kišobrana . nigde ih nema

Proveriću da ih nisam, negde, ovde, zaturio.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 25 minuta, Mikorist reče

Takođe. Ali ako budu bili povoljniji od MTS. Sve zavisi od računice. :smesna:

Negde sam čitao da će biti 80$/mon za USA i Kanadu, to od 2021-e,

a od 2027-e, ako mu dozvole da lansira još 30.000 satelita, biće pokriven rest of the world.

Tipa u urbanijim sredinama biće skuplje, a u ruralnim jeftinije.

Kod nas će, najverovatnije, firma brata Andreja biti oficijelni zastupnik, uzimaće signal za 10e/m po korisniku, dodaj ugradnju akcizu i PDV i dok stigne do korisnika biće 90e / m.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

došlo lice iz SBB, vratilo ruter starije generacije (uz komplimente soostvenoj službi nabavke) - posle neklliko reseta svih uređaja u mrežu, stvar je proradila

tražio sam da mi nabave kablovski modem bez rutera.. stigao Mikrotik RB951G-2HnD, napustio me je entuzijazam da danas prčkam oko mreže

eto

P.S. fuck SBB

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ebo te microtik

to nije dovoljno kinesko

:) 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Saga će se nastaviti, vrlo brzo, ne likujem nego, sada, kada znam izbor i ishod, sâmo gledam u (skoru) budućnost. Pre toga uživajte za sve novce, zaslužili ste.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Saga će se nastaviti, vrlo brzo, ne likujem nego, sada, kada znam izbor i ishod, sâmo gledam u (skoru) budućnost. Pre toga uživajte za sve novce, zaslužili ste.
na žalost, mislim da hoće, ali računam da umeju da nabave prost kablovski modem (to bi bio moj konačni pokušaj glede SBB), bez rutera i ostalih stvari koje idu njima na radost a meni na štetu

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne verujem ni da će star link niti bilo koja druga tehnologija uspeti da smanji redove ispred pošte i plaćanje računa kešom :msn-rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

aaaa mmcu im hoštaplersku:

evo već 15 dana kako se signal SBB prekida ne manje od jednom u minuti.. posledice su:

• film iz video kluba (ili onaj koji je vaćen unazad) se prekine, ekran zacrni, pa se nastavi posle nekog vremena
  • online muzika ili YT video, se prekine, baš kad je napeto, YT nastavi gde je stao a X50d pređe na narednu stvar
  • pritisneš send (mail, npr) i ne dogodi se ništa, ali znaš za jadac pa pomisliš da će mail otići kad se internet vrati, ali jok - ne ode
  • posebno iskušenje je online plaćanje: ne znaš koliko si puta platio, ili nisi

dakle SBB usluga kablovske televizije i interneta je neupotrebljiva.. rekoh im to posle 3 puta ispričane ove gore priče.. odgovoriše da će se neko javiti.. nije se javio niko, evo već 5 dana.

ako ne raskinem ugovor, i ovo malo samopoštovanja koje imam će nestati

nači - raskidam, alli.. uff.. MTS - 20/4 i da ugradim fiksnu liniiju, nešto oko 2.4K mesečno samo net.. i podrška na nivou SBB

Telenor 150 GB mesečno u 4G oko 1.6K, nađoh GSM ruter za 2.5K korišten, dakle 12 meseci ugovor.. a TV?

jebeš TV :ph34r:

nisam još prelomio, ali sam veeoma blizu

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jel si proverio kontakte sve, narocuto mrezne, obi znaju da se pomere.

Mail ne moze sa ne ide kada se uspostavi net. To nema veze sa sbb-om

Jel neko od komsija ima slicne probleme?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kažu da je Orionov optički internet najbolji, ali ga nema u mojoj zgradi izgleda da im je pokrivenost 3 ulice od centrale. I ja bežim od SBB-a dosadilo mi da budem veran a glup i plaćam a kvalitet  sve gori. Ne ide mi se ni u monopolski Lelekom jer ucenjuju da pored neta imaš i fisknu liniju, a u boxu kao nude veću brzinu. Supernova isto ima samo internet ali ni oni ne mogu u mojoj zgradi. Prosto ne zna čovek šta da radi, ne znam kako je u normalnim zemljama ali ovo kod nas katastrofa i rasulo kao i u svim ostalim segmetima.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, vinko said:

Jel si proverio kontakte sve, narocuto mrezne, obi znaju da se pomere.

