Jump to content
Aoxomoxoa

Parks Audio Puffin phono preamp

Recommended Posts

http://parksaudiollc.com/

Posedujem glavu Ortofon 2MBlue na Rega RB303. Imam jednu dilemu,i budzet do 350e.

Da li da predjem na 2MBronze(koja se i preporucuje za Regu),ili da ulozim te pare na phono preamp?

Toliko sam komentara procitao za Puffin,da ne znam sta vise da mislim(uglavnom hvalospevi).Mozda je neko imao iskustvo?

Voleo bih da cujem iskustvo nekoga ko je presao sa Blue na Bronze,da li je razlika dovoljno uocljiva,ili je samo "malo" bolja.

koristi I dalje 2M Blue.

po meni se ne isplati prelazak na 2M Bronze.

ja sam, na primer presao sa 2M Red na 2M Black.

dobar cevni M.M. phono I 2M Black je zvuk iz bajke.

ta glava svira odlicno I na low budget preampu, a kamoli na dobrom.

tako da, savet je koristi I dalje 2M Blue I skupi pare za 2M Black.

onaj preamp sa linka, 400 dolara + troskovi po meni ne vredi.

za te pare moze I bolje.

na primer cevno, hibrid … 

@sax.hifi Hvala na sugestijama,ali kao sto vidis,ne uklapa se u budzet.2MBlack je oko 500e,phono jos toliko,jednako 1000e.Tri puta vise od mog budzeta.Ja bih,ali se nema.

Ti si presao sa najlosije na najbolju glavu 2M serije.I naravno da si odusevljen.Zato i pitam za razliku Blue i Bronze,da li ima kvalitativan skok.Ako nema,idem na phono preamp.

1 hour ago, sax.hifi said:

jeste legenda, ali ne svira bolje od 2M Black.

kako kome..jest da se tu sad mesaju babe i zabe,sfericni profil vs Shibata,MM vs MC..verovatno si od redjih sreckovica koji je uspeo onda dobro uklopiti 2M Black,elektronski prvenstveno..dosta je to hekticna zvucnica,ni 103R nije bas za svakog,i po svacijem cefu i nije cvecka..no hard feelings,ta probirljiva smizla od 2MBlack,kod mene je odletela sa frljokom dok si rekao piksla nakon usviravanja..540/II je majka i maceha za nju za cca 50% cenom ako uspes da je nadjes jos...

just my 2 cents B)

58 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Kalkulator za Regu 303 kaze sledece: rezonanca za 2m = 8.11, a za 103R = 15.7

sta si uzeo kao komplijansu za 103R,leba ti?

14 minutes ago, Aoxomoxoa said:

@paja959   5 x 10-6cm

uzmi lepo pdf tehnicku dokumentaciju/uputstvo od Denon DL103/103R (imas na internetu),i potrazi podatak koji je naveden,na kojoj frekvenciji je merena komplijansa,pa onda to uporedi sa tehnickim podatkom recimo Ortofon 2M serije,na kojoj frekvenciji je merena recimo njihova komplijansa...

http://www.resfreq.com/resonancecalculator.html

"Warning!
Assumes that the quoted cartridge compliance references 10Hz.
[Often (sadly) not published by manufacturers]

"There is one snag about it. The manufacturers of cartridges do not always state a useful value for C(ompliance). (It should be started at 10 Hz). Figures of C coming from Japan usually are measured at 100 Hz, so they should be multiplied by 1.5-2. Figures of C coming from USA often are static values, so they should be halved. Most figures of C coming from Europe are OK (stated at 10 Hz)"

taj boldovani deo je jako vazan..mnozilac se moze neretko podici i na 2,5-3x....