Jump to content

problem sa SBB ruterom


Woland

Preporučeni Komentari

Sta podrazumevas pod ne radi mreza?

Nemas internet ili ne radi mreza da se ne vide uredjaji medjusobno?

Da li mozes izmedju ta 3 PCa da urads ping izmedju njih.

I ko ti u toj mrezi dodeljuje ip adrese? Msm koji uredjaj, ili je staticno sve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Drugari,

Treba mi vaša pomoć. Vidim da se razumete daleko bolje od mene u ove stvari pa se nadam da će neko uspeti da mi pomogne smile.gif

Imam SBBov ruter CGA2121 i kamericu isped vrata Xiaomi 360 2k. E sad, podaci sa kamerice se smeštaju na memorijsku karticu, piše da može i na cloud ali to ne mogu da nađem kao opciju i treća varijanta je NAS server.

Na ruter sam nakačio externi SSD (USB) i vidi se u podešavanjima rutera da postoji i kamerica ga nađe i kao trasferuje podatke ali ja ne mogu sa lap topa da pristupim tom HDDu.

U podešavanjuma rutera USB drive se cas vidi kao ftp kojem je moguće pristupiti a nekada se pojavi i kao windows network place a sve to u delu "Home network" Media server.

Pokušao sam da povežem komp preko LANa i tada nekako uspem da mapiram taj folder ali sve nesto sporo i fajlovi koji su unutra ne može da ih otvori iako ih vidi kao mp4 fajl. Vrti i izbaci.

Uspeo sam cak jednom ali mislim da tek kada ukljucim komp i resetujem ruter da vidim taj shared folder na USB hardu koji je na ruteru. Vidim snimke kamere i kada sam kliknuo da pustim, WMPlayer trazi kodeke i tu je zabagovao i nestao folder-

Koristim lap preko wifi mreže.

Zvao sam SBB da mi daju uputstvo za korišženje rutera ili da me navedu kako da podesim, oni se time ne bave a ni uputstvo nemaju nego da ga tražim po internetu. Nisam uspeo da nađem.

Ako neko ume da mi objasni kako da podesim sve da radi ili ima neko drugo rešenje, bio bih zahvalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nećete se usrećiti onim što nalazim na net-u kao „uputstvo“...

https://fccid.io/N89-CGA2121/User-Manual/User-Manual-3800942.pdf

Proverili ste da li ste na CGNAT-u?

https://quickline.ch/media/kllbpjor/20190927_internet_modem_technicolor_cga2121.pdf

 

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, zika said:

Nećete se usrećiti onim što nalazim na net-u kao „uputstvo“...

https://fccid.io/N89-CGA2121/User-Manual/User-Manual-3800942.pdf

Proverili ste da li ste na CGNAT-u?

https://quickline.ch/media/kllbpjor/20190927_internet_modem_technicolor_cga2121.pdf

Ziko,
 
Hvala ti puno na trudu....ovo sam vec sve video. Jos neke quick setup fore, nigde detalj kako da namesti NAS.
 
Kako da proverim da li sam na CGNAT-u?  :)
 
Hvala

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A za tvoj problem. Ti tu izgleda imas vise problema.

Ne znam taj ruter ni sta moze ni kako.

Ono da jednom vidis shared folder drugi put ne, to nije do podesenja.to ti nesto drugo zeza.

Al sugurno ti fali codec za pustanje fajlova koje pravi kamera. Prekopiraj na racunar jedan fajl kojii snimi kamera i namesti codec da to mozrs da gledas, za pocetak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već ima pozadi odgovor

 

On 7.5.2020. at 11:07, Mikorist reče

Kada ti ISP uvali NAT (CGNAT), ti imaš dupli NAT. Prvi je od ISPa, drugi je od tvog rutera. Na svom ruteru možeš da forwarduješ portove,  i ne možeš na SBBovoj strani NATa i otuda su ti svi portovi zatvoreni i ne možeš ništa da hostuješ kod sebe. Takođe ni VPN neće da radi...ograničenja servisa su: web/ftp server na kućnom računaru nije vidljiv ... nemogućnost pristupa spolja kućnom NAS storage-u ili nemogućnost pristupa kućnoj IP kameri.

 

On 7.5.2020. at 11:10, Mikorist reče

I to otvoreno piše u TU - ovo treba znati - pre nego što se podpiše ugovor.

https://sbb.rs/wp-content/uploads/2020/07/net_tehnicki_uslovi_20190729.pdf

 

On 7.5.2020. at 11:12, Mikorist reče

Kod Telekoma je slično - ali bar podrška da full password od rutera kad ih iscimaš - i onda hakuješ ruter :D

Plus ih boli briga da li torentuješ ili šta radiš sa portovima...Žmure na jedno oko. :smesna:

hakovanje MTS rutera sam nekom slao na mejl - to mogu javno da objavim.

Evo kako to izgleda na MTS-u

TRAŽIŠ ISKLJUČIVO Huawei HG8245Q2 za optiku  (zaboravi Technicolor, ZTE i ostale modeme)

To da ti bude uslov unapred da potpišeš ugovor !

Obavezno kad dođu majstori da ti ubacuju optički kabl da budeš tu i da gledaš.

