Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

Nisam probao druge terminale pa ne znam čime da ih uporedim...

Ako me pitaš generalno za zvuk Sissy - nije ni lampaški ni tranzistorski zvuk - neutralno - topao zvuk - nema zrnastu strukturu kao lampe - ali se lepi za uši zvuk isto kao kod lampi  - ima taj lepak za uši - šećer... Upravo slušao danas - 1971. Johnny Hartman - For Trane, Muddy Waters - Folk Singer, Patricia Barber - Cafe Blue...Prirodnost je nadrealna - potpuno te uvuče u sebe u drugu dimeniju...Brzina ovog pojačala je neuporediva sa bilo čim...Jednostavno nema šanse da provalim da me laže - da nije lajv...

Svira bolje i od lampi i od tranzistora.

 

 

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Mikorist said:

Nisam probao druge terminale pa ne znam čime da ih uporedim...

Ako me pitaš generalno za zvuk Sissy - nije ni lampaški ni tranzistorski zvuk - neutralno - topao zvuk - nema zrnastu strukturu kao lampe - ali se lepi za uši zvuk isto kao kod lampi  - ima taj lepak za uši - šećer... Upravo slušao danas - 1971. Johnny Hartman - For Trane, Muddy Waters - Folk Singer, Patricia Barber - Cafe Blue...Prirodnost je nadrealna - potpuno te uvuče u sebe u drugu dimeniju...Brzina ovog pojačala je neuporediva sa bilo čim...Jednostavno nema šanse da provalim da me laže - da nije lajv...

Svira bolje i od lampi i od tranzistora.

 

 

 

.

Svira bolje i od lampi i od tranzistora. :sarcastic_hand:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čika brko, to ti je sve subjektivno, neš vjerovat  ali postoje ljudi koji ne vole zvuk lampi, šta god to značilo. Postoje loši i dobri lampaški uređaji. Ja već duže vremena pričam da najbolje zvuči kombinacija lampi i tranzistora, nekako se dopunjuju. A Mika je premostio sve to sa tim specifičnim tranzistorima. I tako, traje ova zabava bez kraja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

neš vjerovat  ali postoje ljudi koji ne vole zvuk lampi, šta god to značilo. Postoje loši i dobri lampaški uređaji. Ja već duže vremena pričam da najbolje zvuči kombinacija lampi i tranzistora, nekako se dopunjuju. A Mika je premostio sve to sa tim specifičnim tranzistorima. I tako, traje ova zabava bez kraja.

ama ja najviše volim pasulj od kuvanih jela - žena voli boraniju...

a prdi se i nadima od oboje :msn-rofl:

 

Kablovi mu dođu kao SAČ  - aroma je bolja sa 5N...Neko voli više bibera:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

meni je VIBORG 5N na pojačalu... puko sam 120 evra za 4 komada... jedva sam naterao Zena da zalemi to i VDH svojeručno :msn-rofl:

 

a jok, ZM vise nista ne lemi Mikumu - posalje mu rinfuzno, pa neka lemi :smesna: 

1 hour ago, Mikorist said:

...... nema zrnastu strukturu kao lampe ........

.

koje si ti to lampe slusao, da je zrnasto?

il lanpas nije valjao, ili usi

ene , da ti ja napravim lanpu, ne bi znao sta je unutra dok ne pogledas :Viannen_loungelizard:

(zakljucak - ja ne znam da napravim dobar lanpas)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

a jok, ZM vise nista ne lemi Mikumu - posalje mu rinfuzno, pa neka lemi :smesna: 

koje si ti to lampe slusao, da je zrnasto?

il lanpas nije valjao, ili usi

ene , da ti ja napravim lanpu, ne bi znao sta je unutra dok ne pogledas :Viannen_loungelizard:

(zakljucak - ja ne znam da napravim dobar lanpas)

(zakljucak - ja ne znam da napravim dobar lanpas)

pa znas valjda bolje od Lebena i slicne konfekcije. :sarcastic_hand:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, чика-Брка reče

(zakljucak - ja ne znam da napravim dobar lanpas)

pa znas valjda bolje od Lebena i slicne konfekcije. :sarcastic_hand:

 

 

 

Ma zna, ali nece zajebant jedan! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...