Jump to content
Aoxomoxoa

Parks Audio Puffin phono preamp

Preporučeni Komentari

Meni treba 2x2.7m = 200e. Meni mnogo...u stvari,ako bi to bio kraj,mozda...al'  proba obavezno.

Преполови ту цену уз ову жицу и крај:

https://www.hificollective.co.uk/wire/duelund-dual-dca16ga-tinned-multistrand-copper-wire-cotton-oil-insulated.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

sto volem sve te zice napravljene od belog a izolovane crnim praeputium-om

:Viannen_loungelizard:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nenađijum

tinned copper se meni ne čini kao nešto preterano dobro. Ja sam čovek seljak, ako oćeš bakar, uzmeš bakar. Ako hoćeš srebro, uzmeš srebro. Posrebreno, kalajisano i te fore, ja bih to preskak’o

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Moze posrebreno ali za rf i neke spec skin-oksid potrebe, ali kalaj u pubertetskom omotu(mokar pamuk  :D

P.S.

Znaci divne nobl reci koriste..."sonic splendour"...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Abole nas za slusanje kada je idiotluk a priori..

Svira losije od nekalajisanog smederevca, ko cuje drugacije je gej :D 

Mislim zbog "splendoura" ne zbog kabla :D 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
6 minutes ago, 😎ab💨🕶️ said:

А јел чуо неко?

Mislim nemoj se ljutis nije nista protiv tebe.

Jeste to osluskivanje finale necega kada se nema sta drugo objektivno, i obilato se zanemare sve slusne iluzije koje slusni sistem pravi i oda postovanje nepoznatom bogu praviocu cuda, ali obladunjati obican beldenov kalajisani kabal folirantskim i pomodnim pamukom, mackati ga u ulja i pomade i posle to skupo prodati pozerima, koji ce vec da natrabunjaju neke noble epitete o sonicnim splendourima, a sve u cilju mlacenja para pomodarske firme, pravi veliku dozu gadjenja za hobistu koji bi da uziva u hobiju a ne da bude hifi dendi...

Samo forsiram taj hobi aspekt...malo zdravije logike i mnogo manje afektiranja.

Pride, da li se slusa klot ili moraju mpingo podloske na svakih 13 inca

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

generalno , postoji (za svaku namenu):

- Dobra Zica,

-Losa Zica

onda jos postoji i posebna kategorija:

-Dobro Prodata Zica ,

...... koja moze da bude bilo koja od prethodno navedenih 

:Viannen_loungelizard:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
31 minutes ago, Aoxomoxoa said:

A posto je mono metar narandzastog...i gde se kupuje?

Ovde

https://www.blueline.rs/index.php?action=item&category=kablovi/telekomunikacioni-kablovi&id=abl-je-hsth-fe90

Ima ih u varijanti 2x2x0,8 i 4x2x0,8 (ovi drugi su za zvučnike - mogu i dva za jedan zvučnik).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ваљало би некада коментарисати нешто што се и послушало.
Тај наранџасти има доста мана које човек може занемарити ако гледа само цену.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ima skupe i jeftinije licnaste žice.  ako ima previše posrebrenja - vrišti... ako ima premalo ne valja.

treba naći pravi odnos.

najbolje je da nema žica uopšte . 

da je sve u istoj kutiji

da je kao džuboks:buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Zica mora da bude dobra i na dobrom mestu, dobra zica na pogresnom mestu je los posao.

Slusanje je zabavan i subjektivan dozivljaj, i nikako i nikada ne treba da bude meritorni element kvaliteta. Ali se to forsira i natura, kao em lak i jednostavan em lako prevarni mod. Sugestija i mehanizam slusanja cuda mogu da naprave.

Kao sto se gledanjem ne moze odrediti karakter osobe. A gubiti vreme na lose zice i lose osobe je gubljenje vremena, ma koliko ih marketing hvalio...

Testirati zicu sluhom zahteva jako puno anuliranja subjektivizama, predubedjenja i raznih okolnosti da je podizanje na nivo objektivnog merituma jezivo slozen posao.

Zakaciti i slusati je obicno druzenje...

Postoje tri nacina, dobar, los i audiofilski...koji lavira izmedju...u ovom slucaju je los.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Posle 7 dana slušanja sve mi žice zvuče isto. 

Najbolje je stavis neku dobru i zaboraviš. Inače nema kraja menjanju

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Mikorist said:

Najbolje je stavis neku dobru i zaboraviš. Inače nema kraja menjanju

E sada si konačno na pravom tragu. Ali ovo ne važi za one koji žele da rade equalizaciju  pomoću žica i da ispravljaju nedostatke sistema. Da me se pogrešno ne razume, ljudi menjaju sprave od 20 000 evra jer se nisu dobro uklopile u sistem. To žice ne mogu da ispeglaju, ma koje boje da su:connie_nutzo:

Drago mi je da ti paše Supra čim je stavljaš u rang sa VDH, ali ima nešto još bolje a to je Supra od 2x 6 metra. Promenio položaj zvučnika ( na duži zid, što nije da nema uticaja na zvuk) i nakačio Supru ( isti model kao tvoj)  dužine 6 metra od pojačalca do jelte zvučnika i eto meni nirvane ( bez Silvane). Al nemereš tući bitku za zvučnim imenima žičnim kad se ture u potpis - babaroga imena ali se klizaju više no opanci.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 12 minuta, mrcelavi reče

E sada si konačno na pravom tragu. Ali ovo ne važi za one koji žele da rade equalizaciju  pomoću žica i da ispravljaju nedostatke sistema.

Ne može žica da ispegla.... Ali može bafer da digne drugi harmonik a onda trafo treći. I to sam izmerio. Zajedno sa prigušenjem šuma od -130db i to bez kutije na dasci :buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...