Jump to content
Zen Mod

Babelfish ᄅſ

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Srecko said:

U odsustvu Mike (daj šta das) i Woli je odlicanemoji4.png. Ali ovo bi trebalo da bude samo fini uvod.
Očekujemo nastavak posto je tenis postao negledljivemoji4.png.

Ostasmo  bez glavnog aduta za štrikeraj, ako Mika ne interveniše brzo će se naći neki drugi:buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
22 hours ago, Aleks said:

Daklem, donji irfp je sa shade iteracijom u triodnom - linearnijem režimu?

Mosfet je linearniji jer se pravi lokalna povratna sprega oko mosfeta ali se tako smanjuje globalna povratna sprega pa su ukupna izobličenja obično veća u odnosu na verziju bez shade f., bar sam ja takve rezultate dobijao u simulacijama drugih, sličnih tipova pojačala.. 

U zvuku ima razlike ali šta je bolje je subjektivna stvar, mnogo ljudi, uređaje menja, zato što se neki čuje drugačije, drugi tip effect boxa, verujući (neko vreme) da je to bolje...dok ne naiđe uređaj koji drugačije zvuči. U tome je i kvaka uvlačenja u audiofiliju i okretanja zupčanika ove grane industrije zabave. To i ne bi bilo toliko loše da trend rasta cena za ovakvu robu u poslednih 20 godina nije sumanut. Da nije žalosno bilo bi smešno. 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

sta te briga , to je zabava , nije neophodno ko leba i pelene

sto ti treba napravis i super

a spretnu su sve mogucnosti otvorene - sve ono sto se ne isplati praviti moze da se nadje za tepsiju ribe , kad znas sta trazis ...... ili imas strpljenja da prepoznas kad naleti

a i kulturan izvor nikad nije bio jeftiniji

ja u pocecima nisam mogao da dobacim dalje od Turandota 41 , pa ti vidi ...... a kad malo skontam - s obzirom kako sam bio balav , nisam ja tada ni kupio najvece djubre ....... bilo je bogatuna koji su sprave kupovali ko knjige na metar

ono , sad kad okrenuh pun krug - bio bi ja zadovoljan da nemam nista drugo do taj isti turandot kao pojacalo i par iskri zvucnjaka ........ i od toga bi se sklepalo da milozvuci srcu

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
On 10/13/2019 at 8:52 AM, Woland said:

...

sve to BJ2 ima, ima to i Sirotinjski J2, i to u velikoj meri u odnosu na J2, po onom što sam za kratko vreme čuo sa T beda

...

Izvinjavam se sto nisam pazio na casu... ali koja je razlika izmedju sirotinjskog J2, ne-sirotinjskog J2 i BJ2 ?

Kroz čitanje kojekakvih review-a cini mi se da bi mi zvuk J2 najvise odgovarao...mada mislim da je i XA25 toliko nahajpovan da bi greota bilo da se i to ne čuje kako radi :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, chakija said:

Izvinjavam se sto nisam pazio na casu... ali koja je razlika izmedju sirotinjskog J2, ne-sirotinjskog J2 i BJ2 ?

Kroz čitanje kojekakvih review-a cini mi se da bi mi zvuk J2 najvise odgovarao...mada mislim da je i XA25 toliko nahajpovan da bi greota bilo da se i to ne čuje kako radi :)

:Viannen_loungelizard:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
7 hours ago, Aleks said:

Ma nije nenađijum, al preskupium

https://www.ebay.com/itm/SemiSouth-JFET-Transistor-SJEP120R100-High-Performance-Audio-Amp-New-Matched-x-2-/193117062592

Mislim da zvučna razlika između 800 din i 400+ eur ne vredi toliko... barem u ovom slučaju.

jes poskupo, ali pogle: https://www.ebay.com/itm/NEW-Match-PAIR-Emission-Lab-300b-Vacuum-Tube/273808315843?hash=item3fc03f55c3:g:bhgAAOSwBc9ctPzD

:Viannen_loungelizard:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

a jes

to mu dodje stanje stalno

qrchim se , stimsedichim

:smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...