Mail ne moze sa ne ide kada se uspostavi net. To nema veze sa sbb-om

Jel neko od komsija ima slicne probleme?

ma, sve sam proverio, ima problema u okolini.. neću preterati ako procenim da mi uzmu barem trećinu godišnje pretplate za vreme dok im nešto ne funkcioniše kako treba

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Evo par podataka za Supernovu, posto sam kod njih.

To se ranije zvalo drugacije i kad se promenila vlasnicka struktura kao da su odjednom promenjeni i svi radnici - pojavise se sve decije bolesti koje su prethodnici prevazisli godinama ranije.

Ono sto se dobija za trazeni novac je imam utisak nesto losije nego sto je bilo.

Prilikom potpisivanja novog ugovora ( nova firma preuzela staru pa "mora" novi ugovor ) - dobio novi ruter, taj nije valjao, vratili mi stari, neki Cisco ( ovo je izgleda bila opsta pojava kako rece tip koji je to menjao ).

TV + net + fiksni telefon je moguc u zajednickom paketu samo osnovni tv paketi su losi i za sve bolje se trazi doplata ( klasika ).

Generalno usluga je losija u odnosu na to kakva je bila pre promene vlasnika ( tv paketi ). Na osnovnom nivou sve sad radi ok ali ja s druge strane nemam komplikovanu mrezu razvucenu po celom stanu - samo osnovne stvari & wi-fi antena koja mi je ostala od prethodnih vlasnika.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ispada da se svi oni prepucavaju i patkometriraju, ali preko naših ledja, a najviše ispaštaju obični korisnici.Ja palaćm internet 500 mb/s(navuklimena premum paket, ako prebacim 150 presrećan sam a vikendom ne može ni 80 da prodje. Tve i ne gledam sem tenisa i Moto Gp ali preživeću i bez toga, tako da najverovatnije rastanak.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

To za box paket, teziste je, cak i u ugovoru, na terminologiji DO xxx kojecega protoka, i tako vekovima..ako hoces 100Mb, platis 200 i imas ponekad i preko 120, jako retko 160, ali je uglavnom nesto preko 100..

i tako, srazmerno pretplati, prebaci se prva niza tarifa, i vrlo retko se ostvari nazivna cifra, posto je poenta na DO te vrednosti a ne obaveza isporuke te vrednosti brojke protoka

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ogovarao sam ih i pretio preko društvenih mreža, pa su poslali ekipu: rekoše da je trivijalno - promenili par razdelnika (prekida ima manje za 66% :) ), a sutra menjaju kabl između kuće i bandere.. kaže pun je vode.. mišljah da je voda u kablu ekskluziva na RTV repetitore devedesetih :D

a online suport me je radio.. msm, probali su da me rade

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Uu bre... Mnogo se zalite... ? Bice vam mnogo lakse ako prihvatite realnost da ste u zemlji gde jeste. Elem, koristim MTS vec godinama (citaj vise od deset godina) i to je to sto je (korisnicka podrska mi za sada uvek izlazilanu susret, ne mogu nista lose da kazem)... Mozda bi trebalo vise ali i ovo je za ove pare dobro u poredjenju sa ostalima gde je internet navodno mnogo brzi, a ono ping u cetvorocifreni broj cepa. Cinjenica je jedna, a to je da kod nas nemas kvalitetnog provajdera vec kome se sta isplati i to prihvati... E da... Zadnjih deset godina sam dosta putovao po svetu, zacudili bi ste se koliko smo zapravo u rangu sa mnogo razvijenijim zemljama, osim ekstremno dobrih po pitanju IT infrastruktura poput Juzne Koreje recimo... Mogu da vam kazem da imamo vrlo pristojan internet koliko god me kudili posle ovog posta...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...