Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

veoma zanimljiv horor

Postavljena slika

Biti će zanimljivo vidjeti kakav je u odnosu na original koji sam nedavno pogledao. Navodno je američka verzija dosta cenzurirana.
Upravo gledam origigi verziju i moram priznati da je prilično morbidna...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Uvak rado pogledam dobar dokumentarac ili dobar kratki film, koje inače nije tako lako pronaći ( makar meni )

Danas sam pronašao izvanredan dokumentarac o Habl space teleskopu.

Snimljen IMAX tehnikom.

Malo je reći da sam oduševljen scenama, rezolucijom, čistotom snimka a posebno temom.

Na IMDB stranama ćete videti šta preporučujem, pogledajte, nećete zažaliti !

http://www.imdb.com/title/tt1433813/

post-11-0-07875700-1303760089_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da pokušam sa doprinosom temi.

Long time ago, jedan poznanik koji je radio koju godinu u video klubu mi je dao savet oko izbora dobrih filmova:

"Izaberi film koji ima dvoje-troje poznatih glumaca, i koji je prilično nepoznat." što će reći da nije bilo neke velike reklame, hype, itd. i da je prošao prilično nezapaženo. Moram priznati da je u velikom broju slučajeva to zaista tako, bar kada je moje subjektivno viđenje dobrog filma u pitanju. Kada kažem dobar, ne mislim da mora biti hard core umetnički (po holywwodskom receptu za nominacije oskara), već da je ispunio svrhu, koja god ona bila ili namera samog autora bila, i da je u tom smislu sa dobro razrađenim likovima i uz dobar tok radnje i tempo. Često nepretenciozni filmovi ispadnu i dobri i zabavni.

Evo jedne manje liste filmova koji su fantastično nepoznati, s obzirom na relativno poznate i dobre glumce. Nekako se potrefilo da je svaki od ovih filmova poslednjih meseci prikazan po 2 ili 3 puta na kanalima kablovskog operatera, a što se mene tiče imali su jednu zajedničku karakteristiku - nisam mogao da se odvojim dok ne odgledam film do kraja.

Nekako se pogodilo, ne znam da li slučajno, da su žanrovski sva tri drama/komedija.

Texasville

Hotel Spendide

Blow Dry

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako prepoznas koji ti glumci i reziseri odgovaraju po senzibilitetu , onda nije tesko odabrati filmBridges ,Collete, Rickman - to su imena koja treba videti iza naslova tih filmovastoga isti meni nisu nepoznati :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bridges ,Collete, Rickman - to su imena koja treba videti iza naslova tih filmova

stoga isti meni nisu nepoznati :Viannen_loungelizard:

Jeste, to su te glavne face u pomenutim filmovima, mada i poneki od ostalih glumaca nisu za bacit.

Inače, kako bre nisu nepoznati filmovi, kada ne mogu na torente da ih nađem i sljuštim? :buehehe:

BTW, skontah ko je "krivac" što je Blow Dry tako zabavan - Simon Beaufoy, pisac scenarija, koji je između ostalog glavni osumnjičeni za uspeh filma The Full Monty.

...i naravno, Texasville je i režirao i napisao scenario Peter Bogdanovich.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...