Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

EX_MACHINA (2015)

 

http://www.imdb.com/title/tt0470752/

 

ex_machina_ver4.jpg

 

4 osobe u izolovanom prostoru, eksperiment od sedam dana...

 

Pogledao sam ga, da budem iskren, samo zato što me kopkalo, šta se to može novo (a dobro) odraditi sa 2 glumca i 2 glumice koji su da kažem skoro pa nepoznati i da dobije 8/10 na imdb.

 

Nisam zažalio za vreme provedeno pred ekranom. Film je okej, priča je okej, još uvek nisu slegli utisci pa eto... ne bih dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ja, takođe sinoć, počeo da ga gledam pa mi bio dosadan i krenuo da ga premotavam. na kraju ugasim i izbrišem ga.

okrenem tv bg2 i odgledam odličan dokumentarac o baroku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem... Bio jednom jedan Ocean i im'o svojih 11, 12, 13... sreća pa su ga negde zaustavili i rekli mu dosta više, aman čoveče...

 

Onda, posle nekog vremena, pojavio se Will Smith i snimio svoj 11... Ali zarad izbegavanja konflikta oko krađe imena, nazvao ga "Focus"

 

Ima još razlika, dovoljno da to i nije isti film koji ste gledali ako ste gledali neki od "Oceanovih" nekoliko...

 

Ima malo slinavljenja (romantike), džeparenja i tako... I to mu dođe kao uvod, tek dovoljno različito da ne bude previše nalik već spomenutim Oceanovima... (čak mi se učinilo malo napadnim da se to i eksplicitno navodi u smislu "mi nismo ekipa koja odradi jedan veliki posao za veliki plen, mi odradimo puno malih poslova za veliki plen")

 

Uglavnom, kome se dopaju filmovi o prevarama i otimačini, a da to ne sprovode osobe koje imaju neograničenu političku moć, evo još jednog za kolekciju. Lagano, pitko... i neću više jer to i nije sve i nije ceo film. Ne bih baš da odmah ubijem svu čar gledanja time što odmah znate da je batler ubica... 

 

http://www.imdb.com/title/tt2381941/(ocena 6.7 od 10 što je otprilike tu negde, recimo realno... bez obzira kako bih ga ja ocenio)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Sad sam neko veče odgledao Survivor http://www.imdb.com/title/tt3247714/i ne mogu da kažem da je loš film, ali bi mu naslov "the Watchmaker" bio primereniji. I mala prerada ili scenarija ili asistencija nekog drugog režisera. Inače skroz okej za pred spavanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Oldboy (2013)

 

 

post-65-0-22540300-1436658452_thumb.jpg

 

 

 

Bizaran film sa nekoliko holivudski bezvezno napumpanih scena (*) ali, ako se zanemare te manjkavosti "vožnja" traje do zadnjih kadrova... bar ja nisam mogao da pretpostavim kraj filma...

 

Ovaj film sam "bukmarkovao" verovatno kada se pojavio, na toj listi je hrpa naslova koji mi se iz ma kog razloga učine interesantni, slučajno je večeras baš on odabran ... nebitno, poenta je da sam tek posle gledanja filma provalio da postoji korejski original iz 2003. godine ... možda bi bilo pametnije da se on pogleda  :)

 

 

*(tuča i nelogični izostanak iste u jednom momentu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.imdb.com/title/tt1392190/?ref_=nv_sr_1

 

odlican bioskopski film... :)

 

nova trilogija...

 

Mi smo ga odgledali, ispostavilo se, na silu, a sve u nadi da će se ipak negde, desiti nešto da promenimo mišljenje. Za mene, koji sam odrastano na izvornoj varijanti pa mi ono bilo "nešto", ovo mi "ništa" vredno pamćenja. Dobar, doduše osrednji i prilično nespretan i mlakunjav pokušaj, šteta što se nisam primio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gole zene ne izlaze iz bioskopskog platna,... :)

stvar ukusa...

gledao u cinema i Jurassic world...e to je vec shit...

sledece je decembra Star wars, tu ocekujem da bude odlicno.

Sto se tice Star Wars-a meni se MNOGO vise svidjaju oni stari gde nije bilo kompjuterskih efekata, i svi ti SF-ovi, lepse mi je kad gledam nesto staro sa lutkama nekih stvorenja, ma koliko nesavrsene bile,  nego kompjuterski generisane likove. Jel ima jos neko taj osecaj? Mislim da se tu moze povuci analogija sa audiom i time zasto se uvek osecas lepo dok slusas nekog dobrog lampasa ili ss analogno pojacalo za razliku od digitalnih ampova. Bar ja tako vidim stvari... :) Jos jedna bitna stavka je psiholoski momenat, te stare filmove sam gledao u detinjstvu a mene gotovo sve iz detinjstva asocira na srecu. Recimo kada sada pustim nekog starog Supermena imam isti osecaj kao kad sam bio klinac, pustali za novu godinu, odmah osetim neko blazenstvo i volim da pogledam i ako unapred znam radnju. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slazem se u potpunosti. stari filmovi imaju svoj smek i vracaju osecaj. Stim sto i nove ne treba odbaciti, bez obzira sto vecina je shit,...

Star trek sam voleo, J.J.Abrams je radio dva filma na tu tematiku, i nije to lose bilo. Zato i mislim da ce Star wars da bude dobar, ako ne odlican. I to samo u cinema,3D, drugacije je kuci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uz horore i komedije...tesko je to danas odraditi.

bas sam razmisljao da idem u cinema i pogledam rimejk horor Kucni duh, u 3D i osetim taj feeling ali odustao. Kritike koje sam citao me odbilo. I nisam se pokajao. Cekam neku drugu priliku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uz horore i komedije...tesko je to danas odraditi.

bas sam razmisljao da idem u cinema i pogledam rimejk horor Kucni duh, u 3D i osetim taj feeling ali odustao. Kritike koje sam citao me odbilo. I nisam se pokajao. Cekam neku drugu priliku.

Ne bi bilo lose ako ti nije tesko da navedes neki stvarno dobar horor (ili nekoliko ako ih ima :) ) iz poslednjih 10-15 godina a da su stvarno dobri. Ja imam volje ali jbg za koji god da se uhvatim smorim se posle 20 minuta i iskljucim... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za koji god da se uhvatim smorim se posle 20 minuta i iskljucim...

 

Život mi je često sličan lošem horroru. Sve što se snimi kao film, ne može tome da konkuriše. Ponekad se bojim da se probudim u strahu šta mi sledeći dan može doneti. Zato me loše ekranizacije noćnih mora danaske više ne uzbuđuju nego smaraju. Jedino što danaske mogu da podnesem je crno na belo, Stephen King i bratija... Na more ove godine ipak nosim "Is It Really Too Much To Ask?: The World According To Clarkson" (prevedeno kod nas kao Svet po Klarksonu" http://www.carobnaknjiga.rs/svet-po-klarksonu-3). Sve, samo ne horror i pucnjava... Toga mi previše bilo poslednjih dvaes' ipet godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...