Kako ga ubacuju u kanalice - lepe po hodniku  -provlače kroz cevčice na uglovima - to je najbitnije za stabilni rad - ne sme optički da se uštine nigde ili savije više od ugla od 90 stepeni....a onda unutra - da ih teraš do željenog mesta (TV u dnevnoj /ili radna soba) a ne samo do ulaznih vrata.

Da predvidiš kad se bude krečilo gde će da stoji - da znaš tačno da ga moler ne pokida - ili neko kad briše prašinu.....sem ako nemaš kanalice i u samom stanu - ali obično lepe silikonom do plafona....Nikako do poda - to će da se iskida usisa dok trepneš.

Majstor mora da ima ručni uređaj kojim proverava jačinu optičkog signala + mali mikroskop - aparat  za spajanje optičkog na razvodnu kutiju,

Da se vratim na Huawei HG8245Q2

Prvo moraš da izvučeš podatke za logovanje iz njega

Povežeš se TELNET-om na IP rutera (192.168.1.1 port 23) –  Putty program - ili pod linuxom kroz terminal direkt

Username: “root”, password: “adminHW” (bez navodnika!)

 Nemoj paste-ovati lozinku već je otkucaj brzo i pritisni enter

Pokrenš komandu “display access system info” i sačekš da komanda završi (traje dosta dugo).
Pronađeš username i password na liniji koja sadrži “command:SHELL:getcustomize.sh” (P.S. username sadrži “@xdsl.isp.telekom.yu”).

To posle ovako izgleda na samom Mikrotik

Screenshot_2021-10-08_02-55-25.thumb.png.6189a08d7ce2ffdaf53de66bb632e934.png
 U zavisnosti od lokacije imaćeš jedan ili dva ONT čvorišta izlistanih za PPOE

Kod mene su BNG_BG_GUBEREVAC_1  i BNG_BG_CENTAR_1

(za oba čvorišta mora da se nameste PPOE konekcije - kad jedan link padne kači se odma na drugi )

Može da radi i bez imena - Service i AC name polje je onda prazno - Onda se Mikrotik kači na bilo koje ONT ime koje vidi - lista može da se vidi na PPOE Scan na Mikrotik

za NS nemam pojma kako ide ime  ali bi trebalo da je BNG_NS_CENTAR itd

ONT modemi koje Telekom koristi na optičkoj mreži imaju sledeću šifru:

    Username: admin
    Password: 20HWont17.    (ne zaboravi i tačku na kraju)

Njega namestiš u bridž

Ostalo BUKVALNO sve podešavaš na Mikrotik niti te ikad više zanima njihov uređaj

Fiksna IP ti ne treba....Sve portove otvoriš na Mikrotik....ILI  aktiviraš Universal Plug and Play (UPnP)

Screenshot_2021-10-08_03-36-07.thumb.png.78ac48a15cf8a35deb2bf9cba1c53815.png

 Nikad nisam zvao podršku - jednostavno radi optika....

Too ti je to ukratko. Srećno !!!

------

Pre sat vremena, vinko reče

I da nemoj ocekivati da ti ista od ivoga resava sbb. To nije do njih problem.

Eventualno trazi od njih uoutstvo za ruter.

Neće ni da mu reše .....NE MOŽE  da radi usluga UNIFI bez CGNAT - ovo znam sigurno jer tast ima SBB . Svi uređaji imaju modifikovan i zaključan Firmware.  :drinking-2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi hvala na detaljima ali...

Ne razumem se toliko u termine kao vi...umem da uradim u podesavanjima ono sto mi se kaze.

Necu da pristupam USB HDDu na ruteru spolja vec sa svog kompa koji je na istoj mrezi.

To sto se jednom pojavio ne znam ni sam kako sam uspeo i posle toga zabagovao i komp i mreza i nema ga vise. Mislim da sam uspeo nakon resetovanja gateway i kompa pa prvo sto sam uradio da ukucam ip adresu ftp-a u mapiranje diska i pustilo me dalje i tu zabolo.

Imam SBB internet i taj ruter, nije optika niti mogu da uzimam drugi. Sto se tiče SBB-a mogu da im tražim određene stvari koje su "izvodljive" jer mi rođak radi kod njih.

Znači imam potrebu da pristupim sa svog laptopa tom hardu koji se nalazi na ruteru samo da bi u slučaju da zatreba mogao da povučem te snimke. Ništa drugo.

 

Hvala vam svima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve jedno što nije optika. Treba ti kablovski uređaj  koji nema WiFi  odnosno UNIFI. Dovoljno je jedan ili dva njih da se zakače na UNIFI spolja  i možeš da se po**reš na WiFi pristup. Pogotovo ako imaš jedan ili dva (više) telefona uz laptop....Taj Tehnikolor ne može više od 5 WiFi konekcija da izdrži a da se ne zaglupi.

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam Wifi ruter CGA2121.... UNIWIFI je disable-ovan.

Imam nakacena dva moba, kamericu, svetlo, i preciscivac vazduha :)

Da li bi bilo resenje da kupim neki ruter sa USB NAS funkcijom, iskljucim WiFi na SBBovom ruteru i povezem ga preko LAN-a i onda sa njega dalje radim?

Danima sve vec mučim.

Hvala

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...